Dirbo ne vienerius metus
Mėlynąją vėliavą, kuri kabės centriniame Smiltynės paplūdimyje, uostamiesčio valdžios atstovams, prižiūrėtojams pirmadienį po pietų įteikė šios programos koordinatoriaus Lietuvoje Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas Renaldas Rimavičius.
Pabrėžta, kad šis ženklas pažymi paplūdimio kokybę, parodo, kad čia laikomasi aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, paslaugų ir saugumo reikalavimų.
„Mėlynoji vėliava kaip kokybės ženklas žinomas visame pasaulyje. Ją turintys paplūdimiai įtraukiami į tarptautinius turizmo katalogas. Tai gera reklama, siekiant pritraukti turistus iš užsienio“, – tvirtino biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktorius Virginijus Urbonas.
Tiek uostamiesčio valdžia, tiek paplūdimių prižiūrėtojai ne vienerius metus stengėsi, kad Smiltynės paplūdimyje vėl plevėsuotų Mėlynoji vėliava.
Pastarąją šis pliažas prarado prieš aštuonerius metus. Patikrinimo metu Mėlynosios vėliavos programos koordinatoriai čia rado daug pažeidimų.
„Siekdami, kad paplūdimyje vėl plevėsuotų Mėlynoji vėliava, turėjome sutvarkyti visą servisą. Įrengti dušines, geriamojo vandens fontanėlius, atrakcionus vaikams ir suaugusiesiems: vaikų žaidimų, tinklinio aikšteles, treniruoklius, kitą įrangą“, – kalbėjo vadovas.
Patogiau neįgaliesiems
Smiltynės paplūdimys tapo draugiškesnis ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Mėlynosios vėliavos pakėlimo ceremonijos metu pristatyta viešųjų erdvių paslaugų stotelė.
„Miesto valdžia siekia, kad neįgalieji būtų kuo daugiau integruoti į visuomenę. Norima, kad jie gerai jaustųsi ir paplūdimiuose“, – tikino direktorius.
Pasak V.Urbono, Smiltynės paplūdimyje šiemet įrengtas naujas takas, kad neįgalieji vežimėliais galėtų privažiuoti prie pat jūros. Taip pat pastatyta naują persirengimo kabina. Į ją judėjimo negalią turintys žmonės galės įvažiuoti vežimėliais. Jiems pritaikyti ir suoliukai.
Vadovo teigimu, šį sezoną judėjimo negalią turintys žmonės galės pasimėgauti ir maudynėmis. Tai padaryti padės speciali įranga. Ant kranto įrengta daugiafunkcė viešųjų erdvių paslaugų stotelė.
„Paspaudę mygtuką neįgalieji galės išsikviesti gelbėtojus, kurie jiems suteiks visokeriopą pagalbą. Norintieji galės ir išsimaudyti. Esame įsigiję specialų plaukiojantį vežimėlį. Maudynėmis judėjimo negalią turintis žmogus galės mėgautis su lydinčiu asmeniu“, – pažymėjo vadovas.
Viešųjų erdvių paslaugų stotelės palengvins ir kitų poilsiautojų gyvenimą. Jose sumontuotas kompresorius, kuriuo dviratininkai galės prisipūsti padangas, o pramogautojai – kamuolius.
Stotelėje bus galima įkrauti ir mobiliojo ryšio telefonų baterijas. Taip pat joje sumontuota bevielio interneto prieiga. V.Urbonas atkreipė dėmesį, kad stotelėms įrengti nereikėjo jokių inžinerinių tinklų. Jos veikia su saulės baterijomis.
Kitą savaitę daugiafunkcė viešųjų erdvių paslaugų stotelė bus įrengta ir Antrosios Melnragės vadinamajame neįgaliųjų paplūdimyje.
Padės siekti kurorto statuso
V.Urbonas pabrėžė, kad, siekiant gauti Mėlynąją vėliavą, ypač svarbi ir vandens kokybė. Šį ženklą turinčioje paplūdimio zonoje turi būti atliekami jo tyrimai.
Būtent jie pakišo koją, bandant gauti šį kokybės ženklą praėjusiais metais. Tyrimai buvo atliekami ne paplūdimio, kuriam prašoma statuso, ruože, o už 100 metrų.
Tad nors pliažas visus kitus reikalavimus atitiko, jam Mėlynoji vėliava nebuvo suteikta.
„Miestas siekia, kad Smiltynė būtų pripažinta kurortine zona. Manau, jog paplūdimiui suteikta Mėlynoji vėliava padės gauti šį statusą“, – sakė direktorius.
Per metus už šį kokybės ženklą Klaipėda turės mokėti 8 tūkst. eurų. Teigta, kad tai sumažinta kaina. Anksčiau mokestis siekė 10 tūkst. eurų.
Anksčiau Mėlynoji vėliava buvo suteikta trims uostamiesčio pliažams – Pirmosios Melnragės, Antrosios Melnragės ir Smiltynės centriniams paplūdimiams.
Ateityje uostamiesčio savivaldybė šio kokybės ženklo planuoja prašyti ir Antrosios Melnragės paplūdimiui. Anksčiau kalbėta ir apie Girulių pliažą.
Pastaraisiais metais vaizdas uostamiesčio paplūdimiuose pasikeitė. Atnaujinta dalis inventoriaus, įrengti vandens fontanėliai, dušai, atrakcionai vaikams, treniruokliai ir kita infrastruktūra.
Pabrėžta, kad vienodai rūpinamasi tiek paplūdimiais, kuriems siekiama gauti Mėlynąją vėliavą, tiek nepretenduojančiais į šį kokybės ženklą.
Naujausi komentarai