Baigiantis pirmajai Klaipėdos seniūnaičių kadencijai, kai kurie politikai ėmė viešai svarstyti, kad jų antrą kartą rinkti nebereikia, nes esą bendruomenių atstovai pridaro daugiau žalos nei naudos.
Nori duoti į galvą
Socialinių reikalų komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomos naujos seniūnaitijų ribos, nes gegužę turės vykti seniūnaičių rinkimai, miesto tarybos narys Nerijus Čapas sunkiai valdė emocijas.
"Toks institutas, kaip seniūnaitis, Klaipėdoje visiškai nereikalingas. Dabar jais yra žmonės, kurie seniūnaičiais tapo surinkę vos vieną gyventojo parašą, nes tokia galiojo tvarka. Turi vieną parašą, o įsivaizduoja, kad atstovauja visai bendruomenei ir reiškiasi jos vardu, taip darydamas žalą", – rėžė N.Čapas.
Nors jis neįvardijo apie kokį bendruomenės atstovą kalba, tačiau porindamas apie problemą išsidavė, kad omenyje turi Prekybos uosto, apimančios ir Sportininkų gatvę, seniūnaitijos seniūnaitį Ruslaną Schneiderat.
Pastarasis dar pernai spalį kreipėsi į Saugaus eismo komisiją ir paprašė, kad būtų uždrausta statyti automobilius Sportininkų gatvėje tarp 22 ir 28 namų. Komisija tokiam prašymui pritarė.
"Atėjo į komisiją, paaiškino, kad yra seniūnaitis, jog kalba daugelio žmonių vardu, nors pats vienas galbūt viską sugalvojo. Tie žmonės dabar jį sutikę į galvą nori duoti, nes nebėra, kur statyti automobilių", – aiškino N.Čapas.
Pavydi, todėl kalba?
Jam skolingas neliko dienraščio "Klaipėda" pakalbintas pats R.Schneiderat. "Mes, gyventojai, net nejaučiame, kad mūsų rajone gyvena miesto tarybos narys. Matyt, pavydi, kad gana efektyviai dirbu, užtat taip ir kalba, nes pats nieko nedaro", – teigė seniūnaitis.
Jis aiškino, kad į Saugaus eismo komisiją tikrai kreipėsi ne asmeniškai, o įpareigotas žmonių. "Tas miesto tarybos narys galėtų pasidomėti, jog reguliariai rengiu susitikimus su gyventojais.
Viename tų susitikimų ir buvo nuspręsta prašyti valdžios, kad uždraustų statyti automobilius Sportininkų gatvės ruože, nes jis siauras. Galėtų tas miesto tarybos narys dalyvauti susitikimuose su gyventojais, nes pats gyvena mano seniūnaitijos teritorijoje. Tada jam viskas būtų aišku", – dėstė R.Schneiderat.
Keis tvarką
Klaipėdoje yra 54 seniūnaitijos, tačiau kai kuriose jų seniūnaičių nėra, nes nebuvo kandidatų, kiti pasitraukė iš visuomeninių pareigų.
Seniūnaičių kadencija baigsis gegužę ir tada vyks nauji rinkimai. Numatoma, kad kiekvienoje seniūnaitijoje seniūnaičiais galės būti tik tie asmenys, kurie jos teritorijoje yra deklaravę gyvenamąją vietą. Jei kandidatų kurioje nors seniūnaitijoje neatsiras, bus skelbiami pakartotiniai rinkimai. Taip pat numatoma, jog norint tapti seniūnaičiu reikės surinkti tam tikrą skaičių gyventojų parašų – vieno nebeužteks.
Naujausi komentarai