Uostamiesčio aikštės pražydo geltonai

Minint Pasaulinę paliatyviosios pagalbos dieną, pirmąkart trys uostamiesčio aikštės pražydo geltonomis saulėgrąžų instaliacijomis. Renginiu pagerbti mirtiniems ligoniams padedantys žmonės ir prisiminti sunkiai sergantieji.

Spalio 11-oji – Pasaulinė hospisų ir paliatyviosios pagalbos diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vieną sudėtingiausių medicinos sričių.

Šią dieną Klaipėdos Atgimimo, Lietuvininkų bei Karlskronos aikštės papuoštos viltį simbolizuojančios geltonos spalvos atributika.

Šių metų Pasaulinės hospisų ir paliatyviosios pagalbos dienos tema – "Nepalikime nė vieno nuošalyje – gauti paliatyviąją pagalbą yra kiekvieno teisė".

Šia žinute siekiama pranešti, jog paliatyviosios pagalbos gali prisireikti visiems: kiekvienas asmuo, kurį paveikė gyvenimą ribojanti liga, turi teisę gauti pagalbą.

Paliatyviosios pagalbos tikslas – padėti žmogui lengviau kęsti nepagydomos ligos skausmus.

Visomis priemonėmis stengiamasi ne pratęsti gyvenimą, o palengvinti likusias gyventi dienas, kai žinoma, kad ligos nebeįmanoma išgydyti.

Anot vienos šio renginio organizatorių Rasos Dagienės, visuomenėje dar mažai žinoma, kas yra paliatyvioji pagalba.

"Šio renginio tikslas ir yra pasakyti žmonėms, kad paliatyvioji pagalba karantino metu nenutrūko. Ateina toks metas, kai didžiajai daliai onkologinių pacientų reikia pagalbos, Lietuvoje yra apie tūkstantis tokių žmonių, Klaipėdoje per visas įstaigas veikiausiai bus apie šimtas ligonių, kuriems teikiama paliatyvioji pagalba", – teigė R.Dagienė.

Pasaulinė paliatyviosios pagalbos diena Klaipėdoje viešai paminėta pirmąkart.

Renginiai taip pat vyko Šiauliuose, Ukmergėje, Pasvalyje ir Kaune.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau bl

Jau bl portretas
betrūko mums aikštėje tik nudažytų padangų. Kaip Rusijos klombose.:D) Tik ten jas dažo mėlynai o pas mus va geltonai.Šiukšlynų skonis ir kultūra. Apgailėtina.

>

> portretas
Durniu laivas,o ne miestas.

Ar girdėjot

Ar girdėjot portretas
kad savivaldybė dabar dalina pinigus bet kokiem projektam tūkstančiais? O tu projektu vertinimu užsiima ....tie patis kurie tuos projektus rašo?:D)) Kokia gerovė visokiom kiba kėde ir kitiems politikos verslininkams tep nuolat apvaginėjantiems miestiečius. Viens kita ,,ivertina" už 12-15 tukstančiu ir pirmyn:D) A ne Rienaldai?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių