Į laisvę išeiti anksčiau nepavyks: M. Civinskas pagrįstai nuteistas dėl nužudymo

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį atmetė už prieš šešiolika metų Palangoje įvykdytą nužudymą kalėti nuteisto Mariaus Civinsko ir jo advokato skundus.

„Skundai nuteistojo ir jo gynėjo atmesti“, – BNS sakė teismo atstovė Venta Valčackienė.

Skundais prašyta panaikinti apkaltinamąjį nuosprendį ir vyrą išteisinti.

2006 m. Palangoje per konfliktą žmogų nušovusiam M. Civinskui Klaipėdos apygardos teismas skyrė dešimt metų kalėjimo, jis taip pat turės atlyginti kelių dešimčių tūkstančių eurų žalą nužudytojo artimiesiems.

Po Apeliacinio teismo verdikto Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo.

M. Civinskas trylika metų slėpėsi Airijoje, tačiau 2019 m. užsienyje buvo sulaikytas ir suimtas.

Bylos duomenimis, 2006 m. pavasarį automobilių vairavimo aikštelėje, Palangoje kilus konfliktui aiškinantis tarpusavio santykius, vyras vieną kartą šovė į nugarą savo draugui, šis dėl krūtinės ląstos sužalojimo ir kairiojo plaučio pažeidimo netrukus Palangos ligoninėje mirė.

Nustatyta, kad nužudytasis sužalotas medžiokliniu šautuvu, šauta iš labai artimo atstumo.

M. Civinskas savo kaltės nepripažino ir teigė, kad jis kartu su dviem draugais, iš kurių vienas buvo nukentėjusysis, atvažiavo į įvykio vietą išsiaiškinti santykių su kitais vaikinais. Jų palaikyti dviem automobiliais atvyko vaikinai iš Kretingos.

Prasidėjus muštynėms pasigirdo šūvis, visi išsilakstė, o pašautas nukentėjusysis buvo įkeltas į automobilį. Kartu buvęs bičiulis nuvežė sužeistą draugą į ligoninę, o kaltinamasis iš aikštelės pabėgo, nes išsigando, kad gali būti neteisingai apkaltintas.

Bylą pirmąja instancija išnagrinėjęs apygardos teismas, įvertinęs kaltinamojo ir visų teisiamajame posėdyje apklaustų liudytojų parodymus, nustatė, kad įvykio dieną išsiaiškinti dėl boulinge kilusio konflikto susitiko dvi jaunuolių grupės.

Vieną jaunuolių grupę sudarė kaltinamasis, jo nušautas draugas ir dar vienas bičiulis, kitą jaunuolių grupę sudarė šeši jaunuoliai. Nors kaltinamasis teigė, kad konflikte dalyvavo nenustatytas skaičius asmenų ir bet kuris iš jų galėjo nušauti jo draugą, tačiau teismas tokius kaltinamojo parodymus atmetė kaip visiškai nekonkrečius ir vertino kaip jo pasirinktą gynybos poziciją.

Teismas iš kaltinamojo priteisė nužudytojo motinai 15 tūkst. eurų neturtinės žalos, seserims – po 5 tūkst., dukrai – 10 tūkst., taip pat priteisė po 1,8 tūkst. eurų turtinės žalos seserims ir 17,4 tūkst. turtinės žalos (netektas išlaikymas žuvus tėvui) nužudytojo dukrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių