Švėkšnos kapinėse siautėjusių pajūrio gyventojų likimas – Temidės rankose

  • Teksto dydis:

Tauragės apylinkės prokuratūra penktadienį teismui perdavė 22 metų klaipėdietės ir 33 metų šilutiškio baudžiamąją bylą dėl aštuonių kapaviečių suniokojimo veikiant bendrininkų grupėje.

Pasak prokuratūros pranešimo, skaičiuojama, kad kaltinamieji galėjo padaryti daugiau nei 13 tūkst. eurų žalą.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Robertas Kasnauskas. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Įtariama, kad pernai gegužę kaltinamieji bei dar vienas asmuo, kuriam ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas dėl mirties, suniokojo Švėkšnos miestelio kapinėse esančią kapavietę.

Turimais duomenimis, tąkart nuo paminklo buvo nuimtos bronzinės raidės.

Pareigūnai sako, kad turimų duomenų visuma leidžia įtarti, jog kaltinamieji tose pačiose kapinėse siautėjo ir vėliau.

Manoma, kad birželio mėnesio pabaigoje jie kirviu sudaužė galimai jų pačių anksčiau suniokoto kapo paminklą. Tokiais pat vandališkais veiksmais buvo apgadintos dar septynios kapavietės. Nukentėjusieji patirtą žalą įvertino 13 tūkst. 660 eurais.

Abiem pajūrio gyventojams pareikšti kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimo bei dėl didelės vertės turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Už viešosios tvarkos pažeidimą asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų. Tas, kas atliko vandališkus veiksmus kapinėse, griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki trejų metų, o už didelės vertės turto sunaikinimą ar sugadinimą gali grėsti laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Va, va-

Va, va- portretas
vienam Dangaus atpildas JAU atėjo, ir tiems 2 ateis. Tai tik laiko klausimas. TIK PADUGNĖS gali niokoti kapines.

Sembų žemėj daug kas bandė pasiautėti

Sembų žemėj daug kas bandė pasiautėti portretas
neužkariautos žemės,pelkėse ten daug kas paskendo iš kryžiuočių, dar dabar like genčių ryboženkliai, bet narkomanams ir valdžios išpisgalviams tai per sunkus variantas, o ypač eurožopos bybčiulpiams, kad 300 metų niekaip negalėjo šitų vietovių pasiimti nei rūrapopiežiai nei kitokie gandonai

Temidės seniai nėra

Temidės seniai nėra portretas
Yra tik riešalkos klanų priklausomybėj
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių