V. Riaukienė: didėjantis biudžetas atliepia augančius poreikius švietime, infrastruktūroje ir kitur

  • Teksto dydis:

Šiemet Klaipėdos rajonas švietimui skyrė 52 milijonus eurų – net 10-čia milijonų daugiau nei pernai. Už juos bus vykdoma ugdymo įstaigų plėtra, įsigyjamos reikiamos priemonės, gerinamos pavėžėjimo sąlygos bei įgyvendinamos įvairios programos. Augantis ir kitų sričių finansavimas leis įgyvendinti ir daugiau prasmingų darbų visame rajone – gražės viešosios erdvės, daugės vaikų žaidimo ir sporto aikštelių, atgims kultūros židiniai.

Vyksta plėtra

Savivaldybės biudžete švietimui šiais metais numatyti 52 mln. eurų – didžiausia jo dalis. Kaip ir kasmet, daugiausia – apie 40 mln. – atsieis mokyklų ir darželių veiklos užtikrinimas. Tačiau visa švietimo bendruomenė sulauks ir daugybės reikšmingų pokyčių.

„Klaipėdos rajonas nuolat auga, o kartu – ir švietimo in-frastruktūros poreikis. Žinoma, reikalingas ir jau esančių įstaigų atnaujinimas. Būtent tokius tikslus ir keliame, taigi jau projektuojami lopšeliai-darželiai Gargžduose, Dercekliuose bei Mazūriškiuose. Darželį-mokyklą ruošiamasi pradėti statyti Trušeliuose. Prie Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos bus pastatytas priestatas, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija ir lopšelis-darželis „Saulutė“ sulauks modernizacijos“, – vardijo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Pasak Klaipėdos rajono mero pavaduotojos V. Riaukienės, didesnis biudžetas leis ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir įgyvendinti naujus. /  Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Pasak vicemerės, ir šiemet už privačiuose darželiuose ugdomus vaikus tėvams bus mokamos 250 eurų dotacijos – joms ir atsiskaitymui už vaikų ugdymą Klaipėdos miesto savivaldybės ikimokyklinėse ir bendrojo lavinimo įstaigose skirta 3,7 mln. eurų.

Taip pat ir toliau bus siekiama, kad vaikai galėtų mėgautis kokybišku laisvalaikiu, tad vaikų vasaros poilsio programų įgyvendinimui numatoma skirti 90 tūkst. eurų. Vaikų užimtumą padeda užtikrinti ir dienos centrai, rajono mokyklose veikiančios ir jau pasiteisinusios pailgintos dienos grupės, visos dienos mokyklos. Viena tokių pernai buvo atidaryta Daukšaičiuose.

Skirsto pačios įstaigos

Atokiau gyvenantys vaikai mokyklas turi pasiekti patogiai ir komfortiškai, taigi būtina nuolat atnaujinti ir transporto priemones, su kuriomis jie kasdien keliauja į ugdymo įstaigas. Du autobusai buvo nupirkti 2022-aisiais, šiais metais už 150 tūkst. eurų planuojama nupirkti dar du.

Pokyčių sulauks ir Priekulės I. Simonaitytės gimnazija – prie jos bus pastatytas priestatas su aktų sale bei keturiomis papildomomis klasėmis.

„Be to, 1 mln. eurų bus paskirstytas ugdymo priemonėms įsigyti, pavyzdžiui, kompiuteriams, interaktyviems ekranams ar muzikos instrumentams, taip pat patalpų remontui, įvairiai technikai įsigyti ir pan. Ir šias lėšas darželiai ir mokyklos pasiskirstys patys, įvertinę situaciją ne tik savo, bet ir kitose įstaigose“, – teigė vicemerė Violeta Riaukienė.

Ne vienus metus Klaipėdos rajone sėkmingai įgyvendinamos mokinių verslumo ir finansinio raštingumo projektų iniciatyvos. Šiais metais joms bus skirta 34 tūkst. eurų.

„Būtent patys moksleiviai geriausiai žino, ko reikia jų mokykloje, tad smagu, kad jie itin aktyviai siūlo savo idėjas. Susitikimuose su mokiniais negalėjau nepastebėti degančių jų akių bei entuziazmo ir šiais metais dalyvauti šiame projekte ir taip savo svajones paversti realybe“, – sakė mero pavaduotoja V. Riaukienė.

Bus tęsiama ir tradicija apdovanoti Metų mokytojo Bronislavos Aldonos Gedvilaitės-Treijos premijos laureatus bei siekiama į rajoną pritraukti pedagogus, kompensuojant jiems kelionės išlaidas.

Siekis – aktyvesnis gyvenimo būdas

Dar viena prioritetinė sritis – aktyvaus gyvenimo būdo ir sveikesnės gyvensenos bei vaikų užimtumo skatinimas. Viena iš priemonių, padedančių to siekti, – vaikų žaidimo ir sporto aikštelių įrengimas ir tvarkymas. 2023-iaisiais tam numatyta net 530 tūkst. eurų.

„Sveikatą geriname ir daugiau laiko leisdami gryname ore, juolab kad Klaipėdos rajone turime daugybę viešųjų erdvių, kuriose galime sportuoti, ilsėtis ar tiesiog bendrauti su bendraminčiais. Jau tęsiami Priekulės viešųjų erdvių tvarkymo darbai, gražės Gargždų miesto parkas ir kitos erdvės visose seniūnijose. Dar daugiau galimybių aktyviai leisti laiką gyventojai turės Gargžduose pastačius daugiafunkcį sporto kompleksą, kurio statyba įsibėgės jau netrukus. Čia bus galima pramogauti, sportuoti, o ir rajono moksleiviams nebereikės vykti mokytis plaukti į Klaipėdą – ypač reikalingus įgūdžius jie galės ugdyti arti namų, neaukodami kitų pamokų laiko“, – sakė vicemerė V. Riaukienė.

Rajono veidą keičia ir dalyvaujamojo biudžeto konkurse „Tavo idėja“ nugalėjusios gyventojų idėjos – įrengiamos vaikų žaidimų, treniruoklių aikštelės, poilsio erdvės, kuriami parkai.

„Ir šiais metais naujų idėjų įgyvendinimui skirsime 300 tūkst. eurų. Kviečiu gyventojus, įstaigas ir įvairias organizacijas susivienyti, kartu nuspręsti, ko labiausiai reikia visai bendruomenei, ir drauge siekti bendro tikslo“, – ragino mero pavaduotoja.

Darbų gausa

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet savivaldybės biudžetas didesnis 20 mln. eurų ir siekia 123,8 mln. eurų, tai leis ne tik tęsti pradėtus darbus, bet ir įgyvendinti naujus.

„Dažnai pasidžiaugiame, kad Klaipėdos rajonas nuolat auga, tačiau yra ir kita medalio pusė – auga ir infrastruktūros, kultūros, socialinių ir kitų paslaugų poreikis. Dedamos visos pastangos, kad jis būtų atlieptas. Neabejoju, kad gyventojai jau pastebėjo daugybę gražių įgyvendintų ir įgyvendinamų darbų, kurie bus tęsiami bei pradedami nauji. Darbai sparčiai juda Gargždų kultūros centre, stotyje, šiemet planuojama baigti Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos statybą, ruošiamasi Veiviržėnų kultūros centro modernizacijai, visame rajone bus asfaltuojami keliai, įrengiamas apšvietimas, šaligatviai. Ir tai – tik maža dalis darbų, kurie laukia“, – teigė vicemerė V. Riaukienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žodis

Žodis portretas
"atliepia" panaudotas netinkamai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių