Išradinga verslininkė bandė išvengti mokesčių: slėpė pinigus už feisbuke parduotas prekes

  • Teksto dydis:

Drabužiais prekiaujanti verslininkė į valstybės biudžetą papildomai turės sumokėti 96 tūkst. eurų mokesčių.

Atlikus internete drabužiais prekiaujančios gyventojos patikrinimą, papildomai apskaičiuota daugiau nei 308 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų iš parduotų prekių „Facebook“ platformoje, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

„Kontrolės veiksmų metu, paprašius pateikti bankų sąskaitų išrašus, nustatyta, kad gyventoja pervesdavo klientams pinigus už grąžintas prekes, nors pajamų iš jų negavo. Paaiškėjo, jog „Facebook“ tiesioginių transliacijų metu už prekes klientai atsiskaitydavo į nurodytą kito asmens banko sąskaitą“, – sakė VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius, pridurdamas, kad per 2021 m. į šią sąskaitą pirkėjai pervedė net penkis kartus daugiau pinigų nei į verslininkės.

Po patikrinimo verslininkė pripažino papildomas apskaičiuotas pajamas, dėl viršytos 45 tūkst. eurų pajamų ribos įsiregistravo PVM mokėtoja ir deklaravo 59 tūkst. eurų PVM, 27,8 tūkst. eurų GPM, per 9 tūkst. eurų VSD ir PSD įmokų, apskaičiuotų nuo vykdytos individualios veiklos pajamų.

VMI atstovas pridurė, jog šis atvejis – didžiausias per šiuos metus vykdant kontrolės veiksmus dėl komercinės veiklos „Facebook“. VMI duomenimis, 2022 m. atliekant patikrinimus šioje platformoje iš viso nustatyta 604 tūkst. eurų nedeklaruotų pajamų ir priskaičiuota 276 tūkst. eurų mokesčių, o kontroliuojant visą komercinę veiklą e. erdvėje – 1,6 mln. eurų mokesčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Marija

Marija portretas
lai VMI pasidomi vykstanciais LIVE Facebooke. Fashionline laivus organizuoja vos ne kasdien. Pirkejams pervedimui pinigus uz prekes keicia saskaitas. Ir tokiu laivu Facebooke pilna
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių