Įspėja: stipriai padaugėjo ginklais susižeidusių vaikų

 • Teksto dydis:

Pastaraisiais mėnesiais stipriai padaugėjo ginklais susižeidusių vaikų. Vaiko teisių gynėjai atkreipia visuomenės dėmesį, kad ginklas, nepaisant kokiai ginklų klasifikacijai priskirtas, yra ypač pavojingas vaikui. Vaikai itin sunkiai gali susižeisti ir su mažiausiam pavojingumui priskiriamais pneumatiniais ginklais arba šeimos buityje naudojamais peiliais. Tad tėvams svarbu užtikrinti, kad tokie daiktai namuose būtų saugomi vaikams neprieinamoje vietoje.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, vien per pastarąsias dvi savaites įvyko trys incidentai su ginklais, kurių metu nukentėjo vaikai. Dar vienas panašus įvykis įvyko balandžio mėnesį bei praėjusių metų spalį.

„Pastebime labai pavojingą tendenciją, kai vaikams į rankas patenka ginklai, ir vaikai, nesuvokdami pavojaus, jais susižeidžia patys arba sužaloja kitus vaikus. Tokie įvykiai gali tapti didžiule šeimos tragedija, tad mes, tėvai, turime dėti visas pastangas, kad išvengtume panašių įvykių. Pirmiausia kalbėkime su vaikais, paaiškinkime jiems, kad ginklas – ne žaislas. Ir, žinoma, užtikrinkime, kad pavojingi daiktai vaikams būtų neprieinami“, – sako Tarnybos vadovė.

Pastaruoju metu didėjantis nelaimingų atsitikimų su ginklais skaičius kelia nerimą vaiko teisių gynėjams. Nors pastarojo meto įvykių aplinkybės skirtingos, tačiau jas vienija tai, kad vaikams į rankas pateko ginklai ir dėl to įvyko nelaimės.

Praėjusių metų spalį trylikos metų vaikas iš namų balkono šovė į gatve einantį vyrą, žmogus buvo sužeistas. Šių metų balandį mokykloje įvyko nelaimė, kai paauglys į mokyklą atsinešė ginklą ir iš jo šovė į kitus moksleivius, du vaikai buvo sužaloti.

Trys nerimą keliantys įvykiai nutiko šių metų gegužės mėnesį. Vienas vaikas susižalojo, kai šaudė į taikinį. Dar vienu atveju dešimtmetis šovė į paauglę ir ją sužalojo, o kitu atveju šešerių metų mergaitė šovė į devynmetį, vaikas buvo sunkiai sužeistas.

Visais minimais atvejais buvo naudojami ne patys pavojingiausi ginklai, o mažiausio pavojingumo pneumatiniai ginklai, kuriems įsigyti nereikia leidimo. Tačiau svarbu nepamiršti, kad nors ir mažiausio pavojingumo, tačiau tai irgi ginklas, kuriuo negali žaisti vaikas.

„Svarbu suprasti ir tai, kad pastaruoju metu vaikus pasiekia daug žinučių apie karą Ukrainoje. Tai skatina juos dar labiau domėtis ginklais, norėti juos išbandyti, dažniau žaisti karinius žaidimus. Mums, suaugusiems, šioje situacijoje labai svarbu išlikti dėmesingiems ir pastebėjus didėjantį vaikų norą žaisti tokius žaidimus, su jais kalbėtis, paaiškinti, kodėl ginklų negalima imti“, – akcentuoja I. Skuodienė.

Net ir namų saugumui įsigytas šautuvas gali tapti baisios nelaimės priežastimi. Tad visi ginklai, įskaitant pneumatinius šautuvus, turi būti laikomi vaikams neprieinamoje vietoje, saugiai rakinamose spintose ar seifuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Nereikia durniams ginklų pardavinėt.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių