Užsienio verslo partnerius tenka rinktis atsargiai

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų interneto svetainėje – šimtai skelbimų iš užsienio verslininkų, kurie ieško partnerių Vakarų Lietuvoje.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų interneto svetainėje – šimtai skelbimų iš užsienio verslininkų, kurie ieško partnerių Vakarų Lietuvoje. Daugumos jų patikimumą garantuoja ambasados. Tačiau tinklalapyje yra skelbiamas ir žinynas, kuriame galima patikrinti, ar būsimi kolegos tikrai patikimi.

Pateikia ambasados

Pasak Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų direktoriaus pavaduotojos Vidos Kažuro, vasarą verslo pasiūlymų iš užsienio sulaukiama mažiau, tai – įprastas reiškinys.

Per savaitę paprastai gaunama 15–20 skelbimų iš užsieniečių, kurie ieško verslo partnerių Klaipėdos regione, per mėnesį jų būna apie 100, per metus – iki 1,2 tūkst.

"Tie verslo pasiūlymai, kuriuos gauname per ambasadas, yra vertingi, nes tokios rimtos institucijos bet kokių įmonių adresų neteikia, jos visos patikrintos.

Pavienių skelbimų nepriimame, būna taip, kad duomenis apie kai kurias užsienio įmones patikriname ir patys", – neslėpė V.Kažuro.

Patikrinimai – žinynuose

Nors savo tinklalapyje Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai skelbia tik patikrintų užsienio verslininkų skelbimus, vis tiek pateikiamas ir internetinių oficialių informacijos šaltinių žinynas, kuriame galima pasitikrinti užsienio įmonės patikimumą.

Esą įmonės finansų stabilumas, oficiali registracija ir statusas yra svarbūs užsienio partnerio rodikliai, pagal kuriuos įmonės vadovai gali spręsti, ar verslo bendradarbiavimas yra galimas.

Prieš pasirašant tarptautines sutartis ir pradedant dirbti su naujais verslo partneriais, pravartu sugaišti šiek tiek laiko ir pasitikrinti, ar užsienio įmonė veikia teisėtai, yra įregistruota, veikianti bei gali įvykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

Siekdami pagreitinti tokios informacijos paiešką, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas pateikia oficialių duomenų bazių, kuriose prieinama informacija apie ES šalių įmonių ir organizacijų statusą bei finansinę situaciją, sąrašą.
Iš 27 šalių pateiktų interneto svetainių, kuriose galima pasitikrinti, ar būsimi verslo partneriai patikimi, 10 tinklalapių informacija yra mokama.

Neatsiskaito už prekes

"Be to, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai gali kreiptis į mus ir mes patikrinsime užsienio įmonės patikimumą. Apmaudu, bet Lietuva tokio savo įmonių žinyno neturi. Pasitaiko ir priešingų atvejų, kai užsienio bendrovės kreipiasi į mus, kad mes patikrintume lietuviškų bendrovių patikimumą", – pasakojo V.Kažuro.

Pasak jos, teko ir nuvilti užsieniečius. Esą viena italų bendrovė kreipėsi į Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmus, nes ji manė, kad narystė juose Lietuvoje verslo įmonėms yra privaloma.

Verslininkai iš Italijos išreiškė nuoskaudą, kad viena Klaipėdos įmonė iš jų pasiėmė prekes ir neatsiskaito.

"Dabar turime labai daug atvejų Kaliningrade, kai neatsiskaitoma su mūsų verslininkais, bet yra ir tokių, kurie neatsiskaito su kaliningradiečiais. Netgi kreipiasi įmonės, kurios informuoja, kad verslininkai vengia atsiskaityti už savo asmeninius pirkinius užsienyje", – stebėjosi V.Kažuro.

Esą sunku net patikėti, jog tokie solidūs Klaipėdos verslininkai kartais būna tokie smulkmeniški.

Prancūzijoje, Vokietijoje narystė asocijuotose struktūrose privaloma. Jei esi juridinis asmuo, esi ir Prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys.

Todėl tose šalyse dauguma įmonių yra patikimos, nes jos privalomai registruotos asocijuotose struktūrose.

"Tokiu atveju tikrai esi garantuotas, kad ta įmonė egzistuoja, sudėtingiau, kai tokia narystė nėra privaloma. Tada, kaip ir pas mus, pasitaiko visko", – tikino V.Kažuro.

Pasak Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovų, neretai galimi užsienio verslo partneriai pareikalauja pažymos, ar lietuviška įmonė yra Rūmų narys, ar nėra bankrutavusi.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių