Vestuvių kaina veda iš proto

Prieš metus vestuvių iškilmes pradedantys planuoti būsimi jaunavedžiai nė neįsivaizduoja, kaip smarkiai jiems teks pakratyti pinigines. Neregėtai išaugusios paslaugų kainos poras verčia susimąstyti, ar išties apsimoka remti šį pelningą tuoktuvių verslą?

Vietoj litų – eurai

Sutikusios atskleisti savo švenčių užkulisius poros neslėpė, vestuvės – nepigus malonumas. Ko gero, Lietuvoje jos dar niekada nebuvo tokios brangios, kokios yra dabar.

Tai, ką jaunieji anksčiau galėdavo nupirkti už 10 tūkst. litų, dabar kainuoja tokią pat sumą eurais ir dar daugiau.

8–10 tūkst. eurų – tiek kainuoja vidutinės vestuvės, pradedant nuotakos suknele, šventės vietos nuoma, maistu, gėrimais, salės dekoravimu, vedėjo, fotografo, filmuotojo paslaugomis, dekoracijomis, žiedais ir baigiant auka bažnyčiai.

"Tik pradėję rimtai dėlioti savo šventės scenarijų ir biudžetą suvokėme, kaip brangiai mums jos atsieis. Iš pradžių nenorėjome didelio vakarėlio, planavome išleisti pinigus povestuvinei kelionei, tačiau tėvų įkalbėti persigalvojome. Kadangi turime susitaupę pinigų ir paskolų imti neketiname, atsidėjome 10 tūkst. eurų. Pradėjus domėtis paaiškėjo, kad ir ši suma – per menka", – stebėjosi būsima nuotaka Lina (vardas pakeistas – I.L.).

Pasak pašnekovės, vienas svarbesnių pirkinių – kokybiškos ir meniškos nuotraukos, kurioms pinigų negaili dauguma jaunųjų.

Šiuo metu profesionalių fotografų paslaugų kainos įvairuoja nuo 150 iki 200 eurų valandai.

Rezervuota metams į priekį

Tiesa, internete galima rasti ir pigesnių pasiūlymų, tačiau dažniausiai už mažus įkainius vestuvėse dirba tik pradedantieji fotografai.

Paslaugos kaina priklauso nuo jos trukmės. Paprastai jaunavedžiams siūlomas 6–8 val. fotografavimas ir keli šimtai atrinktų bei retušuotų nuotraukų už 1–1,2 tūkst. eurų.

Lina atkreipė dėmesį, kad fotosesijos kainą lemia ir fotografo asmuo.

Tarkime, vieno garsaus žvaigždes žurnalų viršeliams fotografuojančio vilniečio laikas įkainojamas išties įspūdingomis sumomis – 1,7 tūkst. eurų už 5 val. fotosesiją, 3 tūkst. eurų – už 12 val.

Ne ką mažiau išlaidų pareikalaus renginio vedėjas. Jo programa, nuo santuokos ceremonijos iki vakarinės dalies pabaigos atsieina apie 1–2 tūkst. eurų.

Nepaisant to, geidžiamiausi šalyje renginių vedėjai yra rezervavę vietas savo užimtumo kalendoriuje metams į priekį.

Į šią kainą dažniausiai įeina ir vedėjo asistento bei DJ paslaugos (muzikinė programa). Kai kurie vestuvininkai papildomai užsisako ir vestuvių muzikantus.

Jei fotografų ir renginių vedėjų kainoraščiai yra panašūs, tai vestuvinių suknelių kainos – sunkiai nuspėjamos.

Pavyzdžiui, dizainerių siūta nuotakos suknelė atsieis ir 2–3 tūkst. eurų, kuklesnį apdarą galima įsigyti arba išsinuomoti už 500–1 000 eurų.

Be to, interneto socialiniuose tinkluose beveik 60 tūkst. narių vienijančioje grupėje "Nuotakų namučiai" galima rasti ir visai pigių, tačiau kartą jau dėvėtų suknelių.

Jaunosioms tai – gera galimybė sutaupyti.

Gėrimų pirks Lenkijoje

Lietuvos miestuose ir miesteliuose gausu švenčių nuomai skirtų prašmatnių pokylių salių, dvarų ir vilų.

Rezervuojant tikslų laiką būtina su savininku iš anksto pasirašyti paslaugų teikimo sutartį ir palikti avansą. Paprastai jis sudaro apie trečdalį visos sumos.

Dienraščio kalbinta Lina su sužadėtiniu vestuves pradėjo planuoti likus iki jų mažiau nei metams.

Dėl šventės vietos ilgai nesvarstė – apsilankę keliose pokylių salėse išsirinko labiausiai patikusią.

Vos pradėjus derybas su vilos šeimininku tapo aišku, kad nuomos kainos auga kone kasmet.

"Verslininkas nė nebandė vynioti į vatą – iškart pareiškė, kad šiemet salės nuoma su maistu vestuvininkams kainavo vienokią sumą, o kitąmet mums ji neišvengiamai bus didesnė. Esą negali žinoti, kokia situacija bus po metų, esą atlyginimai šalyje didėja, degalai, maistas brangsta, todėl šeimininkui tenka kelti kainas. Ir iš dalies jis teisus", – skėsčiojo rankomis pašnekovė.

Mergina skaičiavo, kad salės nuoma su maistu ir nakvynė vienam svečiui atsieis apie 100 eurų.

Tai reiškia, kad 40 žmonių vakarėlio kaina sieks 4 tūkst. eurų.

"Į sumą neįtrauktas alkoholis, dekoracijos, gėlės… Patikėkite, tas sąrašas nuolat pildomas", – juokėsi Lina.

Stipriųjų gėrimų, vyno, alaus, kaip ir dauguma lietuvių, pora važiuos į Latviją arba Lenkiją.

Net ir priskaičiavus degalų išlaidas taip esą kur kas pigiau, nei pirkti alkoholį Lietuvos parduotuvėse.

Prisiminimai – visam gyvenimui

Vienus paslaugų kainos verčia imtis už galvos, kitiems tai atrodo savaime suprantama – juk vestuvės, sakoma, keliamos pirmą ir paskutinį kartą gyvenime.

Šią vasarą amžiną meilę prisiekę Julija ir Marius (vardai ir pavardės redakcijai žinomi – I.L.) už įsimintiną puotą suplojo apie 13–14 tūkst. eurų.

Vis dėlto kruopščiai suskaičiavę išlaidas jie liko patenkinti, kad nepagailėjo pinigų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jei proto nedaug

jei proto nedaug portretas
tai nesunku ir išvesti.

Vika

Vika portretas
Jeigu zmones turi pinigu, kodel gi ne, galima kelti ir prabangias vestuves. Bet jeigu sukisa paskutinius pinigus ar ima kredita,manau, reiketu gerai pagalvoti,ar verta ta daryti. Gal geriau tuos pinigus panaudoti pirmam inasui bustui ar kt.reikmems arba,pvz. povestuvinei kelionei.

tikras zelemunčikas

tikras zelemunčikas portretas
Vestuvės tai,kai dviem reikalingas trečias.
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių