Plataus masto sulaikymas: Klaipėdos kriminalistai užkirto kelią kelioms grupuotėms

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apskrities policija ketvirtadienį pranešė apie atliekamą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl plėšimo, panaudojant šaunamąjį ginklą, grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, pasikėsinimo sunkiai sutrikdyti žmonių sveikatą bei kitų nusikalstamų veikų.

Pasak uostamiesčio policijos, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai vasario mėnesį sulaikė septynis įtariamuosius, dar trims asmenims suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Klaipėdos ir Šiaulių apskrityje pareigūnai atliko daugiau kaip dešimtį kratų, kurių metu rasta ir paimta apie 30 tūkst. eurų, manoma, gautų iš nusikalstamos veikos, didelis kiekis pneumatinių ir dujinių ginklų, kastetai, peiliai, metaliniai strypai, kirviai bei narkotinių medžiagų ir dopingo.

Policijos teigimu, su šia operacija susijęs tyrimas prasidėjo, kai 2019-ųjų spalį į policiją kreipėsi klaipėdietis, kuris teigė, kad jį Rimkuose apšaudė ir sužalojo nepažįstami asmenys, taip pat pagrobę ir jo pinigus bei džemperį.

Policijos nuotr.

Medicinos ekspertai vaikinui nustatė kirstinius, įtariama, kirviu padarytus, galvos ir šautinius krūtinės ir nugaros bei kitus sužalojimus, atitinkančius nesunkų ir nežymų sveikatos sutrikdymą.

„Dėl šio užpuolimo Klaipėdos miesto policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Nustačius, kad nusikaltimo padarymas gali būti susijęs su jaunimo nusikalstamų grupuočių tarpusavio santykių aiškinimusi, tyrimą netrukus perėmė Klaipėdos apskrities VPK KPONTV“, – rašoma policijos pranešime.

Netrukus policija sulaikė tris įtariamuosius, pas kuriuos rasti ašarinių dujų balionėliai, peiliai ir, įtariama, narkotinės bei psichotropinės medžiagos, steroidai. Taip pat rasta ir apie 400 šovinių.

Dviem iš įtariamųjų vėliau skirtos su suėmimu nesusijusios kardomosios priemonės.

Tęsdami tyrimą pareigūnai nustatė, kad šie įtariamieji konfliktavo bei siekė susidoroti su kitais teisėsaugai žinomais asmenimis.

„Įtariama, kad 2020 m. birželio mėn. šeši jaunuoliai, turėdami tikslą užpulti ir sunkiai sutrikdyti nukentėjusiųjų sveikatą, Klaipėdoje suorganizavo susitikimą su jais. Tačiau pastarieji aktyviais veiksmais pasipriešino užpuolikams ir nusikaltimas nepavyko“, – teigia policija.

Turima duomenų, kad įtariamieji, pasitelkę tris bendrininkus iš Šiaulių, tą pačią dieną dar kartą bandė susidoroti su kitais vaikinais, tačiau šiam įvykiui kelią užkirto policija.

Policijos nuotr.

Kriminalistams surinkus pakankamai duomenų apie anksčiau įvykdytus nusikaltimus ir siekiant užkirsti kelią tolesniam grupuočių konfliktui, vasario mėnesį atlikta didelio masto operacija Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse.

Pasak uostamiesčio policijos, įtarimai iš viso pareikšti septyniems asmenis, šeši iš jų buvo uždaryti į areštinę, jiems vėliau skirtos su suėmimu nesusijusios kardomosios priemonės. Apribotos jų nuosavybės teisės į kratų metu rastus ir paimtus pinigus.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Departamentas juda

Mogiliovas

Mogiliovas portretas
O straipsnio pagrindine persona pasireiske:D ka tu ozpalaiki kaip sekasi balvone rudshudie? Mes taves laukiam stovykloje, Ir tu patikek tu ten laimes nerasi, nes apie tave visi zino, Ir kavines ir taxi! Zvengia visas lageris is taves tiktokeri tu. Laiko klausimas kada busi nebereikalingas kriminalistam, o tada ateik ant svenciu.

Koks skirtumas

Koks skirtumas portretas
Ka jus cia gangsteriai rasinejat :D ziurekit , kad komentaru nesusektu mentai, susodins visus greit o i ozyna noresit to ar ne :D viesas grasinimas baudziakas,norejimas susidorot ir t.t.. atsargiai vaikai...
VISI KOMENTARAI 28
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių