Sumažėjo klaipėdiečių skundų dėl nekokybiškų paslaugų

2008 m. kirpyklų, kosmetikos, tatuiruočių kabinetų, grožio salonų, soliariumų, baseinų, skalbyklų, pirčių, saunų, sporto klubų, apgyvendinimo paslaugas Klaipėdos apskrityje teikė 739 objektai. Valstybinė visuomenės sveikatos saugos kontrolė vykdyta 648 įstaigose. Apibendrinus visuomenės sveikatos saugos kontrolės specialistų pateiktas patikrinimo išvadas, galima teigti, kad patikrinimų, kurių metu nustatyti higienos normų pažeidimai, palyginus su 2007 m., sumažėjo.

Vykdant valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę dažniausiai buvo nustatomi šie pažeidimai: paslaugų vartotojams nepateikiama būtina informacija apie teikiamas paslaugas, netinkama patalpų ir įrangos priežiūra, naudojamos dezinfekcinės medžiagos neatitinka teisės aktų reikalavimų, darbuotojai nepasitikrinę sveikatos, neišklausę higienos įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymo kursų. Kontrolės metu dažnai nustatoma, kad paslaugų teikėjai neturi įgiję pakankamai reikiamų žinių higienos klausimais, nors sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus turi. Tai rodo prastą sveikatos žinių ugdymo kokybę.

Palyginus 2007 m. ir 2008 m. patikrinimų duomenis, nustatyta, kad pažeidimų pobūdis šiek tiek skiriasi. 2007 m. didžiausią pažeidimų dalį sudarė tai, kad darbuotojai dirbo nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos įgūdžių ir pirmosios medicinos pagalbos teikimo mokymo kursų. 2008 m didžiausią pažeidimų dalį sudarė pažeidimai, susiję su patalpų ir įrangos priežiūra. Taip pat gana dažni pažeidimai, kai vartotojams neteikiama visa būtina informacija apie teikiamas paslaugas (baseinų, pirčių, sporto klubų, soliariumų, grožio paslaugų).

Vykdant valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę paslaugų srityje atlikti 565 laboratoriniai tyrimai (fizikinių matavimų - 41, cheminių tyrimų - 209, mikrobiologinių - 290, parazitologinių - 26), iš jų 92 tyrimų rezultatai neatitiko normomis reglamentuotų dydžių (tai sudarė 16 proc. visų atliktų tyrimų).

Daugiausiai higienos normose nustatytų rodiklių neatitiko baseinų vanduo - buvo nustatytas didesnis arba mažesnis nei reglamentuojamas liekamojo aktyvaus chloro, naudojamo vandens dezinfekcijai, kiekis, per didelė amoniako, vandenilio jonų koncentracija. Kai kurių baseinų vandenyje mikrobiologiniai rodikliai viršijo leidžiamas ribines vertes.

Suabejoję teikiamos paslaugos kokybe ar saugumu Klaipėdos apskrities gyventojai kreipiasi į visuomenės sveikatos centrą, kad būtų įvertinti šie atvejai. 2008 metais dėl paslaugas teikiančių objektų neatitikties teisės aktų reikalavimams buvo gauta 14 skundų. Atlikus operatyviąją kontrolę ir įvertinus nurodytus faktus, nustatyta, kad pusė skundų buvo pagrįsti.

Daugiausiai skundų buvo gauta dėl teikiamų netinkamų apgyvendinimo paslaugų. Gyventojai skundėsi dėl netinkamai įrengtų vonių (dušų) ir tualetų patalpų, jų netinkamos priežiūros ir valymo, susidėvėjusių baldų. Dėl teikiamų nesaugių grožio paslaugų Klaipėdos visuomenės sveikatos centras gavo 4 skundus, visi buvo pagrįsti.

Šių paslaugų gavėjai skundėsi netinkamu patalpų įrengimu, teikiant dirbtinių nagų priauginimo paslaugą, netinkama instrumentų, įrangos ir kito inventoriaus priežiūra bei nesaugiai atliktomis papuošalų vėrimo paslaugomis.

2008 m. paslaugas teikiančių objektų atsakingiems darbuotojams už higienos normų reikalavimų pažeidimus buvo taikytos 137 administracinio poveikio priemonės (piniginės baudos). Administracinio poveikio priemonės buvo taikytos tais atvejais, kai buvo nustatomi grubūs norminių aktų pažeidimai, galintys įtakoti vartotojų sveikatą arba ankstesnių patikrinimų metu nustatyti pažeidimai kartojosi bei buvo ignoruojami visuomenės sveikatos saugos kontrolės specialistų nurodymai.


Šiame straipsnyje: skundai dėl paslaugų

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių