Prokuratūra prašo buvusį krepšinio klubo „Šiauliai“ vadovą pripažinti kaltu pasisavinus turtą

Šiaulių apygardos prokuratūra pateikė skundą Lietuvos apeliaciniam teismui dėl žemesnės instancijos teismo už turto pasisavinimą išteisinto buvusio Šiaulių krepšinio klubo vadovo Adomo Klimavičiaus. Vyras šių metų vasarį Šiaulių apygardos teismo buvo nuteistas už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir neteisingą duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą.

Kaip nustatė teismas, nusikalstamos veikos, susijusios su viešųjų įstaigų „Krepšinio ratas“ ir krepšinio klubas „Šiauliai“ veiklos organizavimu, padarytos nuo 2014 iki 2016 metų. Nustatyta, kad buvo pasirašyti kasos išlaidų orderiai apie kelių šimtų tūkstančių eurų apmokėjimą dviem Estijos bendrovėms už krepšininkų teisės į atvaizdo naudojimo įgijimą, tačiau realiai šie pinigai įmonėms nebuvo išmokėti. Krepšininkams, kitiems darbuotojams išmokėtas darbo užmokestis nebuvo įformintas buhalterinės apskaitos dokumentais. Žmonės atlyginimą gavo grynaisiais pinigais.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikęs prokuroras apeliaciniu skundu prašo A. Klimavičių pripažinti kaltu dėl turto pasisavinimo ir už padarytas jam inkriminuotas nusikalstamas veikas skirti 4 metų laisvės bausmę, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Apeliaciniame skunde prokuroras nurodo, kad A. Klimavičius galimai pasisavino daugiau nei 314 tūkstančių eurų „Krepšinio ratas“ lėšų ir daugiau nei 5 tūkstančius eurų krepšinio klubui „Šiauliai“ priklausiusių pinigų. Šių pinigų panaudojimo buvęs vadovas nepagrindė juridinę galią turinčiais dokumentais ir padarė žalą abiem įstaigoms. Prokuroro nuomone, nagrinėjant bylą pirmos instancijos teisme A. Klimavičius išteisintas neteisėtai ir nepagrįstai – teismui galimai padarius klaidų vertinant įrodymus selektyviai, kaltinamojo A. Klimavičiaus paaiškinimams suteikiant didesnę įrodomąją vertę, o teismo sprendime aptarta įrodymų visuma nepaneigia fakto, kad jis pasisavino turtą.

Šiaulių apygardos teismas, nuteisdamas A. Klimavičių dėl dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, skyrė 19 tūkstančių eurų baudą, kurią A. Klimavičius turės sumokėti per vienerius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Petras

Petras portretas
Kas per bausmės? Čia kaip savam? Sako ateity bus bausmė atidedant 50 metų. Kaip paskatinimas nusikalsti.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių