Dėl liepsnojančių minkštasuolių evakuoti restorano „Meridianas“ lankytojai

Penktadienio pavakarę ugniagesiai skubėjo į miesto centrą gesinti liepsnų miesto simboliu vadinamame laive „Meridianas“. Dūmų debesis buvo apgobęs visą laivą, tad praeiviams galėjo kilti įtarimų, kad dega pati barkentina.

Tačiau paaiškėjo, kad dūmų debesį sukėlė užsiliepsnoję du minkštasuoliai, kurie buvo denyje.

Pirminiais spėjimais, jie galėjo užsidegti nuo lauko šildytuvo, nes kitų ugnies šaltinių ant denio nebuvo.

Tuo metu restorane, kuris įsikūręs laive, buvo 14 lankytojų. Juos restorano personalas paprašė kuo skubiau palikti laivą.

Atvykus ugniagesiams, keturiolika lankytojų ir aštuoni restorano darbuotojai jau buvo evakuoti. Žmonės nenukentėjo.

Ugniagesiai skubiai užgesino minkštasuolius, tam užteko vieno gaisrinio švirkšto srovės. Pasak ugniagesių, dideli dūmai kilo dėl to, kad užsiliepsnojo degios medžiagos, iš kurių padaryti baldai.

Skaitytojo nuotr.

Tačiau liūdniau atrodė laivo denis. Užgesinus liepsnas paaiškėjo, kad išdegė 20 kvadratinių metrų denio plotas. Laivas paskutinį kartą buvo remontuotas 2020 metų spalį.

Vis tik tikslios gaisro aplinkybės paaiškės tik po tyrimo.

Dūmai nuo degančio laivo pasklido Dangės krantinėje, senamiesčiu vaikštinėję žmonės susirinko pažiūrėti netikėto vaizdo.

Barkentina visiškai atnaujinta buvo prieš aštuonerius metus. Sugrįžtantį laivą į senąją savo vietą tą kartą pasitiko minios klaipėdiečių.

Į „Meridiane“ kilusį gaisrą netrukus sureagavo ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Noriu nuraminti visus Klaipėdos miesto simbolio „Meridianas“ gerbėjus ir bičiulius. Kilęs gaisras visiškai užgesintas ir nors tam tikra žala padaryta, bet ji tikiuosi tik minimali ir tikrai greitai atstatoma“, – feisbuke rašė miesto vadovas.

Jo teigimu, svarbiausia, kad ši miesto puošmena ir ateityje išliks ta ir tokia puošmena, kuri džiugina, įkvepia ir glosto širdį, akį ir... skrandį ten valgantiems.

„Kalbėjau su „Meridiano“ savininku Aloyzu Kuzmarskiu, kuris patikino, kad gaisrą lokalizuoti ir užgesinti gebėjo pati barkentinos komanda su vietoje paruoštais gesintuvais. O ugniagesiai gelbėtojai atvyko tam, kad visiems būtų ramu ir tikra, jog grėsme visiškai likviduota“, – ramino V. Grubliauskas ir patikino, kad jau iš vakarą restoranas veiks, tad suplanavusiems jaukų vakarą „Meridiane“ jis nebus prarastas.

„Saugokime ir būkime dėmesingi bei labai atsargūs su ugnimi, o tikrosios priežastys paaiškės netrukus“, – įrašo pabaigoje palinkėjo miesto meras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Leja

Leja portretas
Brigantina podnimajet Parusa. Ura ! Good.job !

Klpd.

Klpd. portretas
Visko būna. Gerai kad laiku sureagavo. Užuojauta Kaveckiui.

Patriotas klaipėdiškis

Patriotas klaipėdiškis portretas
Tikrai labai mylimas Klaipėdos simbolis! Reik saugoti ir branginti!
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių