Teismas: Klaipėdos uostas sutartį su Danijos „Rohde Nielsen“ nutraukė teisėtai

Klaipėdos uosto direkcija teisėtai vienašališkai nutraukė akvatorijos gilinimo sutartį su Danijos įmone „Rohde Nielsen“, paskelbė teismas.

Danijos bendrovė prašė pripažinti, kad direkcija sutartį nutraukė neteisėtai, bei priteisti daugiau nei 1 mln. eurų negautų pajamų su 8 proc. palūkanomis, tačiau Klaipėdos apygardos teismas penktadienį ieškinį atmetė konstatavęs, jog darbai vėlavo.

„Sutarties priede numatytas darbų terminas – 309 dienos. (...) Gilinimo darbai turėjo būti atlikti iki 2021 metų gruodžio 8 dienos“, – teigiama sprendime.

Bendrovė 16,2 mln. eurų vertės sutartį su direkcija pasirašė 2020-ųjų pabaigoje, tačiau 2022 metų kovą direkcija ją vienašališkai nutraukė dėl darbų vėlavimo.

Rangovė, anot nutarties, nurodė, kad jai tikslą pasiekti sutrukdė nepagrįstai ilgas darbų priėmimas ir prastos oro sąlygos. Įmonė taip pat teigė, kad jai neleista pasinaudoti galimybe pratęsti sutarties terminą. Iki to laiko „Rohde Nielsen“ jau buvo atlikusi 98 proc. sutartyje numatytų darbų.

Direkcija savo ruožtu teismo prašė iš įmonės priteisti 4,1 mln. eurų nuostolių, kuriuos ji patyrė tvarkydama „Rohde Nielsen“ padarytus defektus, tačiau teismas prašymą atmetė.

Vienašališkai nutraukus sutartį su Danijos bendrove, jos pradėtus darbus užbaigė Nyderlandų „Van Oord Dredging and Marine Contractors“

„Rohde Nielsen“ uoste yra įgyvendinusi ne vieną projektą, anksčiau ji taip pat valė akvatorijos dugną, gilino uosto įplauką ir kanalą.

Šiuo metu Klaipėdos uosto išorinio ir vidinio kanalų gilinimo darbai jau baigti, juos už 94 mln. eurų atliko Belgijos įmonė „Jan de Nul.“ kartu su „Baggerwerken Decloedt en Zoon“, bei „Van Oord Dredging and Marine Contractors“.

Išorinis uosto kanalas išgilintas iki 16 metrų, vidinis jo gylis – 15,5 metro.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių