„Vaidilos“ aikštėje pokyčių nematyti

Klaipėdiečiai nekantrauja, kada bus atnaujinta Taikos prospekte prie buvusio kino teatro "Vaidila" esanti aikštė. Tikimasi, kad statybos, kaip ir planuota, prasidės šiemet.

"Prieš metus buvo pristatytas ir gražiai apdainuotas "Vaidilos" aikštės sutvarkymo projektas. Kodėl vis neprasideda darbai? Kiek galima žiūrėti, kaip narkomanai, alkoholikai ir benamiai sėdi aikštėje, toje pačioje vietoje atlieka savo reikalus. Labai trūksta tvarkos", – apmaudavo klaipėdietis.

Aikštė šiuo metu atrodo itin prastai, o aplinką dergia kai kurie netoliese veikiančios parduotuvės "Grūstė" klientai.

Todėl nenuostabu, kad žmonės skundžiasi.

Klaipėdos savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas patikino, kad viešoji erdvė greitai pasikeis.

"Buvome susitikę su projektuotoju, artimiausiu metu turi būti pašalinti paskutiniai ekspertizės trūkumai, aptartos pastabos dėl fontano. Techninis projektas iš esmės yra parengtas. Tada teiksime jį statybos leidimui informacinėje sistemoje "Infostatyba", – aiškino pašnekovas.

Esą realūs statybos darbai, kaip ir planuota, prasidės šiemet, jei tik neužsitęs viešieji pirkimai.

"Tikimės greitai jau turėti statybos leidimą ir paskelbti rangos darbų konkursą", – pridėjo direktorius.

Atnaujinus aikštę joje veiks du fontanai: vienas – grindinis, kitas – baseino tipo, įrengtas dar sovietmečiu ir neveikiantis daug metų.

Restauruojamos bus ir čia stovinčios medinės skulptūros.

Projektą parengė mažoji bendrija "Pupa – strateginė urbanistika".

Anot R.Zulco, projektiniai sprendiniai buvo derinami su gyventojais, bendruomenėmis, paveldosaugininkais.

Dabar didžiąją "Vaidilos" aikštės dalį užima mašinų stovėjimo aikštelė.

Ateityje ji bus gerokai sumažinta.

Aikštė virs viešąja erdve, kur miestiečiai galės pramogauti. Siekiama, kad į ją būtų patogu patekti ir pėstiesiems, ir dviratininkams.

Čia atsiras ir vaikų žaidimo aikštelė, mažosios architektūros elementų, suoliukų, šiukšliadėžių.

"Vaidilos" aikštėje bus įrengtas apšvietimas, vaizdo kameros, veiks belaidis interneto ryšys.

Viešoji erdvė bus apsodinta želdiniais, naujais medžiais.

Anksčiau skelbta, kad aikštei sutvarkyti prireiks 1,6 mln. eurų. Tai padaryti planuota iki 2020-ųjų pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

KLP

KLP portretas
O po rekonstrukcijos sumažės bomžų ir narkomanų?Atsakau - ne, nes šalia esantis bendrabutis ir kiti namai yra "pavargusių elementų" buveinės.

gyvetojai

gyvetojai portretas
jūs nustebtumėt jeigu sužinuotumėt kiek pas mus mieste be planu padaryta yr. Pavaro Duda statibas iš lempos greituoju būdu ir visem gerai

Mane užgauna

Mane užgauna portretas
dabartinių mūsų mylimo miesto tvarkytojų, projektuotojų ir kito valstybinio bieso nesugebėjimas sugalvoti tikrai reikalingus pokyčius ir gražiai juos įvykdyti. Griebia čia, griebia dar kur ir viskas kaip pabire ubago kruopos - nei vaizdo, nei naudos, nei estetikos. Tik erzina durnumu ir betiksliu lėšų švaistymu. Va, neseniai išgirdau kad ne taip seniai tiesti dviračių takai nuo Pempininkų iki Neringos PC bus perdaromi kartu su visa erdve.Tai kas čia per darbas? Ar mes esam tokie turtingi,kad neturim kur pinigų dėt? Kas per strateginiai miesto planai tokius virsmus leidžia? Netobulina neblogos vietos, bet perdaro viską iš naujo?Voverėm pasijuokti? Klaipėda baigia į tūpą kaimą pavirsti..Mėžkit lauk tuos sumedėjusiom galvom ir statykit į jų vietą talentingus, naujus arxitektus, projektuotojus(ar mažai kasmet jų baigia aukštuosius?), planuotojus, darbų vadovus ir t.t. O ne saviškius senus ,,biezdarius", atrofuota fantazija ir sąžine, kurie jau nieko iš savo smegeunių neišspaudžia
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių