Klaipėdoje – dar viena investavimo auka

Noras uždirbti investuojant pinigus apkarto 34-erių uostamiestyje gyvenančiam užsieniečiui. Jaunas vyras nusprendė kreiptis į policiją, kai suprato praradęs 16,5 tūkst. eurų.

Į policiją – išeiginę dieną

Į policijos komisariatą rašyti pareiškimo vyras atėjo nedarbo dieną – Žolinės pirmadienį ryte.

Policijos komisariatas dirba visą parą ir šventinėmis dienomis.

Nusikaltimas, apie kurį žmogus pranešė, įvykdytas prieš porą mėnesių.

Užsienietis nurodė, kad investavimo ėmėsi paragintas nepažįstamo asmens. Tokia veikla auka užsiėmė vos mėnesį – nuo gegužės 17 iki birželio 17 d.

Internetine investavimo platforma jis pasinaudojo kelis kartus. Galiausiai išsigryninti ar pervesti į kitą sąskaitą jis nebegalėjo 16,5 tūkst. eurų. Vyras pareiškime nurodė, kad pinigai iš jo išvilioti apgaulės būdu.

Aplinkybės dar tiriamos

Pareigūnai ikiteisminio tyrimo nepradėjo, tik surinko medžiagą ir nurodė, kad įžvelgia didelės vertės svetimo turto pasisavinimo sukčiaujant požymius.

Tyrimą perimsiantiems tyrėjams dar teks patikslinti daug detalių.

Vakar dar nebuvo žinoma, ar bylos imsis Kriminalinės policijos nusikaltimų elektroninėje erdvėje specialistai, ar ją tirs Klaipėdos miesto policijos komisariato tyrėjai.

Įstatymas už tokį nusikaltimą numato iki aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Kalbina rusiškai

Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato Nusikaltimų nuosavybei skyriaus pareigūnai tiria kelis panašius atvejus, tačiau visų jų tapatinti negalima.

Kartais būna, kad investuotojai supanikuoja negalėdami atsiimti savo uždirbtų pinigų, bet praėjus vos porai dienų savo pinigus atgauna. Tiesa, tokie atvejai – itin reti.

Kur kas dažniau investuojant užsidirbti pinigų susigundo vyresnio amžiaus rusakalbiai arba mažai apie šį būdą uždirbti teišmanantys asmenys.

Dažniausiai juos taip sugundo telefonu paskambinę asmenys, jie kreipiasi į pašnekovą tikru vardu. Panašu, kad jie būna nežinia kokiais būdais gavę aukos asmens duomenis.

Gundo augančios sumos

Taip kalbinami žmonės patiki paskambinusiais nepažįstamaisiais ir užkimba ant apgavikų meškerės, ypač kai pradžioje investuoja nedidelę sumą ir greitai pamato, kaip ji sparčiai auga.

Toks masalas paskatina investuoti daugiau, o kai susidaro žymi suma, investavimo "patarėjai" nutraukia bendravimą. Tada uždirbtais pinigais nespėjęs pasidžiaugti žmogus skuba į policiją.

Pareigūnų teigimu, dažniausiai tokie asmenys pareiškime nurodo ne tą pinigų sumą, kurią investavo pradžioje, o tą, kurią matė savo sąskaitoje po "sėkmingo" investavimo.

Šių nusikaltimų tyrimo gijos paprastai veda į tas užsienio šalis, su kuriomis Lietuva neturi teisinės pagalbos sutarties. O net jei tokios sutartys ir yra, tyrimai užtrunka ilgai, bet norimo rezultato tikėtis sunku.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių