Įtariamam jurbarkietės prievartautojui vėl grąžinama apykojė, bet neilgam

  • Teksto dydis:

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nutartį, kuria įtariamasis septyniolikmetės jurbarkietės prievartautojas vėl susaistomas apykoje. 

Kaip portalui teigė Klaipėdos apygardos teismo atstovė Gintarė Daugėlaitė, antradienį 13 val. buvo skelbiamas procesinis sprendimas išnagrinėjus žiauriai sumuštos jurbarkietės advokato Mindaugo Vasiliausko skundą. Jį advokatas parašė po Tauragės apylinkės teismo sprendimo sušvelninti įtariamajam kardomąją priemonę – nuimti apykoję ir palikti pasižadėjimą neišvykti bei tėvų priežiūrą.

„Priimtas naujas sprendimas – skirti įtariamajam kardomąją priemonę – intensyvią priežiūrą. Šios kardomosios priemonės terminas – visas rugpjūtis, iki 31 dienos šio mėnesio dienos. Taip pat nustatytos tam tikros sąlygos – apykojės dėvėjimas, taip pat neišeiti iš namų paskirtomis valandomis, nebendrauti su nukentėjusiąja ir kitais išvardytais asmenimis“, – detalizavo teismo atstovė ir pridūrė, kad toks terminas pasirinktas, nes teismas vadovaujasi prokuroro prašymu.

Dėl kardomosios priemonės termino paskyrimo portalui plačiau pakomentavo M. Vasiliauskas.

„Žinome šią naujieną ir ją vertiname teigiamai. Sprendžiant kardomosios priemonės terminą vadovautasi tuo, kad įtariamasis yra nepilnametis ir jam rugsėjo 1-ąją prasideda mokslo metai“, – aiškino merginos advokatas.

Advokatas taip pat patikslino, kad kol kas neturi žinių, jog įtariamajam nepilnamečiui būtų pasunkinti kaltinimai. Ši informacija viešojoje erdvėje pasirodė po žiauriai sumuštos merginos apklausos. Buvo teigiama, kad prokuratūra ketina pasunkinti kaltinimus: pasikėsinimą prievartauti perkvalifikuoti į realiai įvykdytą seksualinę prievartą.

Įtariamasis yra nepilnametis ir jam rugsėjo 1-ąją prasideda mokslo metai.

Portalas jau rašė, kad Tauragės apylinkės teismas rugpjūčio pradžioje atsisakė pratęsti buvusios kardomosios priemonės taikymą, kadangi nebuvo duomenų, kad vaikinas siektų paveikti ar kažkaip bandyti slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų. Jis visuomet atvyksta, kai yra kviečiamas.

Birželio pabaigoje šį žiaurų įvykį tiriantys prokurorai portalui teigė, jog visi ikiteisminio tyrimo veiksmai atliekami taip, jog merginos apklausa būtų tarsi paskutinis taškas. „Iki tol, kol nukentėjusioji galės duoti parodymus, siekiama atlikti visus kitus tyrimui reikalingus veiksmus. Tuomet, po jos paklausos, sudėti visus taškus ant „i“, nebent ji atskleis detales, kurioms patikslinti dar reikės laiko“, – tuomet detalizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Komunikacijos vyr. specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Tyrimas dėl šio žiauraus nusikaltimo pradėtas dar gegužės 26 d. Nusikaltimu įtariamas vaikinas iškart po nelaimės kaltės nepripažino, nors yra daug liudininkų, mačiusių jį smurtaujant. 

Žiauriai sumušta mergaitė iš Kauno klinikų išleista birželio 12 d. Ji iškart nuvežta gydymui į reabilitacijos kliniką. Išleidžiant jurbarkietė trumpoje spaudos konferencijoje situaciją pristatė ją operavęs Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas dr. Marijus Leketas.

„Buvo išmuštas vienas dantis, kiti šiek tiek sutrenkti, bet jie atliks savo darbą. Vieną dantį reiks atstatyti, tai bus daroma po pusmečio“, – tolesnį gydymo planą dėstė gydytojas. „Kakle taip pat buvo nustatytas sužeidimas. Poliežuvinis kaulas buvo sužalotas. Išskirtinio gydymo tam nereikėjo“, – paaiškino gydytojas.

Pasak M. Leketo, tokie sužalojimai nėra dažni, tačiau jų pasitaiko: tiek dėl smurtinių nusikaltimų, tiek dėl eismo nelaimių ar įvykių darbe. „Tai tikrai nėra įprastiniai sužalojimai. Dvigubas apatinio žandikaulio lūžimas yra gana sudėtingas sužalojimas“, – sakė jis.

Mergaitę operavęs gydytojas nesiryžo vertinti sužalojimų stiprumo. Tai, pasak jo, turi spręsti medicinos ekspertai. Klinikose sumuštai mergaitei buvo teikiama psichologinė pagalba. Vėliau su žurnalistais sutikęs pabendrauti mergaitės tėtis atviravo, kad psichologiškai mergaitė dar toli gražu ne tokia, kokia buvo.

Vyras sakė per daug neklausinėjantis dukros apie kraupios nakties įvykius bei tai, kas išprovokavo tokį mušeikos elgesį.

„Dukra gynėsi, šaukė. Kai ji gynėsi, tai jis sakė: „Užmušiu“. Grasino ją užmušti“, – prisiminimų nuotrupas minėjo paauglės tėvas. Tėvas leido suprasti, kad kuo daugiau mergaitė gynėsi, tuo stipriau užpuolikas ją talžė.

Vyrą stebina, kad mergaitei padaryti sužalojimai yra vertinami kaip nesunkūs. Jo nuomone, sužalojimai yra sunkūs. Jau pirmosiomis dienomis po Tauragės rajone kaimo turizmo sodyboje įvykdyto nusikaltimo žiauriai sumuštai ir bandytai išžaginti merginai sujudo padėti visa Lietuva – surastas teisininkas, surinkta pakankamai pinigų gydymui.

Teigiama, kad abu įtariamojo tėvai yra įtakingi Jurbarko rajone žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

vitis

vitis portretas
Kam mes uzdirbam pings darbdam ir t.t kam?

Močiute

Močiute portretas
Ar ne juokinga,perspektyvus sportininkas,o mirksta alkoholyje

straipsniai

straipsniai  portretas
spausdinami,kad isreklamuotu, kokia pas mus beviltiskai absurdiska teisesauga, absoliutus teisingumo ignoravimas.Tai tik pykdo ir siutina visuomene, o gal mus visus laiko kvailiais, - raso, kad rasyti ???
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių