Paminklų pardavėjas nesumokėjo 11 tūkst. eurų mokesčių: gresia ketveri metai kalėjimo

 • Teksto dydis:

Pietų Lietuvoje kapaviečių paminklų, kitų gaminių bei augalų prekyba užsiimančios įmonės direktorius bus teisiamas dėl mokesčių slėpimo.

Teismui perduota jo byla dėl galbūt apgaulingai tvarkytos buhalterijos bei, kaip įtariama, išvengtų sumokėti per 11,2 tūkst. eurų mokesčių, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Tyrimą atlikę pareigūnai įtaria, kad 2018 metais įmonės direktorius į bendrovės apskaitą galėjo neįtraukti sąskaitų faktūrų už kapavietėje atliktus darbus 3 tūkst. eurų vertės darbus.

Taip pat įtariama, kad tais pačiais metais įmonei priklausančiose patalpose buvo spaudžiamos sultys, o už šias paslaugas gauti pinigai nebuvo fiksuojami kasos pajamų orderiais.

FNTT tyrimo duomenimis, direktorius su darbuotojais galbūt atsiskaitydavo neoficialiai, dalies darbo užmokesčio nefiksuodamas bendrovės apskaitoje. Neoficialiai išmokėta suma gali siekti 19,3 tūkst. eurų.

Manoma, kad siekdamas išvengti mokėtinų mokesčių, įmonės vadovas atsakingai buhalterei galėjo teikti tikrovės neatitinkančius duomenis apie darbo užmokesčio išmokėjimą, todėl buhalterė, teikdama deklaracijas apie metines gyventojams išmokėtas išmokas bei pranešimus apie apdraustuosius, neįrašė duomenų apie per 25 tūkst. eurų priskaičiuotą papildomą darbo užmokestį bei į pranešimus apie apdraustuosius neįrašė beveik 8,5 tūkst. eurų įmokų.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu į valstybės biudžetą galėjo būti nesumokėta per 11,2 tūkst. eurų mokesčių.

Direktoriui pateikti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir mokesčių vengimo teikiant neteisingus duomenis apie pajamas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, surašęs kaltinamąjį aktą, baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmams.

Už mokesčių vengimą valstybės institucijoms teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 100 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą galima griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ita'i

Ita'i portretas
O dar kiek apgauna žmoniu su kapu tvarkymu. Mane pati vos nepamovė kuomet sumokėjau avansa.Nuėmė senus bordiurus paminkla ir tep paliko Turėjo sudėt marmurinius.Po keliu savaičiu kai giminės pradėjo streikuot skambynt pradėjom ieškot to veikėjo. Atradom Marjampolės srity. Gerai kad esu vyras o kokia moterėle toks permes šaltai ir benieko. Ta firma net internete savo puslapi turi. Nieks nepagalvos kad vagys. Sako padedam esantiems usieny ar kur kitur su artimuju kapais:D

WC

WC portretas
Patikrink liandzbergiu sunauja-rasi ne tiek....

Ita

Ita portretas
Jei patikrintu imones kurios tvarko kapus , gamina ir stato paminklus?. rastu daug mokesciu nesumoketu .....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių