Iš Šyšos upės teršėjų reikalaujama 250 tūkst. litų

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas, remdamasis Vilniaus universiteto Ekologijos instituto Šyšos upės ichtiofaunos būklės po ekologinės nelaimės vertinimo duomenimis, atliko tiesioginių ir reprodukcinių nuostolių, padarytų Šyšos upės hidrobiontams apskaičiavimą. Žala gamtai įvertinta apie 250 tūkstančių litų suma.

Departamentas teiks bendrovei „Šilutės vandenys“ pretenziją dėl hidrobiontams padarytos žalos atlyginimo geranoriškai. Jeigu per mėnesį po pretenzijos gavimo „Šilutės vandenys“ gamtai padarytos žalos geranoriškai neatlygins, ieškinys bus pateiktas teisme. 

Liepos mėnesį sutrikus šios bendrovės valymo įrenginių darbui, upė buvo smarkiai užteršta.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad Šyšos upėje vandens kokybė gerėja, ištirpusio deguonies kiekis tenkina lašišinėms upėms keliamus reikalavimus. Šilutės nuotekų valyklos veikla atstatoma, teršalų koncentracijos į Šyšos upę išleidžiamose nuotekose nuolat mažėja.

„Liepos mėnesį, sutrikus Šilutės miesto nuotekų valymo įrenginių darbui, į Šyšos upę buvo pradėtos leisti tik mechaniškai išvalytos nuotekos, - sakė departamento direktorius Andrius Kairys. „Šilutės vandenys“ buvo duotas privalomasis nurodymas iki rugsėjo 1 dienos sutvarkyti įrenginius taip, kad į Šyšos upę išleidžiamose nuotekose biocheminio deguonies suvartojimo per 7 paras koncentracijos neviršytų didžiausių leistinų, o iki spalio 1 dienos - didžiausių leistinų koncentracijų neviršytų pagal bendrąjį azotą ir fosforą. Stebimi ir kiti galimi Šyšos upės teršėjai.“

Klaipėdos regiono aplinkos departamentas parengė Šyšos upės monitoringo programą. Pagal šią programą tikrinami“Šilutės vandenys“, kartą per savaitę imami ir bendrovės „Biofuture“ aušinimui naudojamo Šyšos upės vandens mėginiai. Rugpjūčio 20 d. paimti mėginiai parodė, kad „Biofuture“ aušinimui panaudotas upės vanduo į Šyšos upę išleidžiamas neviršijant didžiausių leistinų koncentracijų, tačiau iš Šilutės miesto nuotekų valyklos į Šyšos upę išleidžiamose nuotekose biocheminio deguonies sunaudojimo per septynias paras didžiausia leistina koncentracija buvo viršyta du kartus. 


Šiame straipsnyje: šyša

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių