Teisėtai įsigijo vogtą mašiną?

Du klaipėdiečiai šeštadienį patyrė nemenką stresą, kai bandydami įregistruoti įsigytus automobilius sužinojo, kad jie bus atimti ir saugomi policijos aikštelėje, kol išaiškės, ar šių mašinų nereikės grąžinti į šalis, iš kurių jie buvo atgabenti.

58 metų moteris norėjo tądien savo vardu įregistruoti "Mercedes Benz". Tačiau "Regitros" darbuotojai, patikrinę duomenis, jai pareiškė, kad mašina pernai vasarą buvo pavogta Italijoje.

Todėl automobilio teisėtai jį įsigijusi moteris neatgavo, jis nuvairuotas į aikštelę, kur bus laikomas, kol bus baigtas tyrimas.

Tą pačią dieną tokį pat nemalonų išgyvenimą patyrė 28 metų vaikinas, nusipirkęs " Audi A4".

Paaiškėjo, kad ši mašina ieškoma Nyderlandų Karalystės pareigūnų, mat šios šalies gyventojas pranešė apie jos vagystę.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo tyrimą dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo.

Jie aiškinsis, ar abu automobilius klaipėdiečiams pardavę asmenys gali būti susiję su vagyste.

Ne kartą yra buvę, kad nemenkas išgąstis baigiasi labai greitai paaiškėjus, jog yra įsivėlusi klaida arba formalieji dalykai šalyje, iš kurios atgabentas automobilis, jau sutvarkyti, tik apie tai nebuvo pranešta.

Tyrimas gali trukti nuo poros savaičių iki metų ar dar ilgiau.

Per tą laiką pinigus pardavėjui už transporto priemonę sumokėję asmenys negali naudotis savo teisėtai įgytu daiktu, o automobiliai genda stovėdami nenaudojami atviroje aikštelėje.

Būta atvejų, kai po ilgai trukusio tyrimo atgavęs savo mašiną žmogus nebegalėjo nei ja važinėti, nei parduoti, nes jos vertė labai smarkiai sumenko.

Todėl naudotą ir ypač atgabentą iš kitos šalies automobilį pasiryžę pirkti žmonės turėtų pasinaudoti dabar nesunkiai prieinamomis programomis, į kurias įvedus automobilio identifikavimo numerį galima sužinoti, ar mašina nėra ieškoma.

Per metus vien Klaipėdos apskrityje pradedama kelios dešimtys panašių tyrimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Pardavėjas turėtų "užsidirbti" baudžiamojo kodekso straipsnį. O valstybė privalo užtikrinti galimybę patikrinti duomenis apie automobilį. Privalo todėl, kad valstybė tvarko automobilių registraciją. Turi būti aiškios taisyklės kaip elgtis pirkėjui, kad nebūtų apgautas.

Virgis

Virgis portretas
Mes taip pat buvo patys parsivare is Lenkijos automobili pries metus, pirkom tiesiai is zmogaus ir parsivarem. Visi dokumentai tvarkingi, dar ant LT-PL sienos lenku pareigunai patikrino masina. Bandant registruoti, pasirodo, kad paieskoma Liuksenburge. Taigi, nei pinigu, nei automobilio. Dvejus metus laukiam ir jau vilties kazka atgauti, nebeliko. 25tukst Eur kaip i bala... Bausti, negalima pasigaileti :-)

Vardas*

Vardas* portretas
Tai ir turetu atlyginti zala pardavejas ir jis pirmiausia turetu pasirupinti masinos “teisetumu”.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių