Už piktnaudžiavimą tarnyba nuteistas Skuodo rajono savivaldybės architektas

Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią Registrų centro matininkę.  Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius, reglamentuojančius atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą. Jam paskirta 19 800 eurų bauda. Padėjėjos vaidmenį atlikusi matininkė nuteista už piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą – jai paskirta 12 100 eurų bauda.

Teismas nustatė, kad penkiais atvejais kaltinamasis, veikdamas bendrininkų grupe su jam talkinusia matininke, siekdamas turtinės naudos, susitaręs su fiziniais asmenimis, rengė jiems gyvenamųjų ir ūkio, taip pat pagalbinių pastatų statybos bei rekonstrukcijos projektus.

Projektus kaltinamasis rengė prisidengęs kitų projektuotojų vardais ir nurodydamas šiuos asmenis kaip jo parengtų projektinių dokumentų autorius.

Kaltinamoji – VĮ Registrų centro matininkė – penkiais atvejais atliko padėjėjos vaidmenį: vykdydama susitarimą su kaltinamuoju ir žinodama, kad nėra tikroji projektinių dokumentų autorė ir vadovė, pasirašė vyr. architekto parengtuose projektiniuose dokumentuose.  Suklastoti dokumentai buvo panaudoti pateikiant juos pačiam kaltinamajam derinti bei priimti sprendimą dėl statybos leidimo išdavimo.

Byloje surinkti duomenys patvirtina, kad kaltinamojo veiksmai buvo akivaizdžiai neteisėti ir jis tai aiškiai suprato, be to, nusikalstamą veiką vykdė ilgą laiką nuo 2017 metų gruodžio 20 dienos iki 2018 metų gegužės 25 dienos, veikė sistemingai, o pagrindinis tokios veiklos tikslas buvo gauti turtinę naudą.

Pažymėta, kad nusikalstamas veikas asmuo padarė eidamas svarbias Skuodo rajono savivaldybės administracijos vyr. architekto, nuo kurio sprendimų priklauso statybos leidimų gavimas (išdavimas), pareigas. Aplinkybę, kad kaltinamieji buvo susitarę veikti išvien, atskleidžia jų tarpusavio pokalbiai ir veiksmai, užfiksuoti kriminalinės žvalgybos priemonėmis. Įvertinus kaltinamųjų pokalbius padaryta išvada, kad kaltinamai matininkei buvo žinoma, jog vyr. architektas už projektų rengimą gauna pajamas.

Kaltinamasis pripažintas kaltu ir už  tai, kad paėmė 100 eurų kyšį už teisėtą veikimą, t. y. už konsultacijas dėl tvarto, projektinės dokumentacijos tinkamo parengimo ir greitesnio suderinimo siekiant šiuos objektus įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. Priėmęs kyšį valstybės tarnautojas ėmėsi veiksmų paskubinti aktualaus projekto rengimo darbus.

Pasak teismo vyresniosios padėjėjos (komunikacijai) Dovilės Saulėnienės, kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintas veikimas bendrininkų grupe, o tai, kad abu kaltinamieji pripažino savo kaltę ir gailėjosi, pripažinta jų atsakomybę lengvinančia aplinkybe.

Šį nuosprendį galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kada Klaipėdos

Kada Klaipėdos portretas
Registrų centrą teis? Jeigu neduodi tai špygą gauni. Arba pasityčiojimą ir tuščią raštą į dantis

ogo

ogo portretas
Visas Vilnius miestelis tuo užsiima, kaip sis architektas. Kažkada rase, ministerijos įsisavina europinius projektus o tu ministerijų specialistai tampa tu projektu konsultantai tik žinoma dirba ne kaip ministerijų specialistai o per autorines sutartis įsisaviną tuos europinis pinigėlius. Tik va, nesigirdėjo kad butu skelbta jog ministerijose pagauti nusikalstami susivienijimai ar grupuotes. Tad kvailai atrodo sis atvejis ir dar baudžiamas kaip grupuotes sukūrimas. Na bet mūsų teisinė sistema tokia jau , už šaukšto vagyste duos dešimt metu kalėjimo o už pavogtus milijonus tik papeikimas.

Klaipėdietis

Klaipėdietis portretas
Pavardžių NĖRA.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių