Tarnybą baigė Klaipėdos rajono policijos komisariato vadovė

Prieš pat Naujuosius metus pranešta, kad Klaipėdos rajono policijos komisariato vadovė Rasa Stasiulaitienė išlydėta į pensiją. Naujiena buvo netikėta ne tik civiliams, bet ir daugeliui pareigūnų.

Penkerius metus vadovavusi Klaipėdos rajono policijos komisariatui, R.Stasiulaitienė tapo pensininke būdama 47 m.

2015 m. ji laimėjo atranką į šį postą, prieš tai Radviliškio policijos komisariate dirbo atstove spaudai. Moteris tarnybą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1997 m.

Pasirodo, R.Stasiulaitienė nebeatitiko reikalavimų, keliamų komisariato vadovui. Nuo šių metų sausio 1-osios komisariatams gali vadovauti tik aukštąjį teisinį išsilavinimą turintys pareigūnai.

Komisariato vadovė tokio išsilavinimo neturi, o jai siūlytų žemesnių pareigų atsisakė.

"R.Stasiulaitienės kadencija turėjo baigtis tik kitų metų rudenį. Bet, pagal 2016 m. statuto pakeitimus, buvo duotas terminas per ketverius metus, iki šių metų pradžios, įgyti atitinkamą išsilavinimą. Pagal aprašą, komisariato vadovas turi turėti teisininko išsilavinimą ir kvalifikaciją. Kauno technologijos universiteto diplomo nebeužteko. Kai R.Stasiulaitienė pradėjo dirbti komisariato vadove, tokio reikalavimo nebuvo, – paaiškino Klaipėdos apskrities policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas. –  Vienas komisariato vadovo privalumų – gebėti pateikti informaciją ir bendrauti su žiniasklaida. Šiuo požiūriu ji buvo tinkama, nes komisariato viršininke tapo prieš tai dirbusi atstove spaudai. Matėme, kad ji turi tą gebėjimą."

Dar lapkričio gale R.Stasiulaitienei siūlyta pasirinkti iš kelių dešimčių laisvų policijos pareigūnų pareigybių visoje Lietuvoje.

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate jai siūlyta vadovauti Viešosios tvarkos tarnybai. Pasak A.Motuzo, tai buvo ne daug mažiau apmokamos pareigos.

Matyt, moteris gerai apsvarstė siūlymus ir nusprendė nebetęsti tarnybos policijoje. Jai pusę metų bus mokama viso mėnesinės algos dydžio išeitinė kompensacija.

"Rasa yra veikli moteris, aktyvi mūsų Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus narė. Ji buvo net Europos pareigūnių parlamento pirmininkė. Manau, jos gyvenime prasidės naujas etapas, neabejoju, kad ji ras savo vietą", – teigė A.Motuzas.NAUJAUSI KOMENTARAI

To Buduliams

To Buduliams portretas
Tai supratome iš jūsų rašinelio, kad norint dirbti policijoje reikia proto ir sugebėjimų kažkokių. ir tai, mums, buduliams nepasiekiami toliai. Jeigu aš taip teisingai supratau, tai su jūsų galva didžiulė bėda

kliedesiai

kliedesiai portretas
Kažkas visą gyvenimą kokiose statybose pluša, ir į pensija tik po 60 gali išeiti, o čia - 47 ir į pensiją. Nesuprantu tokių nesamonių. Pensijos pagal darbo sferą turėti būti, o čia nuo rašiklio jau į pensijas išeina.

Kažkam reikėjo

Kažkam reikėjo portretas
Vietos
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių