Klaipėdietė pensininkė, nors ir puikiai žinojo, kad šalyje siautėja telefoniniai sukčiai, vis tiek pasidavė įtaigai ir liko ne tik be savo sutaupytų kelių eurų, bet ir paskendo skolose dėl jos vardu paimtų kreditų.
Išpyškino kodus
"Pati pagalvojau, ar nebus čia sukčių darbas? Juk taip dažnai pranešama, kad sukčiai apmulkina žmones. Na va, ir mane pačią apsuko apie pirštą. Pasidaviau, nes atrodė, kad nepatikėti neįmanoma. O kai susigriebiau, jau buvo per vėlu", – prisipažįsta moteris.
Klaipėdietė sulaukė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnu prisistačiusio vyro skambučio. Nepažįstamasis aiškino, kad per moters banko sąskaitą nusikaltėliai plauna pinigus ir reikia pagelbėti teisėsaugai.
"Padiktavau savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus. Vienu ypu juos visus ir išpyškinau. Labai jau maloniai kalbėjo, sugebėjo įtikinti, esą aferistai naudojasi mano duomenimis. Pareigūnas aiškino, kad tuojau atvažiuos policijos mašina ir pateiks visus savo dokumentus, taip įrodydamas, kad yra teisėsaugos atstovas", – pasakojo moteriškė.
Per pusantros paros nuo kodų gavimo momento nusikaltėliai sugebėjo paimti 2 621 eurą greitųjų kreditų.
"Išsimokėtinai jie paimti, tačiau tokiam vargšui žmogui, kaip aš, tai baisus dalykas. Siaubas ima pagalvojus – tokie dideli pinigai", – prisipažino klaipėdietė.
Moteris kreipėsi į banką ir sužinojusi, kad jos sąskaita ištuštinta, o joje liko tik skolos, uždarė elektroninės bankininkystės prieigas.
"Jei nesuras tų aferistų, teks man pačiai mokėti", – baiminosi moteris.
Prašo atidaryti sąskaitas
Policijos pareigūnai pastebi naują sukčiavimo būdą – pasiimant greitąjį kreditą žmogui lieka įsipareigojimai.
Pareigūnai įspėja žmones būti atsargesniems, nepasitikėti nepažįstamaisiais, siūlančiais atsidaryti sąskaitas, neperduoti savo prisijungimo prie el. bankininkystės duomenų.
Pareigūnai fiksuoja atvejus, kai į mažą miestelį ar kaimą atvykę nepažįstamieji suranda žmones ir įkalba juos už tam tikrą atlygį atsidaryti sąskaitą.
Žmonės informuojami, kad į asmens sąskaitą bus pervestos piniginės lėšos, o jam tereikės jas paimti ir perduoti nepažįstamiesiems.
Kartu žmonių paprašoma suteikti prisijungimo prie asmens sąskaitos duomenis.
Gavę pinigus dingsta
Pasinaudojant į tokį prašymą atsiliepusių žmonių vardu, nuotoliniu būdu yra gaunami kreditai iš vartojimo kredito bendrovių, lėšos pervedamos į asmens sąskaitą.
Sąskaitos savininko prašoma šias lėšas paimti iš banko ir perduoti nepažįstamiesiems. Gavęs pinigus jis dingsta, o žmogui lieka nusikaltėlio prisiimti įsipareigojimai už paimtą greitąjį kreditą.
Tokios nusikalstamos veikos taikiniais dažniausiai tampa socialiai pažeidžiami, lėšų stokojantys ir mažiau finansiškai raštingi asmenys, kurie turi nepakankamai žinių apie elektroninę bankininkystę.
Naujausi komentarai