Aukščiausiasis Teismas atmetė už šnipinėjimą nuteisto Rusijos piliečio skundą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė už šnipinėjimą kalėti nuteisto Rusijos piliečio Sergejaus Moisejenkos advokato skundą.

Praeitą savaitę teisėjų kolegija paliko galioti anksčiau priimtus teismų sprendimus, BNS patvirtino Generalinės prokuratūros prokuroras Redas Savickas.

S. Moisejenka prašė jį išteisinti, jis neigė susijęs su šnipinėjimu, neigė buvęs Rusijos žvalgybos organizacijos žvalgas. 

Aukščiausiajame Teisme posėdis vyko rašytinio proceso tvarka, šalims nedalyvaujant. Šio teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.

S. Moisejenka kalės 10 metų ir 6 mėnesius, jis nuteistas už šnipinėjimą, neteisėtą disponavimą šaudmenimis ir sprogstamosiomis medžiagomis bei kovinėmis granatomis.

Buvusiam Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės karininkui, kapitonui Sergejui Pušinui dėl šnipinėjimo skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Kaip yra nustatęs Šiaulių apygardos teismas, S. Pušinas S. Moisejenkai surinko ir nuo 2012 metų iki 2014 metų pabaigos perdavė informaciją apie Lietuvos kariuomenę bei NATO oro policijos misijų veiklą, karinių pajėgumų dislokacijos vietas, karines operacijas Afganistane, apie nuotoliniu būdu valdomus žvalgybinius orlaivius, šių orlaivių skrydžius ir galimas dislokacijos vietas.

Rusijos žvalgybai perduotos ir Lietuvos krašto apsaugos ministerijos dokumentų kopijos, kai kurių Aviacijos bazės karininkų asmens bylų kopijos. Dalis perduotų dokumentų buvo įslaptinti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas 2014-ųjų gruodį, Lietuvos karinei žvalgybai surinkus informacijos, kad S. Pušiną dar 2012 metais užverbavo Rusijos žvalgybos tarnyba. Tyrimo duomenimis, šios tarnybos pavedimu S. Pušinas rinko ir per S. Moisejenką perduodavo Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Šioje šnipinėjimo byloje nustatyta, kad Rusijos žvalgybą domino JAV bepiločiai orlaiviai ir jų tobulinimo bei aptarnavimo tendencijos, paaiškėjo teisme.

Apeliacinis teismas taip pat atkreipė į nuteistojo elgesį apeliacinės instancijos teisme. S. Moisejenka buvo karo medikas ir chirurgas, o domėjosi bepiločiais orlaiviais, domėjosi NATO orlaiviais jų skraidymo grafikais.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį į Rusijos žvalgo S. Moisejenkos elgesį Apeliaciniame teisme.

„Apeliaciniame teisme buvo apklaustas ekspertas balistas. S. Moisejenkos klausimai nepriminė chirurgo –  labai profesionalūs klausimai ekspertui (rodo - BNS), kad nėra vien tik karo medikas“, – yra sakiusi Apeliacinio teismo teisėja Violeta Ražinskaitė.

Teismai atmetė versijas dėl provokacijos ir esą per ilgo specialiųjų tarnybų vykdyto įtariamųjų sekimo.

Byloje nustatyta, kad šnipinėjusių asmenų susitikimai vyko S. Moisejenkos garaže. Pareigūnai užfiksavo septynis tokius susitikimus.

S. Pušinas sutiko rinkti ir rinko Rusijos žvalgybos organizaciją dominančią informaciją. Karinės tarnybos Lietuvos kariuomenėje metu vykdydamas jam pavestas užduotis, savo tarnybos vietoje surinko Rusijos žvalgybos organizaciją dominančią įslaptintą informaciją, kuri yra Lietuvos tarnybos paslaptis ir žymima slaptumo žymomis „Riboto naudojimo“ bei „Konfidencialiai“.

S. Moisejenka Rusijos žvalgybos užduotį Lietuvoje vykdė nuo 2012 metų pabaigos iki 2014 metų gruodžio pabaigos. Jis buvo S. Pušino senelio draugas.

„Nėra duomenų, kad S. Pušinas bijotų S. Moisenkos, jis buvo senelio draugas“, – yra sakiusi teisėja V. Ražinskaitė.


Šiame straipsnyje: šnipinėjimasNATORusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių