Šilumos mazgo gaudesys veda iš proto

Už paskolą butą miesto centre įsigijusi klaipėdietė jau po trijų mėnesių gyvenimo naujame būste pasijuto lyg aklavietėje. Dieną naktį trunkantis nuolatinis ūžesys, atsiradęs vos prasidėjus šildymo sezonui, – rimtas išbandymas net ir stipriausių nervų žmogui.

Už paskolą butą miesto centre įsigijusi klaipėdietė jau po trijų mėnesių gyvenimo naujame būste pasijuto lyg aklavietėje. Dieną naktį trunkantis nuolatinis ūžesys, atsiradęs vos prasidėjus šildymo sezonui, – rimtas išbandymas net ir stipriausių nervų žmogui.

Ūžesys neleidžia miegoti

Moters miegą kas naktį nutraukia po jos butu, rūsyje įrengto šilumos mazgo cirkuliacinis siurblys.

"Gyvenu nuolatiniame žemų dažnių ūžesyje. Mano bute girdisi šio siurblio skleidžiamas gaudesys", – pasakojo Vytauto gatvėje gyvenanti Vaiva.

Moteris dviejų kambarių butą pirko vasarą.

"Iš kur aš galėjau žinoti, kad šiame bute nuolat girdisi iš šilumos punkto sklindantis triukšmas? Ūžimas pasigirdo tik prasidėjus šildymui, iki tol jokio triukšmo nesijuto", – tvirtino moteris.

Klaipėdietė turi jautrią klausą, todėl šis dirgiklis jai – itin nemalonus.

"Toks triukšmas yra rimta problema. Siurblys dirba intervalais. Kažkurį laiką girdisi ūžesys, paskui vėl nutyla. Tačiau naktį miegoti negaliu, nuolat girdžiu tą triukšmą", – pasakojo Vaiva.

Klaipėdietė tikino, kad dėl šio šilumos mazgo skleidžiamo garso ateityje negalės parduoti buto.

"Jaučiuosi įvaryta į kampą. Pirkau butą paėmusi paskolą, man tai yra rimtas finansinis įsipareigojimas. O dabar negaliu net ramiai gyventi savo namuose. Ir kas dabar nupirks iš manęs šį butą?" – svarstė moteris.

Pagalbos nesulaukė

Gyventoja dėl triukšmo problemos kreipėsi į namo bendriją "Spindulys". Bendrijos pirmininkė Tatjana Pedan moteriai telefonu pareiškė, kad bendrija kvietė specialistus, kurie išmatavo triukšmo lygį.

"Taip ir pasakė: jokių normų triukšmas neviršija. Tiesa, ji kalbėjo telefonu, jokių dokumentų neturiu, todėl manau, taip tik norėjo atsikratyti besiskundžiančiu gyventoju", – įtarė Vaiva.

Tačiau Vytauto gatvėje esančiame name apsilankius "Klaipėdos" žurnalistams, bendrijos pirmininkė T.Pedan pareiškė, kad net nežino, kur ieškoti specialistų sprendžiant šią problemą.

"Nieko ten nėra, viskas gerai. Niekas iki tol nesiskundė. Senoji savininkė ją perspėjo, kad po butu yra šilumos punktas. Jame veikia siurblys ir reguliatorius, kuris skleidžia šiokį tokį garsą. Matyt, ji girdi, o kiti gyventojai negirdi", – tikino T.Pedan.NAUJAUSI KOMENTARAI

Birute

Birute portretas
rasau is Siauliu ,musu butus si problema kankina jay trys metai bet niekas nepadeda ,kaukia vamzdziai diena nakti ,kaip vilkai ,diena,kai pasikeicia aplinkos fonas buna ramiau ,o naktimis norisi sokti pro langa ,niekaip nesuprantam,nejaugi Lietuvoje nera kas supranta,kaip pakeisti padeti,ir atrasti tikraja garsu priezasti.Patarimu daug ,o naudos jokios .Tikejome ,kad viskas vyksta po remonto 5 aukste ,pakeitus naujus radiatorius ,bet dej seimininkai isvyke gyventi kitur butas tuscias ,zmogus priziurintis buta ileido bendrijos pirmininka su santechniku ,jie rado naujai pastatyta radiatoriu kaukianti,kaip kamina,radiatoriu pakeite nauju ,bet pas mus garsas nedingo .Butu mums ger kaledine dovana,kad islaisvintu mus nuo tos kancios,aciu uz demesi j

taip

taip portretas
ta bendrija toks tarybinių laikų reliktas... jokiš audito ataskaitų nepateikiama, visi skundai paverčiami tavo kažkokiais nenormaliais išmislais. santechnikai elektrikai atlekia savo tiesioginio darbo metu ir tik kelioms minutęms, nes čia jie turėtų dirdti po darbo valandų..... bet mes juk kantrūs lietuviai

Gyventojas

Gyventojas portretas
Mūsų namą taip pat administruoja ši bendrija, norėčiau šiek tiek užstoti ją, nes visada buvo reguojama į visas problemas, susijusios su namo priežiūra. Manau, kad bendrijos pirmininkė pirmą kartą susidūrė su tokia problema ir nežinojo kaip ir ką daryti. Vietoj to, kad padėti išspręsti bėdą ir pakalbėti žmoniškai, straipnis Klaipėdos laikraštyje. Lengvesnis būdas rastas... Martynas
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių