Pranešime teigiama, kad nukentėjusiajai aktyviais veiksmais ir žodžiais išreiškus savo nesutikimą lytiškai santykiauti su nuteistuoju, pastarasis, to nepaisydamas bei panaudodamas fizinę jėgą kelis kartus su nukentėjusiąja atliko lytinį aktą prieš jos valią.
Anot prokuratūros, bylos duomenys patvirtina, kad kaltinamasis nepaisė nukentėjusiosios išreikšto nesutikimo žodžiais ir veiksmais.
Pasak prokuratūros, vyras savo kaltės nepripažino, tačiau jo kaltė įrodyta nukentėjusiosios, liudytojos bei duomenų, užfiksuotų telefoniniame pranešime Bendrajam pagalbos centrui, policijos pareigūnų ant kūno esančių kamerų įrašuose.
„Čia svarbiausiais įrodymų šaltiniais tampa nukentėjusiųjų parodymai, teismo medicinos ir kitų specialistų išvados, daiktiniai įrodymai. Svarbu ir išvestiniai įrodymai – parodymai asmenų, kurie bendravo su nukentėjusiąja apie patirtą seksualinę prievartą, bei paties kaltinamojo parodymai“, – pažymima pranešime.
„Ikiteisminio tyrimo metu atlikti prokuratūros bei policijos pareigūnų procesiniai veiksmai, operatyvus ir koordinuotas institucijų bendradarbiavimas lėmė tyrimo sėkmę. Surašius kaltinamąjį aktą baudžiamoji byla teismui buvo perduota vos per keturis mėnesius. Šiandien turime sprendimą, kuris, tikime, padrąsins ir kitas seksualinį smurtą patyrusias moteris kreiptis pagalbos“, – cituojamas ikiteisminį tyrimą kontroliavęs prokuroras.
Naujausi komentarai