Pastebėję neuždengtą šulinį, gyventojai informuoja už tai atsakingą bendrovę „Klaipėdos vanduo“. Jos atstovai, nuvykę į vietą, aptveria šulinį, o jeigu jis ne bendrovės nuosavybė, pažymi teritoriją ir informaciją apie ją perduoda savininkams.
Vieno šulinio dangčio kaina svyruoja nuo 100 iki 200 eurų. Pernai šulinių dangčiai dažniausiai dingdavo dėl, kaip buvo manoma, vagysčių. Tačiau kai dingę šuliniai buvo pakeisti naujais, su betono užpildu, vagysčių sumažėjo. Su betono užpildu esantys dangčiai – sunkesni, tad ir juos iškelti tapo sudėtinga.
Pernai „Klaipėdos vanduo“ pranešimų dėl pavogtų ar dėl kitų priežasčių dingusių šulinių dangčių sulaukė 35, šiemet – devyniais mažiau.
„Per šiuos metus, reaguojant į pranešimus, įmonės darbuotojai nurodytose vietose rado 26 neuždengtus paviršinių lietaus nuotekų, buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklų šulinius. Dažniausiais atvejais minėtų šulinių dangčius nustumdavo kelius valanti technika, taip pat jie būdavo apgadinti sunkiasvorių transporto priemonių“, – informavo bendrovės atstovai.
Dažnai apie dingusius šulinių dangčius gyventojai dalijasi socialiniuose tinkluose, taip pat Klaipėdos savivaldybės puslapyje esančioje problemų skiltyje.
Šulinius nufotografavus ir nurodžius tikslų adresą, problema išsprendžiama greičiau.
Naujausi komentarai