Pasieniečiai sulaikė dar 110 neteisėtų migrantų iš Baltarusijos

 • Teksto dydis:

Pirminiais duomenimis, praėjusią parą pasieniečiai sulaikė dar 110 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Tarp sulaikytų užsieniečių 92 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.

Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas, kuris nagrinėja tokius prašymus.

VSAT duomenimis, šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 2338 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra 29 kartus didesnis, nei buvo per visus 2020 metus. Liepą pasieniečiai sulaikė 1567 migrantus. Birželį tokių buvo 473, gegužę – 77, balandį – 70, o kovą – 8.

Pasak pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Tarp šiais metais pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 1307. Taip pat sulaikyti 184 Kongo, 123 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 74 Irano, 72 Afganistano, 71 Rusijos, 69 Sirijos bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose – 575. Šalčininkų rajone sulaikyti 531 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Varėnos – 410, Ignalinos – 385, Švenčionių – 199, Lazdijų – 153.

Pasak pasieniečių, didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kol

Kol portretas
Geda tokiai sienos apsaugai ,eina kas nori ir kiek nori .ir aprūpink viskuo tuos pdr

Anonimas

Anonimas portretas
MATOSI KAD BLOGUOJU LUKOŠENKA NESUPRANTA,MES IŠ VISOS ŠIRDIES IR MAIDANA IR NAUJA PREZIDENTE IR SANKCIJU KRUVA.O JIS NE KRUST TIKRAS DIKTATORIUS.TAI GAL LAIKAS PRADĖTI GRAŽIUOJU TARTIS,KOL MES VISIŠKAI JO SIUNČIAMAM ŠŪDE NEPASKENDOM.

Ne už kalnų.

Ne už kalnų. portretas
Dar šiek tiek pagyvensim ir pamatysim, ko sulauksim, jeigu ir toliau taip valdžioj esantys miglinės, o tik kalbeles prie mikrofono rėš. Matyt, greitai gausėjančių nelegalų perliukai virs išpuoliais (gal teroristiniais). Jau dabar nelegaliai kirtusiems valstybės siena, tiksliau pažeidėjams, daug kas nepatinka Lietuvoje. Tai jie atvirai demonstruoja ir savo socialiniuose tinkluose: komentuoja, filmuoja mob. telefonais, netgi kviečia juos apginti, nes Lietuva, mat, juos skriaudžia, specialiai duoda prastą valgį, gerti smirdintį vandenį. Žodžiu, jokių žmogaus teisių nesuteikianti Lietuva. Bet užmiršta jie socialiniuose tinkluose pagrindinį - pranešti, kad jie yra tikrų tikriausi pažeidėjai, nelegalai, siekiantys gyventi, maitintis kitų sąskaita, o už tai nieko neketinantys tai šaliai duoti. Tik apdergti.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių