Pereiti į pagrindinį turinį

Renovacija: kol vieni laukia - kiti imasi darbo

2012-11-26 20:59
Renovacija: kol vieni laukia - kiti imasi darbo
Renovacija: kol vieni laukia - kiti imasi darbo / Karolio Rupkaus nuotr.

Prieš ketverius metus naujoji valdžia po rinkimų teigė, jo daugiabučių namų renovacija yra vienas iš svarbiausių Lietuvos energetinio ūkio klausimų. Tačiau būtent ši problema vyriausybei tapo bene didžiausiu galvosūkiu per visą praėjusios kadencijos laikotarpį.

Po šiemetinių rinkimų naujai išrinkti valdžios atstovai vėl prisiminė renovacijos svarbą, bet konkretaus veiksmų plano spręsti problemas šioje srityje kol kas pateikta nėra. Kol valdžia mėgina atrasti „stebuklingą“ būdą išspręsti daugiabučių renovacijos klausimą, grupė Klaipėdos gyventojų nusprendė nebelaukti.

Paryžiaus Komunos gatvės 6-ojo namo gyventojai dar 2007 metais apsisprendė pradėti kritinės būklės, 1965 metais pastatyto daugiabučio renovacijos darbus. Atskyrę daugiabutį nuo bendrovės „Ąžuolyno valdos“ administravimo bei įsteigę bendriją, namo gyventojai tikėjosi gauti tuomet žadėtą 50 proc. kompensaciją iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tačiau prasidėjusi pasaulinė ekonomikos krizė gerokai pakoregavo kompensacijų dydžius daugiabučių namų renovacijos darbams.

Nepaisant to, namo gyventojai nutarė nelaukti geresnių laikų ir nusprendė daugiabutį renovuoti savo jėgomis.

Šiandien šio daugiabučio gyventojai jau gali džiaugtis savo darbo vaisiais. Vien mokesčiai už šildymą, pasak bendrijos atstovų, šio namo gyvenamiesiems ūkiams sumažėjo 30 – 40 proc.

DNSB „Baltasis Gintaras“ tarybos nario bei namo gyventojo Adomo Jazilionio teigimu, per pastaruosius metus bendrijai teko labai daug iššūkių.

„Per šiuos metus iš pagrindų buvo atnaujintas šilumos punktas, namo santechnikos sistema, atlikti stogo rekonstrukcijos darbai, sutvarkytos laiptinės ir lietaus nuotekų sistemos. Darbų buvo labai daug. Tačiau džiugu, kad visus pavyko atlikti sklandžiai“, - pasakojo jis.

Paklaustas apie finansus, iš kurių buvo atliekami renovacijos darbai, A. Jazilionis teigė, jog renovacija daugumoje buvo atlikta iš namo gyventojų lėšų.

„Mums pasisekė, jog krizė gerokai pakoregavo darbų kainas statybos sektoriuje. Todėl galėjome susitarti dėl palankesnių sąlygų su rangovais. O renovacijos darbai daugumoje buvo atlikti iš namo gyventojų lėšų. Įvedėme paprastą sistemą. Kas mėnesį renovacijos darbams nuo kiekvieno buto buvo renkama po 2 litus už kv.m. gyvenamojo ploto. Žiemos periodu - po 1 litą už kv.m. buto ploto. Taip savo jėgomis ir surinkome fondą skirtą renovacijos darbams“ – teigė bendrijos tarybos narys.

Pasak A. Jazilionio, nepaisant to, kad dauguma daugiabučio gyventojų yra pensinio amžiaus, daug nusiteikusių prieš papildomą mokestį renovacijos darbams nebuvo.

„Buvo vos keli probleminiai namų ūkiai, kurie prieštaravo renovacijos mokesčiui. Tačiau manau, kad po atliktų darbų jų nuomonė turėjo pasikeisti. Žinant, tai, kad tai kone daugiausiai namų ūkių turintis penkiaaukštis daugiabutis Klaipėdoje, manau, kad vos keli prieštaraujantys renovacijai nėra rodiklis.“

Šiuo metu bendrija ruošiasi namo išorės renovacijos darbams. Tačiau A. Jazilionio teigimu, šį kartą pirma bus laukiama naujai išrinktos valdžios žingsnių daugiabučių namų renovacijos srityje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų