Sugyventinės tėvą nušovusio ir „Aro“ ieškoto vyro byloje – finišo tiesioji: prašo įkalinti ilgam

Sugyventinės tėvo nužudymu ir neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis kaltinamą vyrą prokuratūra prašo įkalinti trylikai metų.

Nuosprendį 45 metų Pranui Muškauskui Šiaulių apygardos teismas skelbs gruodžio 20 dieną, pranešė Šiaulių apygardos teismas.

Po kovo mėnesį galimai įvykdyto nusikaltimo P. Muškausko ieškojo gausios policijos pajėgos.

Bylos duomenimis, kaltinamasis po telefoninio pokalbio atvyko į sugyventinės, su kuria gyvena pastaruosius dešimt metų, tėvo namus ir iš nelegalaus medžioklinio šautuvo vieną kartą iššovė į kambaryje sėdėjusį šeimininką. Nuo patirtų sužalojimų į krūtinę vyras mirė vietoje.

Kaltinamasis buvo sulaikytas ankstų kitos dienos rytą, jam nustatytas 1,82 promilės girtumas.

Teisme P. Muškauskas savo kaltės neneigė, tačiau tvirtino įvykio aplinkybių negalintis prisiminti, nes tada buvęs „labai neblaivus“ – dviese išgėrę šešis butelius degtinės.

Pasinaudodamas suteikta teise tarti savo paskutinįjį žodį, P. Muškauskas teigė, kad labai gailisi dėl savo poelgio, atsiprašė nukentėjusiųjų. Kaltinamasis pabrėžė, kad jo poelgiui įtakos turėjo alkoholis.

Kaltinamasis teisme kalbėjo, kad lemtingąją dieną su sugyventinės artimaisiais susiginčijęs dėl to, kad šie jam priekaištavo, jog jis nuolat mušantis jų dukterį. Po telefoninio pokalbio su sugyventinės tėvu, nuėjo pas jį aiškintis santykių. Teismui tvirtino, kad ginklą su savimi pasiėmė norėdamas pagąsdinti, tikslo nušauti draugės tėvą neturėjo. P. Muškauskas tvirtino negalįs prisiminti ir „paties šūvio momento“.

Kaltinamasis neneigė savo kaltės ir dėl nelegaliai laikyto ginklo bei šaudmenų. Jis teigė, kad  ginklą ir šaudmenis įgijo mirus jo tėvui. Medžioklinis šautuvas, šoviniai buvo rasti atliekant kratą.

Kaip tada skelbė policija, į Tryškių miestelį buvo iškviesti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai, jie kartu su vietos pareigūnais visą naktį ieškojo įtariamojo, užtikrino viešąją tvarką, bendravo su gyventojais. Rytą buvo priimtas sprendimas uždaryti visą gyvenvietę, atlikti visų atvažiuojančių ir išvažiuojančių gyventojų kontrolę. Apie 10 val. pačiame miestelyje į pareigūnus kreipėsi vieno namo gyventojai, jie nurodė, kad pas juos galimai slepiasi įtariamasis.

Įtariamąjį sulaikė „Aro“ kovotojai, P. Muškauskas per sulaikymą nesipriešino, šalia jo buvo rastas neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas.

Per kratas kaltinamojo gyvenamojoje vietoje rasta ir paimta įvairių šovinių, švininių šratų, kurie gali būti naudojami kaip šovinių sudedamoji dalis, peilis-durklas, kuris gali būti tvirtinamas prie ginklo, pneumatinis ginklas su optiniu įrenginiu.

Niekur nedirbantis, pagrindinį išsilavinimą turintis vyras anksčiau keturis kartus teistas už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, taip pat ir savo šeimos nariui.

Baudžiamajame kodekse už nužudymą numatytas laisvės atėmimas nuo septynerių iki penkiolikos metų, už neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu bei šaudmenimis – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Nukentėjusieji pareiškė 104 tūkstančių eurų civilinį ieškinį turtinei ir neturinei žalai atlyginti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių