Klaipėdos regiono kyšininkai stebina išmone

Ketina atvesdinti į teismą

Moteris nesutiko su kaltinimais. Ji tikino neketinusi papirkti policininkų, tik prašė ją parvežti namo ir už tai žadėjo sumokėti.

Pareigūnai vėliau teisme aiškino, kad moteris sunkiai orientavosi aplinkoje, ir patvirtino jos žodžius apie parvežimą.

Tirdamas įrodymus Klaipėdos rajono apylinkės teismo teisėjas pasigedo garso įrašo, kuriame būtų užfiksuotas policininkų ir pažeidėjos pokalbis minėtą naktį. Lyg tyčia, garso ir vaizdo įrašymo įrenginys tąnakt neveikė.

Kadangi teisėjui kilo abejonių, o visos jos teisme vertinamos kaltinamojo naudai, neblaivi vairavusi moteris buvo išteisinta.

Tačiau prokurorai nesutiko su tokiu verdiktu ir ne tik apskundė šį sprendimą aukštesniosios instancijos teismui, bet ketina pasunkinti kaltinimą. Mat pasiūliusi po 100 litų kiekvienam, pažeidėja peržengė vieno minimalaus pragyvenimo lygio (MGL) sumą ir turėtų būti baudžiama griežčiau.

Bylos išnagrinėti vis dar nepavyksta, nes išteisintoji D.Petrauskienė neatvyksta į teismą, jai neįteikiami šaukimai. Teismas jau ketina priimti nutartį atvesdinti šią moterį.

Žadėjo pasikarti

Kita moteris užsitraukė pareigūnų nemalonę, nors nevairavo, o sėdėjo šalia vairuotojo. Pernai vasarą pareigūnai Klaipėdos rajone sustabdė automobilį, kurio bagažinė buvo nusileidusi nuo sunkaus krovinio.

Nusprendę patikrinti, ką žmonės veža, policininkai neapsiriko – bagažinėje buvo trys dėžės kontrabandinių cigarečių.

Mašinos keleivė Birutė prisipažino, kad rūkalai – jos. Vos pradėjus kalbėti apie tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, moteris paplūdo ašaromis.

Raudodama ji maldavo nežlugdyti šeimos, teigė, kad policininkai yra geri žmonės ir turi ją suprasti, žadėjo pasikarti, jei bus baudžiama. Oficialiai buvo įforminta, kad moteris siūlė kiekvienam pareigūnui po "štuką" ir siūlė paimti vieną dėžę rūkalų, kuriuos galėsią patys surūkyti arba parduoti.

Policininkai įspėjo, kad jokie susitarimai šioje situacijoje negalimi ir pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl bandymo papirkti pareigūnus. Tačiau teismui jų tarnybinių pranešimų ir garso įrašų neužteko.

Teisindamasi Birutė tikino nieko neprisimenanti, stresas buvęs toks didelis, o ji tuo metu gydėsi nuo depresijos, kuri pasireiškė ūmiu atminties praradimu.

Moteris buvo išteisinta, bet šiomis dienomis yra priversta minti Klaipėdos apygardos teismo slenkstį, nes prokuroras šį sprendimą apskundė. Birutė ir teisme apsipylė ašaromis, papasakojo apie jos vaiką ištikusias bėdas ir aiškino neprisimenanti, kad siūlė kyšį.

Išgirsta ir grasinimų

Kyšininkavimo bylų tyrimą kuruojantys prokurorai teigė, kad sukdamiesi nuo baudžiamosios atsakomybės dėl bandymo papirkti įtariamieji nėra labai išradingi.

Dažniausiai jie teigia pinigus išsitraukę, nes norėję iš karto sumokėti baudą. Kiti tikina, kad pinigai jiems iškrito netyčia. Į dokumentus įkištos kupiūros ten atsidūrė atsitiktinai, visiškai nesiekiant jomis papirkti policininkų. Treti kartoja pinigų pasiūlę už parvežimą.

Uostamiesčio Kelių policijos biuro viršininką pavaduojantis Mindaugas Džermeika pasakojo, jog pareigūnams tenka išgirsti ne tik gundymų pinigais, bet ir grasinimų, gąsdinimų, pažadų atleisti iš pareigų ir panašių dalykų.

Be to, kaskart pradėjus ikiteisminį tyrimą, pažeidimą užfiksavę pareigūnai yra kviečiami į teismą liudyti.

"Teismuose kaltinamųjų gynėjai ne tik klausinėja įvykio detalių, bet neretai elgiasi nepagarbiai, menkina ar net užgaulioja pareigūnus. Kartais policininkai turi aiškintis, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą ne turėdami asmeninių interesų, o todėl, kad  prisiekė dirbti žmonių ir valstybės labui, – pasakojo M.Džermeika. – Kiekvienas pareigūnas mokydamasis gauna psichologijos žinių ir turi būti pasirengęs nugalėti pažeidėjų spaudimą bei užslopinti savo asmenines emocijas."NAUJAUSI KOMENTARAI

Zygmas

Zygmas portretas
Anekdotas,ne straipsnis...eme ir ims

ohoho

ohoho portretas
net juokinga skaityti.

kaunieciai

kaunieciai portretas
kysininku lyderiai Lietuvoj,tai MEDICIKAI--YPAC LIGONINESE!!!ne vienas pasakojo:nedavei,aisku-nepapjaus,bet kentesi skausmus ir prasta prieziura!...odar irnepaaiskina VISKO,KAIP ELGTIS POOPERACINIU LAIKOTARPIU...ir man teko tai patirti!o is ligonines "isvare"jau kita diena,nors esu garbaus amziaus!O kitas matyt per mazai dave,kad kai kreipesi uz 10 dienu,jau jo "neprisimine".aisku kad tai ne visi tokie,taciau-DAUGUMA!....TAI MIRTINA NUODEME,TODEL VI-I-I-ISI-I-I--DEGSIT PRAGARE,nes ne vienas ligonis jus,kyshininkus yra PRAKEIKES!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių