Pametus brangų daiktą ar radus svetimą piniginę, dažnas susivokia, kad uostamiestyje nėra radinių biuro. Maršrutinių autobusų vairuotojams tenka rankioti įvairiausius užmaršių klientų daiktus – nuo ligonės rentgeno nuotraukų iki mokyklinių kuprinių.
„Dažniausiai rasti daiktai nėra labai vertingi – tai pirštinės, skėčiai. Prasidėjus mokslo metams, pastebimas radinių bumas. Dėl moksleivių išsiblaškymo autobusuose paliekamos kuprinės, maišeliai su sportine apranga. Paprastai šių daiktų šeimininkai atsiranda gana greitai“, – tikino bendrovės „Gintarinis vairas“ apskaitininkė-kasininkė Gintarė Janušauskienė.
Pasak G. Janušauskienės, įvairių radinių viešajame transporte aptinkama gana dažnai. Tačiau rastos piniginės beveik visais atvejais būna tuščios – be pinigų ir be dokumentų, tad susisiekti su savininku – neįmanoma, nebent jis pats susisiekia su autobusų bendrove.
Viena klaipėdietė puolė ieškoti pagalbos, kai pirmadienio vakarą apie 17 val. autobuse dingo jos vyro piniginė. 67-erių vyras jos pasigedo tik kitos dienos rytą, tad visų pirma kreipėsi į įstaigą „Klaipėdos keleivinis transportas“.
Nukentėjusiojo žmona labiausiai nuogąstavo, kad kas nors nepasinaudotų vyriškio asmens kodu ir nepaimtų greitųjų kreditų.
Bendrovės „Gintarinis vairas“ radinių dėžėje saugomi netgi prieš dvejus ar net trejus metus autobusuose pamesti daiktai.
Greičiausiai savininkai atgauna asmens dokumentus bei moksleivio ar studento pažymėjimus, nes juose nurodyti asmens duomenys leidžia identifikuoti savininką.
„Tarp keistesnių radinių galima paminėti rentgeno nuotraukas. Savininkės rasti nebuvo sunku, nes ant voko buvo nurodyta gydymo įstaiga, į kurią ir buvo išsiųstos netyčia paliktos nuotraukos“, – prisiminė įmonės darbuotoja.
Nepasisekė vienai keleivei, kuri autobuse pamiršo ir paliko nešiojamąjį kompiuterį.
„Ji kreipėsi į mūsų bendrovę, tačiau jai padėti negalėjome, nes kompiuterį kažkas nusavino. Vairuotojas palikto brangaus daikto autobuse jau neberado“, – stebėjosi nukentėjusiosios išsiblaškymu G. Janušauskienė.
Naujausi komentarai