Prieš teismą stos nesąžiningi Palangos verslininkai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir kitų nusikaltimų.

Pranešimai apie įtarimus įteikti Palangoje registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktoriui, vadybininkui bei buhalterei.

Spėjama, kad vien 2012 m. vasaros sezono metu įtariamieji bendrovės vardu gavo, neįtraukė į buhalterinę apskaitą bei pasisavino daugiau nei 300 000 Lt.

Bendra uostamiesčio ONTB ir Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (NTB ENTS) operacija Palangoje atlikta 2012 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje. Įvairiose kurorto vietose buvo sulaikyti bendrovės direktorius, vadybininkas bei buhalterė. Pareigūnai atliko kratas bendrovės buveinėje, įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei transporto priemonėse. Taip pat buvo apklausti darbui vasaros sezono metu pasamdyti darbuotojai.

Teisėsaugininkai įtaria, kad bendrovės vadovai nepaisė Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo ir kitų poįstatyminių teisės aktų reikalavimų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, valstybės įgaliotai institucijai teikė žinomai neteisingus duomenis apie pajamas ir pelną, neteisėtai vykdė komercinę veiklą Palangoje, J. Basanavičiaus g., bei pasisavino didelės vertės bendrovės turtą.

Vasaros sezono metu Palangoje bendrovė, neturėdama leidimo ir maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, vykdė atrakcionų paslaugų teikimo veiklą bei gamino ir prekiavo gaiviaisiais gėrimais.

Kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas bendrovės vadybininką ir jo automobilyje pareigūnai aptiko apie 60 000 Lt grynais įvairia valiuta ir „juodąją buhalteriją“ patvirtinančius užrašus. Apie 14 000 Lt grynais vadybininkas laikė rankinėje.

Bendrovės buveinėse rasta ir paimta apie 15 000 Lt grynais įvairia valiuta bei apgaulingą buhalteriją liudijantys užrašai.

Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai, atlikę juridinio asmens ūkinės finansinės veiklos tyrimą, nustatė, kad per nepilnus 3 vasaros mėnesius bendrovės vadovai gavo, neįtraukė į buhalterinę apskaitą bei pasisavino daugiau nei 300 000 Lt.

Minėtiems asmenims pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, padarytų organizuotoje grupėje – jie įtariami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, neteisėtu vertimusi komercine veikla stambiu mastu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Bendrovės direktoriui ir buhalterei taip pat pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo suklastotais dokumentais.
Klaipėdos apskrities VMI baudžiamajame procese pareiškė apie 27 000 Lt civilinį ieškinį. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius – daugiau nei 3 000 Lt civilinį ieškinį.

Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras laikinai apribojo vieno įtariamojo nuosavybės teises į daugiau nei 75 000 Lt ir apie 3 000 EUR.

LR BK 183 str. 2 d. už asmeniui patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numato laisvės atėmimą iki 10 metų.

LR BK 222 str. 1 d. už apgaulingą apskaitos tvarkymą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių