Uostamiestis priims sunkaus elgesio vokiečių vaikus

Iki Naujųjų metų lietuvių šeimose apsigyvens sunkaus elgesio jaunuoliai iš Vokietijos. Projektu siekiama skatinti jaunimą iki 18 metų įgyti socialinių įgūdžių, formuoti žmogiškąsias vertybes. Kardinaliai pakeitę aplinką, jaunuoliai iš naujo mokysis užmegzti socialinius ryšius.

Atvyks iš Vokietijos

Vokietijos agentūra "Wellenbrecher" gręžiasi į Lietuvą.

Neseniai Lietuvoje pradėtas įgyvendinti projektas, pagal kurį sunkaus elgesio vaikus iš Vokietijos žadama kuriam laikui apgyvendinti lietuvių šeimose.

Tikimasi, kad, nutraukus ryšius su socialiai žalinga aplinka, negerą įtaką turinčiais draugais, bus formuojamas teigiamas elgesio modelis ir į savo ateities perspektyvą jaunimas pažvelgs kitomis akimis.

Globėjų šeimose jaunuoliai galės gyventi nuo pusmečio iki ketverių metų.

Per šį laikotarpį jiems bus sudarytos visos sąlygos adaptuotis Lietuvoje.

"Dažniausiai atvyksta 12–18 metų jaunimas. Pastebima, kad vaikų, kuriems reikalinga pagalba, amžius jaunėja. Šiemet į Lietuvą atvyks du jaunuoliai – vaikinas ir mergina. Kol kas planuojama, kad vaikinas bus apgyvendintas Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyne, o mergina – paskirtų globėjų šeimoje", – teigė agentūros "Wellenbrecher" koordinatorė Lietuvoje Genutė Kalvaitienė.

Įkurs darbo vietas

Visas jaunuolių ir globėjų patirtas išlaidas padengs vokiečių agentūra, kuri globėjų šeimoms skirs honorarus, su globėjais pasirašomos darbo sutartys.

Anot G.Kalvaitienės, kiekvienas vaikas labai individualus, tad labai svarbu, kad šeimos būtų pasirengusios priimti jaunuolius.

Iš Vokietijos atvykstantys paaugliai turi tėvus, tačiau jaunuoliai yra praradę socialinius įgūdžius arba turi žalingų įpročių.

"Problemų šaknys dažnai glūdi šeimoje, kuri vaikui nebegali padėti. Į Lietuvą atvykę vaikai iš naujo mokysis pasitikėjimo, užmegzti ryšį. Viskas, kas susiję su buvusia aplinka, gyvenimu, kalba, kuriam laikui drastiškai pasikeis", – pasakojo G.Kalvaitienė.

Problemų šaknys dažnai glūdi šeimoje, kuri vaikui nebegali padėti. Į Lietuvą atvykę vaikai iš naujo mokysis pasitikėjimo, užmegzti ryšį.

"Kiekvienas atvejis unikalus"

"Wellenbrecher" projektas taip pat vykdomas Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Rumunijoje ir Gruzijoje.

Uostamiestyje apsilankęs projekto koordinatorius iš Vokietijos Gerwinas Karafiolas pasakojo, kad  tokie kardinalūs pokyčiai jaunuoliams, kurie turi elgesio problemų, neretai išeina į naudą.

Jau po pusmečio jie dažniausiai perpranta naują kalbą, išmoksta užmegzti kontaktą su globėjais, susiranda draugų, pajaučia, ką reiškia gyventi saugioje namų aplinkoje.

Projekte dalyvauja visuomenės atstumti paaugliai, kurie ne kartą buvo pašalinti iš ugdymo įstaigų, įvairių socialinių projektų.

Dažniausiai jaunuoliai mokosi nuotoliniu būdu, tačiau nutinka ir taip, kad baigia užsienio mokyklas, tampa vertėjais.

G.Karafiolo manymu, projekto sėkmė matuojama ne skaičiais ar procentais.

"Kiekvienas atvejis unikalus. Mes džiaugiamės, jeigu vaikas vienoje aplinkoje geba išbūti kelerius metus, pasijaučia saugus. Labai svarbu, kad, prieš tapdami globėjais, žmonės gerai pagalvotų, įvertintų, ar tam tikrai yra pasiryžę. Vienas globėjų šeimoje turi turėti pedagoginį išsilavinimą", – tikino koordinatorius.

Kiekvienas atvejis unikalus. Mes džiaugiamės, jeigu vaikas vienoje aplinkoje geba išbūti kelerius metus, pasijaučia saugus.

Supažindino su iššūkiais

Pasak koordinatoriaus, globėjams nebūtina kalbėti vokiškai.

"Atvykstantys vaikai neretai nėra patyrę, ką reiškia emocinis ryšys, kaip jį užmegzti. Jeigu globėjai nekalba vokiškai, tiek jaunuoliams, tiek ir šeimoms tenka ieškoti kitų būdų komunikuoti. Naudojama kūno kalba, mimikos, kol galiausiai pramokstama kalbos", – sakė G.Karafiolas.

Pirmasis projekto atstovų susitikimas su globėjais tapti norinčiais lietuviais įvyko vakar  Šv. Pranciškaus onkologijos centre.

Šeimoms buvo išsamiai pristatytas projektas, tikslai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti globėjams.

Į susitikimą atvykusi globėja tapti svarstanti Banga tikino, kad galutinai dar neapsisprendė, tačiau pasiūlymas ją sudomino.

"Savo vaikus jau užauginau, norėtųsi padaryti gerą darbą, apglėbti meile ir pasirūpinti dar daugiau vaikų", – sakė moteris.

Norą dalyvauti projekte ir tapti laikinaisiais globėjais pareiškė šeimos iš Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Tauragės ir Šilutės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ieva

Ieva portretas
Del pinigu valdininkai pasiruose visiems i siknas sulysti. Savais vaikais nesugeba pasirupinti,tai jiems dar svetimsaliu prireike.

sunkus vokieciai - NIGERIAI ir ARABU banditai

sunkus vokieciai - NIGERIAI ir ARABU banditai portretas
Kai prezidentas Nauseda buvo Vokietijoje tai jis su STAZI komunistine sliundra sutare tokiu budu privezti i Lietuva NIGERIU ir arabu teroristu. Jiems gi suteiktas prieglobstis Vokietijoje ir paskirtos tukstantines ismokos kas menesi. Kokie slykstus isgamos valdo musrunkelius ir sluosto savo sudinus batus i lietuvius. Utilizuoti tokius ,,vokiecius,, kartu su valdzios atmatom.

Vėtra

Vėtra portretas
Savo banditų per maža ?
VISI KOMENTARAI 45
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?
  Ar žengs pramonė į Baltijos jūrą?

  Pagal šiuo metu pradėtą svarstyti šalies bendrojo plano koncepciją Lietuva rengiasi žengti ne tik į jūrą, bet ir iš esmės tvarkyti vidaus vandens kelius. ...

  3
 • Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“
  Muziejuje – D. Varkalio „Minčių pašnekesiai“

  Šį penktadienį 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2) bus atidaryta jubiliejinė Dionyzo Varkalio metalo plastikos ir juvelyrikos darbų paroda „Minčių pašnekesiai“, kurioje pristatomi ...

  2
 • Miestas atsikrato nereikalingų būstų
  Miestas atsikrato nereikalingų būstų

  Klaipėdos savivaldybė viešajame aukcione rengiasi parduoti keliasdešimt nekilnojamojo turto objektų, tarp jų – bendrabučio kambarius, kelis gyvenamuosius namus ir vaistinę su bendrosios praktikos gydytojų kabinetais. ...

  5
 • Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša
  Stebina permainingi orai: griaudėjo perkūnija, pažiro kruša

  Šiandien uostamiestyje įsivyravo tikras orų chaosas. Nors iš ryto švietė saulė, netrukus dangų apniuko debesys, pasipylė lietus. Kiek vėliau iš dangaus ėmė kristi kruša. ...

 • Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas
  Atnaujinamas Santuokų rūmų kiemas

  Klaipėdiečiai pastebėjo, kad prie uostamiesčio Santuokų rūmų šiomis dienomis pluša darbininkai. Artimiausiu metu planuojama pakeisti susidėvėjusį grindinį, kuris verkiant prašėsi remonto. ...

  1
 • Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų
  Kilnus klaipėdiečių gestas suteikė galimybę išjudėti iš namų

  Grupė geros valios klaipėdiečių prie lovos prikaustytam Nikolajui suteikė galimybę išjudėti iš savo namų. Jie jam padovanojo neįgaliojo vežimėlį, kuriuo jis pagaliau galės išvažiuoti į lauką. Geradariai, kalbėdami apie sav...

  4
 • Uostamiesčio vairuotojams – baudos
  Uostamiesčio vairuotojams – baudos

  Klaipėdiečiai lieja pyktį dėl apsukrių verslininkų, kurie reklama paženklintus automobilius palieka šalia daugiabučių. Anot žmonių, kartais nenaudojamos transporto priemonės ilgą laiką trikdo eismą ir užima vietas stovėjimo aikšt...

  7
 • Po skandalų ir triukšmų – į teismą
  Po skandalų ir triukšmų – į teismą

  Klaipėdietis Viktor Lapinš bando teisme panaikinti savo namo gyventojų susirinkimo sprendimą steigti bendriją. Vyras tikino, kad tokio veiksmo imtis jį paskatino miesto tarybos narė Ligita Girskienė, kurios veiksmais vyras labiausiai nepatenkinta...

 • Garažai svarbiau už naują gatvę?
  Garažai svarbiau už naują gatvę?

  Pylimo gatvės tęsiniui Klaipėdos senamiestyje trukdo keliolika senų garažų. Artimiausiu metu palankia kaina savivaldybė ketina išpirkti penkis garažus, kitų statinių savininkai atsisako juos parduoti, tačiau veikiausiai statiniai vis tiek bus...

  30
 • Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras
  Klaipėdos regionui – „Iki“ mokymų centras

  Tam, kad nauji darbuotojai įgytų praktikos ir patirtų kuo mažiau streso, o pirkėjai būtų nuolat kokybiškai aptarnaujami, neseniai duris atvėrė pirmasis tokio pobūdžio prekybos tinklo „Iki“ – „Iki Akademija“. Per ...

  3
Daugiau straipsnių