Šunį brendžiu girdžiusiam ir kankinusiam vyrui – tūkstantinė bauda: keturkojis konfiskuotas

 • Teksto dydis:

Socialiniame tinkle tiesioginės transliacijos metu savo šunį gąsdinęs ir jį kankinęs telšiškis T. P sulauks atsakomybės. „Facebook“ paskyroje jis filmavo, kaip kandžioja gyvūnui jautrias kūno dalis (šuns nosį, snukį, galvos sritį), „dresuoja“ atlikdamas grubius ir agresyvius veiksmus, siekdamas palaužti šuns valią priešintis. Už tokį elgesį šiam asmeniui teks atsakyti – administracinio nusižengimo tyrimą kartu su policijos pareigūnais atliekanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), įvertinusi surinktus faktus, priėmė nutarimą skirti 1200 eurų baudą ir konfiskuoti šunį.

„Kiekviena tokia istorija sukrečia net ir daug mačiusius. Nei vienas gyvūnas neturi tapti smurto, neadekvataus pykčio ar agresyvaus elgesio auka. Labai tikimės, kad tai bus pamoka tiems, kurie vis dar nejaučia jokios atsakomybės už savo veiksmus. Tokiems nepriežiūros, gyvūno kančios atvejams būtina nulinė visuomenės tolerancija, nes jie gali vykti bet kada kiekvieno kaimynystėje. Dėkojame visiems gyvūnų gerovei neabejingiems žmonėms, visuomenininkams, gyvūnų globos organizacijoms, kurie mums praneša apie netinkamą ir žiaurų elgesį su gyvūnais bei siūlo savo pagalbą, kad kenčiantį gyvūną laiku galėtume išgelbėti“, – teigė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Labai tikimės, kad tai bus pamoka tiems, kurie vis dar nejaučia jokios atsakomybės už savo veiksmus.

Didelio atgarsio sulaukusi istorija įvyko 2021 metų lapkričio pabaigoje. Socialiniuose tinkluose pasklidusiame vaizdo įraše buvo rodoma, kaip šuo kankinamas, buvo girdimas jo cypimas, urzgimas. Tai, kad gyvūnas jaučia stresą ir baimę, rodė ir jo elgesys su šeimininku, gyvūnas vengė kontakto su juo. Transliaciją stebintys keli šimtai žmonių kankintojo buvo raginami tokius šunis bausti, mušti, teigiant, kad tai yra „dresavimo“ būdas, kad gyvūnai nejaučia jokio skausmo.

Apie žiaurų telšiškio elgesį su keturkoju rašyta ir portale kauno.diena.lt. Beglobių gyvūnų asociacijos „Telšių uodegėlė“ atstovai teigė, kad šuo buvo ne tik kankinamas, bet ir girdomas brendžiu. „Mus pasiekė tiesioginės live transliacijos epizodai, kai telšiškis T. P. kankina ir drasko savo mažylį šuniuką. Visiems giriasi, jog „Stafas skausmo nejaučia, todėl juos reikia auklėti kuloku“, kaip tuos šunis tik daužant eina išauklėti. Live vyko tiek sekmadienį vakare, tiek pirmadienį... Šunį girdė brendžiu, kandžiojo ausis, mušė ir smaugė“, – socialiniame tinkle rašė beglobių gyvūnų organizacija.

 

 

VMVT pažymi, kad tokių vaizdo epizodų rodymas, kuriuose užfiksuoti žiauraus elgesio veiksmai su gyvūnu, gyvūno kankinimo transliavimas viešai kitiems žmonėms tai propaguojant ir skatinant žiūrovus gyvūnams sukelti skausmą, baimę, kančią ar kitų nemalonių pojūčių, yra draudžiamas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu.

Šuo iš nesaugios ir pavojingos aplinkos buvo išgelbėtas, VMVT inspektoriams drauge su policijos pareigūnais apsilankius įvykio vietoje bei talkinant gyvūnų gerovės aktyvistams.

Tokiems nepriežiūros, gyvūno kančios atvejams būtina nulinė visuomenės tolerancija, nes jie gali vykti bet kada kiekvieno kaimynystėje.

Šuo nusikalstamą veiklą vykdžiusiam ir žiauriai su juo besielgusiam asmeniui jau nebus sugrąžintas. VMVT inspektoriai laikytojui skyrė ir administracinę nuobaudą, taikant Administracinio nusižengimo kodekso 346 straipsnio 16 dalį (Žiaurus elgesys su gyvūnu, gyvūno kankinimas užtraukia baudą nuo 150 iki 2 tūkstančių eurų).

Nuo savo šeimininko nukentėjęs šuo šiuo metu yra prižiūrimas pas laikinuosius globėjus.

Visuomenės prašoma ir toliau informuoti apie įtariamus ar pastebėtus gyvūnų sveikatos ir jų gerovės pažeidimus, pranešant bet kuriam regioniniam VMVT padaliniui arba nemokamu bendruoju VMVT telefonu 8 800 40 403, taip pat užpildžius elektroninę pranešimo formą.NAUJAUSI KOMENTARAI

21

21 portretas
Keistai atrodo, kai kazkoks durnelis suni kankina tai - nusikaltimas, o kai zudo gyvunus del pramogos tai - medziokle. Jei jau baudzia, lai visus baudzia. Arba kai suo visa savo gyvenima priristas prie budos tai viskas gerai

Anonimas

Anonimas portretas
Pilna tokiu teslagalviu su savo live.. koks turi bukas zmogus buti daryti tokius dalykus ir dar live. Soc. tinklai zmonems smegenis praplove del "laiku"..

Idomu kodel kaimo siuksles neuzdare??

Idomu kodel kaimo siuksles neuzdare?? portretas
Ten jam butu dave pakandziot?
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių