Ugniagesiai gelbėtojai vyko į daugiau nei 120 iškvietimų šalinti vėjo padarinių

Ugniagesiai-gelbėtojai šeštadienį iki 15 val. įvyko į daugiau nei 120 iškvietimų šalinti vėjo padarinių – nuo kelio vilko nuvirtusius medžius ar nulaužtas šakas, nutrauktus laidus, tvarkė nuplėštus stogus ir rankiojo nuskraidintus šiltnamius.

Daugiausia iškvietimų sulaukta Kauno apskrityje. 

„Dominuoja Kauno apskritis. 36 kartai. Per 16 kartų kviesta Vilniaus apskrity, Klaipėdos – 15, Alytaus – 21, Marijampolės – 18 kartų“, – BNS sakė Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Žilinskas.

Pasak jo, daugiausia dėl didelio vėjo buvo ant važiuojamosios dalies arba elektros laidų nuvirtusių medžių. Buvo išvirtusių ir elektros stulpų. 

S. Žilinskas paminėjo vieną atvejį, kai ant nuvirtusio medžio užlėkė automobilis.

„Anksti ryte Utenos rajone buvo eismo įvykis, kai automobilis buvo atsitrenkęs į nuvirtusį medį.  Mūsų pajėgos nuvažiavo. Sužeistų žmonių nebuvo. Mūsų darbas apsiribojo medžio supjaustymu ir nurinkimu nuo važiuojamosios dalis“, – BNS tvirtino pareigūnas.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus specialistas Egidijus Martinaitis BNS teigė, kad Vakarų regione vėjas nurimo dar iki vidurdienio ir ugniagesiai-gelbėtojai itin daug darbo neturėjo.  

LNK reportažas:

„Viskas baigėsi iki 11 val. Liko pavieniai iškvietimai. O nuo 2 val. nakties iki 11 val. buvo apie 25 iškvietimai. Medžiai buvo išversti, vienas elektros stulpas, bet šalia kelio, ne ant važiuojamosios dalies, du ar trys elektros laidai nukritę, Klaipėdoje buvo pavojus, kad nuvirs stendas, todėl jis sutvarkytas – užtvertas kelias ir jis patrauktas, tvarkyta stogo danga. Klaipėdos rajone vėjas buvo pakėlęs medinį šiltnamį“, – teigė pareigūnas.

E. Martinaitis pabrėžė, kad atvejų, kai medžiai būtų užvirtę ant automobilių, nepasitaikė.  

Tuo tarpu Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus budėtojas Erikas  Baltrimavičius sakė, kad buvo keli atvejai, kai medžiai prispaudė automobilius, ant jų buvo nukritusios šakos.

E. Baltrimavičiaus teigimu, šeštadienį ugniagesiai-gelbėtojai vyko į daugiau nei 40 iškvietimų tvarkyti stipraus vėjo padarinių.

„Tai didelis skaičius (iškvietimų – BNS), važiuojama nuolat. Būna, kad ekipažas važiuoja į vieną įvykį, o jau laukia kitas“, – sakė pareigūnas.

Pasak jo, dėl blogų oro sąlygų Jonavos rajone susidūrė du automobiliai, prispaustų nebuvo, medikai į gydymo įstaigą išsivežė vieną moterį. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių