Klaipėdos regiono kyšininkai stebina išmone

Stringa įranga

Dar visai neseniai vos sustabdytas Kelių eismo taisyklių pažeidėjas pradėdavo kalbėti su pareigūnais lyg turguje, pasiūlydamas pradinę pinigų sumą. Pastaruoju metu pastebima, kad dauguma žmonių net neužsimena apie atlygį, o jei ir sugalvoja pasiūlyti kyšį, tai daro užuominomis ir labai nedrąsiai.

Dabar visi policijos tarnybiniai automobiliai yra aprūpinti garso ir vaizdo įrašymo įranga. Įrašai daromi siekiant užtikrinti policininkų darbo skaidrumą ir užfiksuoti pažeidėjų elgesį.

Neseniai pažeidėjas išsisuko nuo atsakomybės vien todėl, kad, sustreikavus įrašymo technikai, pokalbio garsas neįsirašė, nors buvo matyti, kaip žmogus rodė policininkui banknotus. Todėl policininko tikinimas, kad šie pinigai buvo jam pasiūlyti ir pažeidėjo tvirtinimas, kad banknotai iškrito iš piniginės, o jis juos viso labo pakėlė, sukėlė abejonių ikiteisminio tyrimo pareigūnams. Byla buvo nutraukta ir teismo nepasiekė.

"Pareigūnai negali vienu metu būti ir policininkai, ir elektroninių priemonių žinovai. Technika kartais genda nuo to, kad paleidžiamas variklis. Tokių dalykų neįmanoma numatyti", – aiškino pareigūnas, įsitikinęs, kad garso ir vaizdo įrašai negali būti lemiamu veiksniu sprendžiant įtariamojo papirkimu kaltės klausimą.

Dauguma nesiginčija

Teisininkai pripažįsta, kad įrodymų vertinimas yra labai subjektyvus reikalas, todėl neretai tą pačią bylą skirtingi teisėjai baigia paskelbdami skirtingus sprendimus.

Tačiau garso ir vaizdo įrašai tampa nenuginčijamais įrodymais ir leidžia išvengti subjektyvumo.

Panašių bylų praktika byloja, kad žmogus turi suvokti, jog siūlydamas policininkui atlygį už neteisėtą veiksmą, supranta atsakomybę už tai. Todėl dabar pareigūnai pradeda ikiteisminį tyrimą tik įspėję žmogų apie tai, kas jam už tai gresia.

Didžioji dauguma papirkimo bylų baigiasi baudžiamuoju įsakymu arba nagrinėjamos pagreitinto proceso tvarka. Tai reiškia, kad įtariamasis visiškai pripažįsta kaltę ir jos neginčija. Tik maža dalis kyšininkų yra linkę įrodinėti, kad buvo neteisingai suprasti.

Statistika

Bandyta papirkti pareigūnus:

Klaipėdos apskrityje
2012 m – 82 atvejai
2013 m. – 138 atvejai
Per 5 šių metų mėn. – 45 atvejai

Klaipėdoje
2012 m. – 37 atvejai
2013 m. – 60 atvejų
Per 5 šių metų mėn. – 21 atvejis



NAUJAUSI KOMENTARAI

Zygmas

Zygmas portretas
Anekdotas,ne straipsnis...eme ir ims

ohoho

ohoho portretas
net juokinga skaityti.

kaunieciai

kaunieciai portretas
kysininku lyderiai Lietuvoj,tai MEDICIKAI--YPAC LIGONINESE!!!ne vienas pasakojo:nedavei,aisku-nepapjaus,bet kentesi skausmus ir prasta prieziura!...odar irnepaaiskina VISKO,KAIP ELGTIS POOPERACINIU LAIKOTARPIU...ir man teko tai patirti!o is ligonines "isvare"jau kita diena,nors esu garbaus amziaus!O kitas matyt per mazai dave,kad kai kreipesi uz 10 dienu,jau jo "neprisimine".aisku kad tai ne visi tokie,taciau-DAUGUMA!....TAI MIRTINA NUODEME,TODEL VI-I-I-ISI-I-I--DEGSIT PRAGARE,nes ne vienas ligonis jus,kyshininkus yra PRAKEIKES!!!!!!!!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių