Šventė Klaipėdoje – su trispalve rankose ir širdyse

Liepos 6-ąją – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – po Klaipėdą pasklido trispalvėmis nešini vyrai ir berniukai. Vėliavos tapo dovana jiems varduvių proga.

Valstybės diena uostamiestyje buvo švenčiama visą dieną nuo ankstaus ryto, kai šventinę dieną meškeres į Dangę sumerkė penktojo Klaipėdos vandens sporto festivalio dalyviai.

Vėliau upėje vyko įvairiausios varžybos, apdovanota daugybė laimėtojų ir dalyvių. Smalsuoliai Dangės krantinėje galėjo apžiūrėti vandens sporto įrangos ekspoziciją.

Patriotinius jausmus labiausiai žadino Jono kalnelio saloje vidurdienį vykęs renginys. Visi į šią vietą atėję Mindaugai dovanų gavo po Lietuvos trispalvę.

Didžiausios garbės nusipelnė neseniai Klaipėdoje dirbantis, bet jau spėjęs išgarsėti, kaip puikiai telkiantis bendruomenę Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Mindaugas Šlaustas. Apsuptas būrio bendravardžių, jis gynybinio tvenkinio vandenų apsuptoje saloje pakėlė mūsų valstybės vėliavą.

Sveikindamas klaipėdiečius miesto meras Vytautas Grubliauskas teigė, kad valstybė tai – kiekvienas mūsų ir visi mes. „Mūsų tautiškumas išliko net slopinamas, tad dabar, kai esame nepriklausomi, dar labiau privalome suvienyti jėgas savo valstybės vardan. Nepaliaujamai kurkime tokią valstybę, kokioje norėtume gyventi ir kurios vardą tartume su didžiuliu pasididžiavimu, tartume ir mes, ir mūsų vaikai bei anūkai. Atiduokime deramą pagarbą jiems, nes būtent jų dėka gyvename valstybėje, kuria didžiuojamės, kurią esame pasiruošę ginti, jei to prireiktų!“ – kalbėjo meras.

Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ bei Kretingos rajono kultūros centro vyrų folkloro grupė surengė koncertą.

Muzika ir dainos Klaipėdoje skambės ir vakare. 17 val. miesto centrinę dalį nuskaidrins kariliono muzikos koncertas. 20 valandą Jono kalnelio saloje vyks tarptautinis festivalis „Tautinių šokių pynė“, kuriame dalyvavo trečiojo amžiaus universiteto šokėjai iš daugelio Žemaitijos miestų ir dainininkai iš Tverų, Baluožių (Latvija) bei uostamiesčio.

Tuo pačiu metu į Teatro aikštę rinksis Donato Montvydo bei grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ gerbėjai.

Po pusvalandžio šiauriniame ir pietiniame moluose vyks akcija „Ištieskime vėliavą“.

Visi į aikštes ir skverus išėję žmonės 21 valandą, drauge su po pasaulį išsibarsčiusiais lietuviais giedos mūsų valstybės himną.NAUJAUSI KOMENTARAI

dar tvirčiau

dar tvirčiau portretas
kotus spauskite, draugai.

Giedokit batareikės

Giedokit batareikės portretas
Ir apsimeskit kad viskas labai puiku. Dar reikės kitais metais Mindaugo karūnavimą sutapatinti su Liandzbergo sąjūdžio laikotarpio Lietuvos valdovo ir gelbėtojo nuo rusų okupacijos išaukštinimu..:D)

>Geriausias posakis

>Geriausias posakis portretas
Gyvenk, tik neužstok saulės kitam.
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių