Panevėžio teritorinė muitinė pertvarkos neišvengs Pereiti į pagrindinį turinį

Panevėžio teritorinė muitinė pertvarkos neišvengs

2009-06-19 13:30
Panevėžio teritorinė muitinė pertvarkos neišvengs
Panevėžio teritorinė muitinė pertvarkos neišvengs / "Sekundės" nuotr.

Gandų apie Panevėžio teritorinės muitinės prijungimą prie Kauno išgąsdinti verslininkai liko nuraminti. Muitinės departamento atstovai užtikrino, kad visos paslaugos bus teikiamos vietoje, ir verslui reorganizacija jokios įtakos neturės, rašo dienraštis "Sekundė".

Verslui įtakos neturės

Permainas labiausiai pajus Panevėžio teritorinės muitinės ir jai pavaldžių postų administracija. Personalo, ūkio, finansų ir kitų administracinių skyrių darbuotojai turės persikvalifikuoti ir griebtis sunkmečiu būtinesnių pareigų.

Laikinai Muitinės departamento generalinio direktoriaus pareigas einanti Ramutė Liupkevičienė informavo, kad administracinį valdymą Kauno teritorinei muitinei perduosianti Panevėžio muitinė taps pirmos kategorijos krovinių postu. Tą numatyta įgyvendinti po galutinio Finansų ministerijos žodžio ir Vyriausybės palaiminimo arba kitų metų sausio 1-ąją ar liepos 1-ąją.

„Į Kauną verslininkai važiuos nebent tada, jei norės susipažinti su Kauno teritorinės muitinės vadove“, - susitikime su verslininkais juokavo R.Liupkevičienė.

Į gatvę nemes

Kaip tikino R.Liupkevičienė, verslininkams teikiamų paslaugų tvarka turėtų būti paprastesnė. Pasak jos, pirmos kategorijos postas asmenis gali aptarnauti, konsultuoti, išduoti leidimus, tikrinti deklaracijas ir atlikti kitus klientams būtinus reikalus.

„Reorganizuotis privalome, nes mus visus spaudžia sunkmetis. Todėl buvo sudaryta darbo grupė. Ji ieškojo būdų, kaip galime taupyti. Buvo įvertintas visų penkių šalies teritorinių muitinių darbo krūvis. Kadangi Šiaulių ir Panevėžio muitinės neturi postų Lietuvos pasienyje, jas sudaro tik krovinių postai, paaiškėjo, kad ir darbo krūvis mažiausias. Todėl siūloma Panevėžį jungti su Kaunu, Šiaulius - su Klaipėda. Tačiau patys postai apskrityse nebus pajudinti, ir verslininkai reikalus galės tvarkytis ten, kur ir iki šiol“, - kalbėjo R.Liupkevičienė.

Muitinės departamento atstovė patikino, kad tokia pertvarka tiesiogiai palies muitinių administraciją. Paliktos veikiausiai bus tik viršininko pavaduotojo pareigos, o visi kiti administracijos darbuotojai privalės keisti kvalifikaciją.

„Kiti žmonės liks dirbti ten, kur ir dirba, bet per reorganizaciją bus panaikinta apie 100 administracijos pareigybių. Tačiau darbuotojų į gatvę nemėtysim. Stiprinsim prevencijos skyrių, muitinės kriminalinės tarnybos pajėgas, mobiliąsias grupes, nes jų pagalbos vis dažniau prireikia Maisto ir veterinarijos tarnybai ar Mokesčių inspekcijai“, - žadėjo R.Liupkevičienė.

Išgelbės sandėlis

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis paaiškino, kad kiekvienai muitinei ar postui bus patikėta po vieną šalyje pagrindinę funkciją, o Panevėžiui - centralizuotas F tipo sandėlis.

„Į reorganizaciją žiūrim ne kaip į revoliuciją, o kaip į evoliuciją. Ateityje Lietuvoje gali likti tik viena muitinė, jai pavaldūs pagrindiniai apskričių postai turės po vieną funkciją. Kadangi panevėžiečiai jau turi centralizuotą F tipo sandėlį, veikiausiai į jį iš bet kurio šalies krašto bus gabenamos konfiskuotos prekės. O klientams teikiamas paslaugas norime itin supaprastinti ir viską tvarkyti elektroninių būdu“, - sakė J.Miškinis.

R.Liupkevičienė kolegai pritarė, kad centralizuotas F tipo sandėlis ilgainiui gali išaugti į atskirą instituciją.

Muitinės departamento atstovė nuramino susitikime dalyvavusį Panevėžio miesto mero pavaduotoją Ramūną Vyžintą, kad vykdant reorganizaciją panevėžiečių darbo vietos nenukentės.

„Darbo vietų gali dar padaugėti, jei F tipo sandėlis bus plečiamas. Ateityje jis gali tapti atskira įstaiga ir atlikti itin svarbią funkciją. Planuojama, kad į jį konfiskuotas prekes galės gabenti bet kuri tarnyba, pavyzdžiui, policija“, - užtikrino laikinoji Muitinės departamento viršininkė.

Muitinės departamento atstovai pažymėjo, kad Panevėžio teritorinėje muitinėje dirba itin daug vyresniųjų ir vyriausiųjų inspektorių, jie atlieka kone daugiausia šalyje patikrinimų. Vis dėlto materialusis gausaus darbo įnašas iš visų penkių teritorinių šalies muitinių yra mažiausias: nes „panevėžiečiai nelabai atsirenka, ką tikrinti ir ko ne, jie turėtų mažiau trukdyti teisėtam verslininkų darbui.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra