Verslo savivaldos institucija – regiono ašis

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams sukanka 95 metai. Ši verslo savivaldos institucija – pati seniausia šalyje. Šiandien ji vienija 235 Vakarų Lietuvos regiono įmones. Pripažįstama, jei Lietuvoje neveiktų Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, daugeliu atvejų verslui bendrauti su valdžios institucijomis būtų kur kas sudėtingiau.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmams sukanka 95 metai. Ši verslo savivaldos institucija – pati seniausia šalyje. Šiandien ji vienija 235 Vakarų Lietuvos regiono įmones. Pripažįstama, jei Lietuvoje neveiktų Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, daugeliu atvejų verslui bendrauti su valdžios institucijomis būtų kur kas sudėtingiau.

Narystė – laisva valia

Šiandien Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai – verslo savivaldos institucija mini solidų veiklos jubiliejų.

"Šie rūmai verslininkams tikrai reikalingi, nes jie teikia tokių paslaugų, kurios būtinos. Tai yra užuovėja verslui, tam tikrų sprendimų radimo, jų aptarimo vieta. Čia galima gauti naujų žinių, naujų kontaktų. Savo būtinumą rūmai jau įrodė", – pabrėžė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benediktas Petrauskas.

Šiuo metu Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija 235 įmones, visi penki Lietuvos rūmai turi pusantro tūkstančio narių.

"Šiais metais keli mūsų nariai pasitraukė iš rūmų, tačiau tai yra natūrali atranka. Vieni bankrutuoja, kiti nedirba, dar kiti keičia savo darbo sritį, todėl ir vyksta tokia kaita. Tačiau masinio narių sumažėjimo ar padaugėjimo kol kas nejaučiame", – tvirtino Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Viktoras Krolis.

Lietuvoje rūmų nariais verslo atstovai tampa laisva valia, nors didžiojoje daugumoje Europos šalių narystė yra visuotinė.

"Mes nenorime savo veiklos nei iškelti, nei sureikšminti, tiesiog tokį modelį pasirinko valstybė. Tačiau jei Lietuvoje neveiktų Prekybos, pramonės ir amatų rūmai, daugeliu atvejų bendrauti su valdžios institucijomis būtų kur kas sudėtingiau", – pabrėžė V.Krolis.

Regionų plėtros nauda

Jubiliejaus proga spalio 1 d. Vakarų Lietuvos verslo bendruomenei ir rūmų nariams rengiamas verslo forumas
"Regionų plėtra: galimybės verslui, nauda visuomenei".

Šio renginio metu bus aptarti investicijų į regionus planai, socialinės atskirties mažinimo perspektyvos, galimybės regionų verslininkams naujuoju finansiniu laikotarpiu.
2014–2020 metais ES regioninei ir sanglaudos politikai skiriama 352 mlrd. eurų, iš jų Lietuvai – 8,5 mlrd. eurų.

Anot B.Petrausko, gaunami ES milijardai privalo būti ne "pigūs" ar "įsisavinami" pinigai, o naudojami tiksliai konkretiems ilgalaikiams tikslams pasiekti.

"Verslas regionuose taip pat turi žinoti savo veiklos perspektyvas ir planuoti jos pokyčius. Pagrindinis investicijų ir jų efektyvumo rodiklis turi būti konkurencingumo augimas", – sakė B.Petrauskas.

Teigiama, kad forume svarbu aptarti Lietuvos regionų plėtros perspektyvas, iš atsakingų ministerijų vadovų sužinoti naujausią informaciją, susijusią su Lietuvos planais regionų politikoje, nes dėl nepakankamai aktyvios regionų politikos ekonominiai ir socialiniai skirtumai tarp regionų nemažėja.

Netolygi ekonominė plėtra, socialiniai skirtumai, gyventojų migracija lemia ir verslo problemas regionuose, taip pat verslo koncentraciją į didžiuosius miestus.

Renginyje dalyvaus daugiau kaip 130 įmonių atstovų iš Klaipėdos, Tauragės, Mažeikių, Plungės, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus.

Pagerbs nusipelniusiuosius

Tos pačios dienos vakare Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai savo narius ir svečius pakvies į rūmų veiklos jubiliejaus iškilmes Klaipėdos koncertų salėje.
Iškilmių metu oficialiojoje dalyje bus įteikti svarbiausi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų apdovanojimai.

Dviem asmenims bus įteikti padėkos ženklai, penkiems verslo atstovams – pareikštos padėkos. Keturi asmenys bus apdovanoti Prekybos, pramonės ir amatų rūmų sidabro ir bronzos "Darbo žvaigždėmis".

"Tarpukario Lietuvoje "Darbo žvaigždes" nusipelniusiems verslo atstovams kasmet teikdavo aukščiausi šalies vadovai. Šie apdovanojimai buvo atkurti, bet jie liko tik rūmų apdovanojimai. Aukščiausias apdovanojimas yra auksinė "Darbo žvaigždė", tačiau ją yra gavę vos keli žmonės, vienas jų – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus", – teigė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių