Iš teisybės paieškų – šnipštas

Norėtų nebesigręžioti

Kai kurie jų dar ketina nepasiduoti ir kreiptis į Generalinę prokuratūrą prašydami atnaujinti bylos tyrimą. Vyrai įsitikinę, kad byla patyrė fiasko dėl to, kad nuo pareigūnų buvo nuslėpti svarbūs dokumentai, kurių nepavyko atgauti iš buvusio pirmininko.

Jie tikino, kad elektros apskaitos knygos, kuri esanti labai svarbi įrodant pinigų pasisavinimo faktą, tyčia slepiama, nors teisme kaltinamasis ja mojavo.

Dabartinis bendrijos valdybos pirmininkas Antanas Pliuškys turi karčios patirties bylinėjantis su anksčiau šį darbą dirbusiu žmogumi.

„Kai sužinojome, kokie nuostoliai padaryti, vylėmės, jog kaltininkas juos atlygins. Tikrai nesitikėjome, kad viskas taip baigsis. Jis viso labo gavo baudą. Pareigūnai tikino, kad gins mūsų, kaip nukentėjusios pusės, interesus. Pasakysiu atvirai, asmeniškai aš norėčiau viską pamiršti“, – kalbėjo A.Pliuškys.

Pinigų nebeduoda

Net jeigu prie buvusios bylos nebūtų grįžta, garažų savininkai priversti prisiminti buvusį pirmininką. Kai po didesnio lietaus į garažus plūsta vanduo, vyrai ima koneveikti nuverstąjį bendrijos vadovą.

Keliukai tarp garažų yra užversti sluoksniu statybinio laužo, kurį dirbdamas kitoje darbovietėje buvęs pirmininkas esą turėjo utilizuoti.

Neva tai buvo padaryta keistu būdu, paskleidžiant ant asfaltuotų pravažiavimo keliukų. Taip susidarė kauburys, o nuo jų nuvarvėjęs vanduo plūsta į garažus.

Garažų savininkai suprato, kad, norėdami išspręsti problemą, jie turės nugremžti šį sluoksnį, išvežti ir atiduoti į sąvartyną, o visa tai kainuos nemažus pinigus.

Kai tik A.Pliuškys pradeda kalbinti vyrus susimesti bent po šimtą litų būtiniausiems darbams padaryti, šie atrėžia nebeduosią pinigų. Esą tegu anas tiek bėdų bendrijai pridaręs vyras sumoka, juk specialistai suskaičiavo, kiek jis skolingas.

„Sunku kiekvienam paaiškinti, kodėl byla taip baigėsi. Suprantu, nemažai vyrų gyvena iš pensijos, klestėjimo laikai jiems baigėsi. Gali būti, jog dalis žmonių nepasitiki, baiminasi, kad jų pinigai nenuplauktų nežinia kur“, – kalbėjo bendrijos senbuvis D.Bloškys.

A.Pliuškys tikino, kad jaunesni vyrai juo pasitiki. Be to, buvusio pirmininko istorija visiems tapo gera pamoka. Dabar sušaukti visuotinį narių susirinkimą nebėra taip sudėtinga, žmonės aktyviai domisi visais bendrijos reikalais bei žino, kad revizorė kasmet patikrina visą buhalteriją.

Nesurenka įrodymų

ENTB viršininkas Tomas Balčius teigė prisimenąs, jog kaltinimas bendrijos pirmininkui pasisavinus pinigus nepasitvirtino dar tiriant bylą.

„Greičiausiai viskas buvo kaip ir kitais atvejais. Jei nenustatomos aplinkybės, patvirtinančios įtarimus, įtarimai keičiasi. Juk ne kartą buvo, kai priėmus pareiškimą išvardijama daug Baudžiamojo kodekso straipsnių, o tyrimo metu kai kurie jų pasitvirtina, bet nebūtinai visi. Atsisijoja tie įtarimai, kurių nėra kuo įrodyti, pagrįsti. Į teismą byla išeina su tais kaltinimais, kuriuos galima įrodyti. Panašiai atsitinka vos ne kiekviename sudėtingesniame tyrime. Kiekvienas atvejis vertinamas atskirai ir yra skirtingas“, – teigė ENTB viršininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

TM

TM portretas
Vyrai,juk cia Lietuva!

pasiulymas

pasiulymas portretas
Aplamai, ar tai butu garazu ,ar tai butu gyvenamu namu koperatyvu- bendriju pirmininkams, turi buti istatimiskai iteisintas ROTACIJOS principas. Atidirbai 4-5 metus, siose pareigose butinai visuotiniu rinkimu principu renkamas kitas pirmininkas.Tai butu sazininga ir gyventojams maziau kiltu abejoniu yvairiais finansiniais klausimaais,o tai uzsisedi siose pareigose po 20- 30 metu ir galu nesurasi.

hmm

hmm portretas
Neišsamus straipsnis. Neina nieko suprasti. Jei jau rašoma apie 61 tūkst. nuostolį, tai reiktų įvardinti kaip jis susidarė. O kad pirmininkas algą pasikėlė tai irgi neaišku, ar neturėjo teisės to daryti. Kai valstybė kėlė minimalią algą ji turėjo didėti ir pirmininkui nepriklausomai bendrijos nariai pritaria tam ar nepritaria.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių