Kalėdų belaukiant: Teatro aikštėje vėl dalys eglių šakas

Kalėdų pagrindiniams atributams klaipėdiečiai pinigų negaili, nors už didžiausią namų puošmeną – kalėdinę eglę ar kėnį gali tekti pakloti net pusšimtį eurų.

Veža į namus

Prekyba kalėdinėmis eglėmis jau įsibėgėjo. Prie didžiųjų uostamiesčio prekybos centrų jau kuriasi medelynų prekeiviai.

Neturintiems galimybių atsigabenti išsirinkto medžio siūloma atvežti žaliaskarę į namus.

Tai ypač populiaru Klaipėdos priemiesčiais tapusiose gyvenvietėse. Prekybininkai tokią paslaugą teikia ir už penkis eurus, tolėliau vežama už septynis.

Brangiausi – kėniai

Prekybininkų prašomos kainos šiemet labai netolygios.

Pavyzdžiui, už 2,7–2,8 m aukščio kėnį prašoma 40–50 eurų.

Iki 1,5 m medelis kainuoja 17 eurų, nuo 1,5 iki 1,7 m jau atsieis 22 eurus.

Kėnių šakos parduodamos po 8 eurus.

Tokių pinigų prekybininkas iš Klaipėdos rajono socialiniame tinkle prašė už kirstinius medžius.

Ieško medelių vazonuose

Daugelis gyventojų ieškojo medelio vazone. Pasiaiškinus pasiūlą, pasirodo, galima rasti kalėdinių medelių ir pigiau, juos medelynai parduoda susodintus į vazonus.

Brangiausiai, apie 50 eurų, prašoma už 2,3 m aukščio medį vazone.

1,5 m medelis parduodamas už 20–30 eurų. 35 eurų prašoma už 1,5–1,7 m medelį. 40 eurų atsieis 1,7–1,9 m medis vazone.

Sidabrinės eglutės vazone kainuoja nuo 10 iki 30 eurų. Pigiausiai atsieis 1,2 m aukščio eglutė. Kirstos sidabrinės eglutės kainuos pigiau, mažiausios parduodamos po 10 eurų. 20 eurų prašoma už 1,8 m medelį. 25 eurus kainuos aukštesnė nei dviejų metrų sidabrinė eglutė, auganti vazone.

Tomas Zaleckis: kiek čia iki tų Kalėdų liko. Viena alga.

Nepigiai parduodami ir kalėdiniai vainikai, kurių kainos priklauso nuo skersmens ir panaudotų medžiagų gausos. Vainikų kainos svyruoja nuo 25 iki 35 eurų.

30 eurų gali kainuoti apie 40 cm skersmens vainikas.

Girininkijose – pigiau

Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis tikino, kad miškų urėdijoje kalėdinių medelių galima rasti kur kas pigiau.

"Kėnį yra sunku užauginti mūsų sąlygomis. Taip, jie labai populiarūs. Kirstinius kėnius nuo 1,5 iki 2 m aukščio girininkijose galima gauti už 18 eurų", – patikino T.Zaleckis.

Eglutes iš miško girininkijose parduoda už 2–36 eurų kainą, 2 eurus atsieis metro dydžio medelis, brangiausiai kainuos virš 4 m aukščio medis.

Brangesni yra medeliai iš plantacijų. Jas miškininkai augimo metu paformuoja.

Tačiau populiariausio aukščio, nuo 1,5 iki 2 m, paprastoji ir sidabrinė eglės kainuos ne itin brangiai. Už paprastą eglutę prašoma 12 eurų. Už sidabrinę – 25 eurų.

Kiek brangesni medeliai vazonuose. Sidabrinė eglė, iki 1,5 m aukščio, kainuoja 20 eurų. Virš 1,5 m kėniai, augantys vazonuose, – 30 eurų.

Į Teatro aikštę – eglišakių

Šiemet miškininkai atnaujino tradicinę eglių šakų dalijimo akciją. Pernai šios priemonės teko atsisakyti dėl siautėjančios pandemijos.

"Kiek čia iki tų Kalėdų liko. Viena alga. Visi ruošiasi ir mes ruošiamės. Šiemet kalėdinė akcija "Parsinešk Kalėdas į savo namus" organizuojama gruodžio 16 d., miškininkai nuo 13 val. dalys eglišakes Klaipėdoje – Teatro aikštėje, Kretingoje – Rotušės aikštėje, Palangoje ir Šventojoje – centrinėse miesto aikštėse", – teigė T.Zaleckis.

Tačiau šiemet atsisakyta akcijos, kurios metu buvo dalijamos eglišakės gėlininkams.

"Žmonės prašydavo šakų rožėms uždengti. Tačiau kai pradėjo vežti priekabėlėmis, susimąstėme. Nusprendėme, kad kiekvienas, kuriam reikia uždengti augalus sode ar darže, gali atvažiuoti į artimiausią girininkiją ir susitarti, kokio kiekio eglišakių jam reikia. Už simbolinį mokestį galės pasiimti kiek reikia", – patikino T.Zaleckis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dalys?

Dalys? portretas
Ar dalins? Šakas...iš kokio kaimo rašytoja?

dėjo

dėjo portretas
JAU MONTUOJAMI PARKOMATAI NUO SAUSIO 15 IKI KAUNO GATVĖS. Visgi valdžia spjovė miegamiesiems rajonams į veidą ir nusprendė pralobti.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių