Už šnipinėjimą kalinčio A. Paleckio advokatas skundžia nuosprendį LAT

Už šnipinėjimą Rusijai nuteisto ir kalinčio Algirdo Paleckio advokatas su kasaciniu skundu kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas panaikinti tiek pirmos, tiek apeliacinės instancijų sprendimus ir bylą nutraukti.

Aukščiausiasis Teismas gegužės pabaigoje priėmė nagrinėti skundą, tačiau, kaip prašė advokatas Adomas Liutvinskas, iki skundo išnagrinėjimo nuosprendžio vykdymo nesustabdė.

„Nuosprendžio vykdomo stabdymas yra išimtis, nuosprendžio vykdymas stabdomas tuo atveju, jeigu vykdymas gali sukelti sunkius, neatkuriamus padarinius, pažeisti viešąjį interesą“, – BNS sakė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

Gegužę įsiteisėjus teismo nuosprendžiui A. Paleckis buvo sulaikytas policijos ir pristatytas į bausmės atlikimo vietą. Teismo skirtą laisvės atėmimo bausmę jis atlieka Kauno tardymo izoliatoriuje. 

Buvęs Socialistinio liaudies fronto vadovas ir jo advokatai teismų prašė jį išteisinti.

„Prašome objektyvaus, nešališko ir teisingo teismo, prašome išteisinimo“, – BNS sakė nuteistojo advokatas A. Liutvinskas.

Bylos nagrinėjimo posėdis Aukščiausiajame Teisme kol kas nepaskirtas.

A. Paleckis neseniai pranešė steigiantis naują kairiosios pakraipos partiją „Teisingumo aušra“, taip pat norintis dalyvauti prezidento rinkimuose.

Gegužės pradžioje Apeliacinis teismas paliko galioti pernai liepą Šiaulių apygardos teismo A. Paleckiui skirtą šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.

18 mėnesių, kuriuos jis praleido būdamas suimtas per ikiteisminį tyrimą ir laukdamas teismo nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų balandžio, įskaičiuojami į teismo nuosprendžiu skirtos bausmės laiką. Tai reiškia, kad A. Paleckis turėtų kalėti apie penkerius metus.

Pasak Generalinės prokuratūros, nuo 2017 metų vasario iki 2018 metų spalio A. Paleckis bei vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas, veikdami organizuotoje grupėje su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos žvalgybos darbuotoju ir kitais Rusijos piliečiais, vienas iš kurių teismo pripažintas kaltu Sausio 13-osios byloje, Lietuvoje už piniginį bei kitokį atlygį rinko Rusijos žvalgybą dominančią informaciją.

Kaltinamiesiems, kaip teigia prokuratūra, buvo suformuotos užduotys rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, taip pat informaciją apie kitas su Rusijos agresija prieš Lietuvą 1990–1991 metais susijusias bylas.

Rteismas D. Bertauską atleido nuo baudžiamosios atsakomybės, jo byla nutraukta. Teismas paskelbė, kad jo geranoriškas parodymų davimas turėjo esminę reikšmę atskleidžiant Rusijos žvalgybos subjektų neteisėtą veiklą Lietuvoje.

Praėjusiame dešimtmetyje A. Paleckis buvo nuteistas už sovietų agresijos neigimą per 1991 metų Sausio 13-osios įvykius, kai pareiškė, kad tądien „saviškiai šaudė į savus“.

A. Paleckis yra dirbęs Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje, Seimo pirmininko pavaduotojo patarėju, Vilniaus vicemeru, 2004–2007 metais ėjo Seimo nario pareigas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

alg

alg portretas
tai politine byla visi tie kaltinimai snipinejimu tai toks absurdas nes visas jo nusikaltimas tai informacijos rinkimas kuria rasi laikrascius pavartes ir tai vadinama snipinejimu

jeronimai bukiau

jeronimai bukiau portretas
I maidana paziurek ir susimastyk, besmegeni, gal suprasi kas i ka saude. Ir karas okrainoje, kas ten i ka saudo. Savi i savus saudo, tu paciu savu kurie juos siuncia i kara neapmokytus vargsus sugautus gatveje. Greitai pats busi issiustas kariauti uz anglosaxsu interesus, po automatu.

ka ten skusti

ka ten skusti portretas
Jai ten amerikos roziniai vergai sedi.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių