Teismas buvusio teisėjo V. Bavėjano korupcijos byloje apklaus jo kolegas

 • Teksto dydis:

Šiaulių apygardos teismas antradienį ketina tęsti prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu kaltinamo buvusio Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano bylos nagrinėjimą ir liudytojais apklausti buvusius jo kolegas – Algimantą Valantiną, Ernestą Montvidienę, Reginą Pocienę bei Aloyzą Kruopį.

A. Valantinas, E. Montvidienė ir R. Pocienė bus apklausiami, nes Apeliaciniame teisme nagrinėjo bylą, kurioje kaltinimai buvo pareikšti šiuo metu su V. Bavėjanu teisiamam jo vaikystės draugui Valiui Venslovui.

Teismo atstovas Vytautas Jončas BNS informavo, kad buvęs Apeliacinio teismo pirmininkas A. Valantinas ir R. Pocienė parodymus duos nuotoliniu būdu, o E. Montvidienė – gyvai. Pastaroji teisėja šiemet balandį grįžo dirbti į Šiaulius.

Taip pat posėdyje bus apklausiamas ir pernai rudenį iš Lietuvos apeliacinio teismo savo noru pasitraukęs teisėjas A. Kruopys. Portalas delfi.lt anksčiau skelbė, kad jis teisėjų korupcijos tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas.

Bylos duomenimis, dirbdamas teisėju V. Bavėjanas susitikinėjo ir kitaip bendravo su savivaldybės įmonėje „Kauno vandenys“ dirbusiu V. Venslovu, kuris tuo metu buvo teisiamas Kauno apygardos teisme dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir kitų nusikaltimų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdyto ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad V. Venslovas ir V. Bavėjanas galėjo ne kartą tartis, planuoti ir derinti, kaip galėtų pasiūlyti, pažadėti, susitarti duoti ir vėliau duoti 10 tūkst. eurų kyšį Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjui, kad šis neteisėtai paveiktų V. Venslovo bylą nagrinėjusį teisėją Algerdą Urbšį dėl švelnesnės bausmės skyrimo.

Nors šio tikslo bendrininkams pasiekti ir nepavyko, nes Kauno teismas V. Venslovą nuteisė lygtine trejų metų laisvės atėmimo bausme ir skyrė beveik 38 tūkst. eurų baudą, ši byla buvo perduota nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui. STT teigimu, abu kaltinamieji tuomet siekė, kad byla būtų skirta nagrinėti tokiam teisėjui, kurį V. Bavėjanas galėjo tikėtis paveikti.

Pernai gruodį Apeliacinis teismas baigė nagrinėti V. Venslovo bylą ir pripažino jį kaltu dėl 10 iš 14 jam inkriminuotų veikų bei sumažino jam skirtą baudą iki 30 tūkst. eurų.

Tai yra viena iš dvylikos iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis atskirtų bylų, ir pirmoji, kurioje kaltinimai pateikti vienam iš buvusių teisėjų. Teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti daugiau nei 30 asmenų. Tiriama daugiau nei 140 nusikaltimų.

V. Bavėjanas iš pareigų atleistas 2019-ųjų rudenį, kai teisėsauga pateikė jam įtarimus korupcija. Sprendimą dėl atleidimo jis yra apskundęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių