Speiguotame Sibire „Žalgirio“ krepšininkai nušlavė „Jenisej“

„Minus 37 laipsniai!“, - savo akimis negalėjo patikėti Mindaugas Kuzminskas, kai Kauno „Žalgiris“ artėjo prie speiguoto Sibiro. Tačiau šaltis neturėjo įtakos Kauno krepšininkų žaidimui. Jie pademonstravo puikų puolimą ir nušlavė Krasnojarsko „Jenisej“ komandą 99:64 (27:19, 25:19, 20:17, 27:9).

Atšiauriame Rusijos mieste Krasnojarske žalgiriečiai ketvirtadienį neįprastai anksti – Lietuvos laiku 13 val. stojo į VTB Vieningosios lygos dvikovą su vietos „Jenisej“ komanda. Šia akistata kauniečiai baigė savo turnė po Rusiją, po kurią jie keliavo jau nuo praėjusios savaitės. Pirmadienį „Žalgiris“ Žemutiniame Naugarde 76:58 įveikė vietos klubą.

Padėtis. Žalgiriečiai, VTB varžybų B grupėje laimėję 8 iš 9 mačų, žengia pirmoje pozicijoje. Tokį pat rezultatą pasiekė ir  Maskvos CSKA (8 pergalės ir 1 pralaimėjimas), bet tarpusavio dvikovą laimėjo „Žalgiris“.  „Jenisej“ ekipa, laimėjusi 4 ir pralaimėjusi 5 mačus, rikiuojasi 5-ta tarp 10 klubų.

Rungtynių eiga

1-asis kėlinys. „Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios sudėties: I. Jaaberas, T. Dardenas, V. Lipkevičius, P. Jankūnas, J. Foote'as.

Mačas prasidėjo taikliu šeimininkų dvitaškiu, tačiau V. Lipkevičius atsakė dviem dvitaškiais iš eilės. Netrukus buvo lygu - 4:4. Po M. Popovičiaus tolimo šūvio kauniečiai išsiveržė į priekį 6:7.

Po dar vieno kroato tritaškio, tokio pat O. Lafayette metimo kauniečiai buvo priekyje 10:19. Netrukus večiai priartėjo 15:19. Tačiau svečiai nesutriko ir kėlinį baigė 19:27.

2-asis kėlinys. M. Kuzminskas pataikė dvitaškį su bauda ir kauniečiai dar labiau atitrūko 21:32. Rezultatyviausias „Jenisej“ žaidėjas A. Komarovskis įsūdė tritaškį ir rusai ėmė vytis 35:42.

Bet tai tik supykdė „Žalgirio“ ekipą. Svečiai spurtavo 8:0. Kauniečių puolėjas Mario Delašas - tiesiog nesulaikomas. Jis jau pelnė 14 taškų ir tempia komandą į dar vieną pergalę.

Ilsėtis ekipos išėjo švieslentei rodant 52:38 „Žalgirio“ naudai.

3-asis kėlinys. Po pertraukos pirmąjį tašką baudos metimu pelnė J.Foote'as. Aikštės šeimininkai atsakė tritaškiu ir truputį priartėjo - 41:53. Tačiau „Žalgiris“ surengė keletą rezultatyvių atakų ir 23 min. po M. Popovičiaus tolimo šūvio įgijo net 21 taško persvarą - 64:43.

„Jenisej“ krepšininkai atsakė keturiais taškais be atsako ir šiek tiek sumažino atsilikimą. Vis dėlto tai buvo labai trumpas aikštės šeimininkų spurtas - 28 min. Kauno ekipa pirmavo 70:50. Netrukus po T. Dardeno dvitaškio „Žalgiris“ įgijo rekordinę - 22 taškų - persvarą (72:50).

Po trijų kėlinių aikštės šeimininkai atsilikinėjo 55:72.

4-asis kėlinys. Paskutinis ketvirtis prasidėjo taikliu V. Lipkevičiaus dvitaškiu. Svečiai nesirengė atsipalaiduoti ir toliau didino persvarą. 35 min. po keturių iš eilės T. Dardeno baudos metimų LKL čempionai pirmavo 84:59, o po minutės varžovus jau triuškino 30 taškų skirtumu (89:59).

38 min. M. Kuzminskas žalgiriečių persvarą padidino iki 33 taškų (93:60). Kauno krepšininkai speiguotame Krasnojarske laimėjo 99:64.

Krasnojarsko „Jenisej“ - Kauno „Žalgiris“ 64:99 (19:27, 19:25, 17:20, 9:27)

„Jenisej“: A. Komarovskis ir Z, Dowdellas po 13, E. Kikanovičius ir I. Smyginas po 9.

„Žalgiris“: M. Delašas 18, V. Lipkevičius 15, M. Popovičius 14, T. Dardenas 12, J. Foote'as 11, M. Kuzminskas 10, O. Lafayette'as 7, P. Jankūnas ir K. Lavrinovičius po 4, I. Jaaberas ir A. Juškevičius po 2.