V. Sutkaus advokatas: pranešimo apie įtarimus dar nesame gavę

Antradienį teisėsaugos sulaikyto Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus advokatas Girius Ivoška sako, kad jo ginamajam įtarimai dar nėra pareikšti.

„Nei aš, nei Valdas dar nesame matę pranešimo apie įtarimą – dar jis neįteiktas ir apklausa dar nėra atlikta“, – BNS sakė advokatas.

Jis taip pat teigė, kad V. Sutkus šiuo metu yra „su pareigūnais“, tačiau ne areštinėje. Advokatas pridūrė, kad jo ginamasis turėtų būti apklaustas artimiausiu metu.

„Sulaikytas tuo pagrindu, kad būtų užtikrintas jo dalyvavimas kratose ir jis galėtų kratos metu pateikti kažkokias pastabas ir užtikrinant jo teises būtent kratos metu“, – teigė advokatas.

Sulaikytas tuo pagrindu, kad būtų užtikrintas jo dalyvavimas kratose ir jis galėtų kratos metu pateikti kažkokias pastabas ir užtikrinant jo teises būtent kratos metu.

„Šiuo atveju, mes turime nutartį, kurioje yra paaiškinti sulaikymo pagrindai, jis yra sulaikytas ir dabar, kiek man žinoma, jis vyksta į apklausą“, – pridūrė jis.

Jis taip pat teigė, kad jo ginamasis kol kas tyrimo nekomentuoja ir poziciją nebent pateiks tuomet, kai bus pareikšti įtarimai.

Advokato teigimu, V. Sutkus antradienį dalyvavo teisėsaugos organizuotose kratose, taip pat teigė, kad jo ginamasis buvo sulaikytas antradienio rytą, tačiau jis teigė nežinantis, kurioje vietoje.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra antradienį pranešė apie ikiteisminį tyrimą dėl įtariamo stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo.

Taip pat pranešta apie V. Sutkaus ir Lietuvos bankų asociacijos prezidento Manto Zalatoriaus bei dar keturių „verslo pasaulio“ asmenų sulaikymą, tačiau konkrečiai teisėsauga nenurodė, kokie įtarimai pareikšti sulaikytiesiems.

„Asmuo yra laikomas įtariamuoju nuo sulaikymo momento. Nedetalizuojame šiuo metu, kokie įtarimai kuriam asmeniui yra pareikšti“, – BNS patikslino STT atstovė Renata Keblienė.

Teisėsauga galimus nusikaltimus sieja su neteisėtai vykdoma lobistine veikla ir poveikiu teisėkūros procesams. Teisėsauga teigė besiaiškinanti V. Sutkui priklausančių 400 tūkst. eurų kilmę.

Prokuratūros teigimu, turimi duomenys leidžia įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas LVK ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

M. Zalatorius įtariamas dalyvavęs keliuose nusikalstamos schemos epizoduose.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių