Universiteto jubiliejus – miesto bendruomenės šventė

2021-ieji – Klaipėdos universiteto 30-metis. Aukštojo mokslo institucija prie šventės kviečia prisijungti ir miesto gyventojus. Įvairaus pobūdžio renginiai bei veiklos suteikia galimybę visų amžiaus grupių atstovams įgyti patirties, susijusios su universiteto veikla.

Teko pakeisti formatą

Klaipėdos universiteto jubiliejui paminėti įstaigos bendruomenė organizuoja įvairius renginius – patirtis. Jų metu visi miesto gyventojai galės susipažinti su universiteto veikla iš arčiau ir lavintis įvairiose srityse.

„Parinktos patirčių temos atspindi visą Klaipėdos universiteto studijų ir vykdomų mokslinių tyrimų spektrą bei socialines partnerystes, kuriose ryškus ir universiteto pėdsakas. Tad surinkome išties išskirtines, unikalias galimybes“, – džiaugėsi Klaipėdos universiteto Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Inga Petrauskienė.

Šių renginių tikslinė auditorija – plati, kviečiami dalyvauti įvairaus amžiaus asmenys – nuo darželinukų iki senjorų. Renginiuose dalyvauja mokslininkai, Klaipėdos universiteto bendruomenė ir socialiniai partneriai.

Universiteto įsteigimo jubiliejiniai renginiai prasidėjo jau praėjusiais metais. Tačiau dėl karantino suvaržymų teko pakeisti jų formatą.

Kasinėjimai: patirčių programa susidomėjimą parodžiusiems klaipėdiečiams leido pasijusti tikrais archeologais. (KU nuotr.)

„Be abejo, karantinas pakoregavo ir patirčių grafiką, ir jų turinį. Kadangi, jau planuodami veiklas praėjusiais metais, numanėme, kad pandemijos situacija gali būti sudėtinga, daug patirčių nukėlėme į vėlesnius pavasario ir vasaros mėnesius. Atsižvelgdami į esamą situaciją, nuo pat pradžių dalį patirčių planavome ne kaip masinius, o labiau individualizuotus renginius. Tam, kad didesnė visuomenės ir bendruomenės dalis galėtų „išgyventi patirtį“ su mumis, kuriame vaizdo siužetus, kurie atskleidžia patirtus įspūdžius ir emocijas. Nemažai žmonių taip įsitraukia į patirtis ir pažįsta mus“, – pasakojo I.Petrauskienė.

Džiaugiasi pasiekimais

Per tris dešimtmečius Klaipėdos universitetas įsitvirtino Lietuvos aukštojo mokslo erdvėje, taip pat bendradarbiavo tarptautiniu lygmeniu.

Kasinėjimai: patirčių programa susidomėjimą parodžiusiems klaipėdiečiams leido pasijusti tikrais archeologais. (KU nuotr.)

„Vienas reikšmingiausių pokyčių – įsiliejimas į kuriamą Europos universitetą EU-CONEXUS 2019-aisiais. Drauge su dar penkių skirtingų valstybių (Prancūzijos, Ispanijos, Kroatijos, Rumunijos ir Graikijos) universitetais partneriais kuriama bendra studijų ir mokslo erdvė, orientuota į tvarią išmanių pakrančių plėtrą. Europos universitetų tinklas dar kitaip vadinamas Ateities universitetu. Didžiuojamės per tą laiką išaugintais dviem stipriais mokslo centrais – Jūros tyrimų bei Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutais. Prestižiniame pasaulio aukštųjų mokyklų akademiniame reitinge „Academic Ranking of World Universities“ Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto vystoma okeanografijos mokslo kryptis patenka tarp dviejų šimtų aukštųjų mokyklų pasaulyje. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas 2021-aisiais tapo Kembridžo universiteto inicijuoto Baltijos geopolitikos tinklo vienu steigėjų. Neformalus tinklas vienija keliolika stipriausių pasaulyje institucijų, plėtojančių Baltijos regiono istorinių ir politinių procesų pažinimą“, – dėstė I.Petrauskienė.

Universiteto bendruomenė taip pat džiaugiasi ir didžiuojasi tapusi svarbia, stipria miesto dalimi.

„Įkūrimo 30-mečio minėjime Seime Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas Klaipėdos universitetą pavadino viena trijų uolų, kurios yra Klaipėdos miesto ir viso krašto pagrindas. Žinios, inovacijos, naujos tendencijos, jaunieji specialistai – visa tai labai aktualu sėkmingai ekonominei, socialinei ir kultūrinei regiono plėtrai“, – tikino I.Petrauskienė.

Ateityje – daug renginių

Universitetas ir toliau siekia augti kartu su savo studentų bendruomene.

„Klaipėdos universitetas sau formuluoja ambicingus tikslus, peržengiančius Lietuvos sienas. Siekiame tapti Baltijos regiono aukštojo mokslo lyderiu, kurio misija – ugdyti kūrybingas asmenybes ir kurti visuomenės gerovę“, – dalijosi I.Petrauskienė.

Balandį numatomi renginiai: ekskursija elektrinių autobusų gamykloje, istorinė ekskursija po Klaipėdos universiteto miestelį, sodinukų dalijimo akcija vaikams, mokslinė ornitologinė ekspedicija Kuršių mariose ir Nemuno deltoje bei žygis nuo Palangos iki Girulių.

Registracija ir platesnė programa susidomėjusiesiems – universiteto internetinėje svetainėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių