Žiauriu išpuoliu prieš jurbarkietę įtariamam nepilnamečiui – teismo „dovana“

  • Teksto dydis:

Penktadienį žiauriai sumušta jurbarkietė pagaliau davė parodymus, taip pat buvo prašoma pratęsti lyg šiol buvusias kardomąsias priemones nusikaltimu įtariamam septyniolikmečiui. Šiandien paaiškėjo, kad teisėja visgi priėmė sprendimą jas sušvelninti. Vaikinas lieka be apykojės, kurią turėjo dėvėti iki šiol.

Pirmadienio rytą Tauragės apylinkės teismo teisėja paskelbė sprendimą sušvelninti kardomąsias priemones septyniolikmetę jurbarkietę, įtariama, sumušusiam nepilnamečiui. Šią informaciją portalui kauno.diena.lt patvirtino Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas Mindaugas Radvila.

„Teismas atsisakė pratęsti buvusios kardomosios priemonės taikymą, kadangi nėra duomenų, kad vaikinas siektų paveikti ar kažkaip bandyti slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų. Jis visuomet atvyksta, kai yra kviečiamas“, – sprendimą dėl švelnesnių kardomųjų priemonių paskyrimo argumentavo M. Radvila.

Tauragės apylinkės teismo teisėjo padėjėjas patvirtino, kad vietoje ankstesnių kardomųjų priemonių skirtos švelnesnės.

„Paskirtas atidavimas tėvų priežiūrai ir pasižadėjimas neišvykti“, – teigė teismo atstovas ir patvirtino, kad nepilnamečiui bus nuimta apykojė, kurią jis turėjo dėvėti iki šiol.

Birželio pabaigoje šį žiaurų įvykį tiriantys prokurorai portalui kauno.diena.lt teigė, jog visi ikiteisminio tyrimo veiksmai atliekami taip, jog merginos apklausa būtų tarsi paskutinis taškas.

„Iki tol, kol nukentėjusioji galės duoti parodymus, siekiama atlikti visus kitus tyrimui reikalingus veiksmus. Tuomet, po jos paklausos, sudėti visus taškus ant „i“, nebent ji atskleis detales, kurioms patikslinti dar reikės laiko“, –  tuomet detalizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Komunikacijos vyr. specialistė Ignė Rotautaitė-Pukenė.

Primename, kad tyrimą dėl gegužės 26 d. padaryto nusikaltimo atlieka Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai ir bylos tyrimą kuruojanti Klaipėdos apygardos prokurorė Edita Mikalainienė.

Nusikaltimu įtariamas vaikinas iškart po nelaimės kaltės nepripažino, nors yra daug liudininkų, mačiusių jį smurtaujant. Gavus pagrįstų duomenų, kad nukentėjusiajai buvo grasinta, reikalaujant tylėti, įtariamajam, kuris kelias dienas buvo laisvas, pritaikytos papildomos kardomosios priemonės – namų areštas ir intensyvi priežiūra užsegant apykoję, siekiant atimti bet kokias galimybes jam prisiartinti prie nukentėjusiosios ar liudytojų.

Žiauriai sumušta mergaitė iš Kauno klinikų išleista birželio 12 d. Ji iškart nuvežta gydymui į reabilitacijos kliniką.

Išleidžiant jurbarkietė trumpoje spaudos konferencijoje situaciją pristatė ją operavęs Kauno klinikų Veido ir žandikaulių chirurgijos klinikos gydytojas dr. Marijus Leketas.

„Buvo išmuštas vienas dantis, kiti šiek tiek sutrenkti, bet jie atliks savo darbą. Vieną dantį reiks atstatyti, tai bus daroma po pusmečio“, – tolesnį gydymo planą dėstė gydytojas.

„Kakle taip pat buvo nustatytas sužeidimas. Poliežuvinis kaulas buvo sužalotas. Išskirtinio gydymo tam nereikėjo“, – paaiškino gydytojas.

Pasak M. Leketo, tokie sužalojimai nėra dažni, tačiau jų pasitaiko: tiek dėl smurtinių nusikaltimų, tiek dėl eismo nelaimių ar įvykių darbe.

„Tai tikrai nėra įprastiniai sužalojimai. Dvigubas apatinio žandikaulio lūžimas yra gana sudėtingas sužalojimas“, – sakė jis.

Mergaitę operavęs gydytojas nesiryžo vertinti sužalojimų stiprumo. Tai, pasak jo, turi spręsti medicinos ekspertai.

Klinikose sumuštai mergaitei buvo teikiama psichologinė pagalba.

Vėliau su žurnalistais sutikęs pabendrauti mergaitės tėtis atviravo, kad psichologiškai mergaitė dar toli gražu ne tokia, kokia buvo.

Grasino užmušti

Vyras sakė per daug neklausinėjantis dukros apie kraupios nakties įvykius bei tai, kas išprovokavo tokį mušeikos elgesį.

„Dukra gynėsi, šaukė. Kai ji gynėsi, tai jis sakė: „Užmušiu“. Grasino ją užmušti“, – prisiminimų nuotrupas minėjo paauglės tėvas.

Tėvas leido suprasti, kad kuo daugiau mergaitė gynėsi, tuo stipriau užpuolikas ją talžė.

Vyrą stebina, kad mergaitei padaryti sužalojimai yra vertinami kaip nesunkūs. Jo nuomone, sužalojimai yra sunkūs.

Jau pirmosiomis dienomis po Tauragės rajone kaimo turizmo sodyboje įvykdyto nusikaltimo žiauriai sumuštai ir bandytai išžaginti merginai sujudo padėti visa Lietuva – surastas teisininkas, surinkta pakankamai pinigų gydymui.

Teigiama, kad abu įtariamojo tėvai yra įtakingi Jurbarko rajone žmonės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Liucija

Liucija portretas
Tokiam ziauriam eikia uzdeti ant kaklo ir visam gyvenimui ...

zemaitis

zemaitis portretas
tai taip suprantu Jurbarke ten vyru nera, kad dar tas birkos kelnese nelaikantis individas vaiksto sveikas :D, o paskui verkiam pasaulis ziaurus :D

...

... portretas
Ech: "Pirmadienio rytą Tauragės apylinkės teismo teisėja paskelbė sprendimą sušvelninti kardomąsias priemones..." - tiesiog teisėjai tas eržilas PATIKO (tik ta apykojė labai maišė). "O jei jau ta DURNĖ tokio malonumo atsisakė, tai ji PATI ir kalta, nesveika tokį šaunuolį su stačiu palikt!". :/
VISI KOMENTARAI 81

Galerijos

Daugiau straipsnių