Uostamiesčio piliavietei ieško nuomininko

Klaipėdos savivaldybė pradėjo dalies atstatytos piliavietės patalpų nuomininkų žvalgytuves. Rytinės kurtinos atnaujinimo darbai turėtų būti baigti jau šį mėnesį, o šiaurinės kurtinos atstatymas kol kas pakibęs ant plauko. Nežinia, ar darbams pavyks gauti finansavimą.

Klaipėdos savivaldybė pradėjo dalies atstatytos piliavietės patalpų nuomininkų žvalgytuves. Rytinės kurtinos atnaujinimo darbai turėtų būti baigti jau šį mėnesį, o šiaurinės kurtinos atstatymas kol kas pakibęs ant plauko. Nežinia, ar darbams pavyks gauti finansavimą.

Laukia iššūkis

Klaipėdos piliavietėje jau kurį laiką besitęsiantys rytinės kurtinos atstatymo darbai artėja finišo link. Numatoma, kad atnaujinimas turėtų būti baigtas šio mėnesio pabaigoje.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus jam sukurtose ir įrengtose patalpose dar turės įkurdinti ekspoziciją. Jos rengimo darbai jau prasidėjo.

Klaipėdos savivaldybės Projektų skyriaus vedėjos Elonos Jurkevičienės teigimu, startavo ir dalies atstatytų patalpų nuomos konkursas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė informavo, kad rytinė kurtina gyventojams duris turėtų atverti lapkritį.

Tikimasi, kad iki atidarymo pavyks rasti ir 882,67 kv. metrų bendrojo ploto patalpų nuomininką.

Kavinėje – istorijos dvelksmas

Pagal parengtas konkurso sąlygas, jį laimėjęs nuomininkas piliavietėje įsikurs penkmečiui. Veiklą vykdysiantys verslininkai įsipareigos už savo lėšas įrengti jiems išnuomotas patalpas, sumontuoti virtuvės bei kitą reikiamą techniką, nupirkti baldus.

Tiesa, šiame konkurse keliama ir viena išskirtinė sąlyga – nuomininkas kavinės patalpų interjerui turės panaudoti XX a. su karais susijusią istorinę atributiką, o kavinės lankytojams tiekti minėto laikotarpio patiekalus.

Konkurso laimėtojas taip pat turės sudaryti sąlygas miesto gyventojams ir svečiams naudotis tualetais kiekvieną dieną nuo 7 iki 24 val.

Privalės užtikrinti srautus

Be to, naujas nuomininkas turės bendradarbiauti ir su uostamiesčio savivaldybe bei Mažosios Lietuvos muziejumi. Pavyzdžiui, leisti naudotis konferencijų sale keturis kartus per metus, vienam renginiui skiriant iki 3 parų.

Konferencijų salę bei kavinės patalpas išsinuomosiantis juridinis asmuo įsipareigos užtikrinti ir lankytojų srautus. Per metus čia turės apsilankyti ne mažiau nei 15 tūkst. žmonių.

Už 1 kv. metrą bendrojo ploto per mėnesį nuomininko bus prašoma 4,92 euro. Tokią sumą siekia šiuo metu nustatytas pradinis dydis.

Ministerija nefinansuos

Nors rytinės kurtinos atnaujinimas finišuoja optimistine gaida – tikimasi, kad projektas bus pabaigtas sklandžiai, – tačiau kiti piliavietėje suplanuoti darbai kol kas pakibę ant plauko.

Iki šiol nežinoma, ar prasidės šiaurinės kurtinos atstatymo darbai, mat jų finansavimo klausimą šiuo metu gaubia nežinia.

„Kalbėjomės su Kultūros ministerija, jie nemato galimybės finansuoti šiaurinės kurtinos atstatymo“, – teigė A.Velykienė.

Tačiau pinigų neskirsianti Kultūros ministerija mestelėjo mintį, jog uostamiesčiui vertėtų kreiptis į Ūkio ministeriją. Esą ši galėtų skirti apie 1 mln. eurų iš ekonominio augimo skatinimo priemonės.

Iš biudžeto – 3 mln.

„Pati administracija entuziazmu finansuoti nedega, nes matome finansines galimybes“, – pripažino uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Jos teigimu, šiuo metu šiaurinę kurtiną planuojama atstatyti per trejus metus. Tokiu atveju minėtiems darbams uostamiestis iš savo biudžeto skirtų apie 3 mln. eurų.

Savivaldybei tenkančią finansavimo naštą dar planuojama bandyti sumažinti tada, kai savivaldybės taryba patvirtins artėjančių metų veiklos planą.

„Mes jau esame nusipirkę projektą, visos sutartys pasirašytos. Jeigu taryba apsispręstų dėl kitų metų veiklos plano, su rangovu galėtume tęsti darbus tuo pačiu metu ieškodami ir finansavimo“, – dėstė A.Velykienė.

Šį dokumentą politikai turėtų svarstyti ir patvirtinti gruodį arba sausį.NAUJAUSI KOMENTARAI

wx

wx portretas
Labai suprantama, kad iš tokių nuomotuvių nė miestas ne jo kultūra jokios naudos neturės.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių